• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Hamileliğin erken belirtileri nelerdir?

Eunmi3535

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2020
287
235
Merhaba kızlar bugun 6. Günüm hala hastalanmadım şuanki belirtilerimi yazmak istedim göğüslerim aşırı hassas giç bu kadar hassas olmamıştı yanlışlıkla bi yere dokunsam bile cok acıyor, ara ara değişen beyaz sarı akıntım devam ediyor dün bütün gün kasıklarım ağrıdı ve sol bacağıma vurdu ağrısı bugun bi ağrı yok sadece göğüslerimde acı var bugun regl olurum diye bekliyodum ama gelcek gibi değil. Daha öncede uazmıştım ayın 12sinde al bi marka testte negatif cıkmıstı şimdi test yapmaya korkar oldum ama yarın mutlaka yapıcam 7. Günü olucak çünkü . Dua edin bana 🙏🏻 Ve hamile olanlar sizde ne gibi belirtiler vardı ?

gizemsydr

Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2019
177
75
Merhaba kızlar bugun 6. Günüm hala hastalanmadım şuanki belirtilerimi yazmak istedim göğüslerim aşırı hassas giç bu kadar hassas olmamıştı yanlışlıkla bi yere dokunsam bile cok acıyor, ara ara değişen beyaz sarı akıntım devam ediyor dün bütün gün kasıklarım ağrıdı ve sol bacağıma vurdu ağrısı bugun bi ağrı yok sadece göğüslerimde acı var bugun regl olurum diye bekliyodum ama gelcek gibi değil. Daha öncede uazmıştım ayın 12sinde al bi marka testte negatif cıkmıstı şimdi test yapmaya korkar oldum ama yarın mutlaka yapıcam 7. Günü olucak çünkü . Dua edin bana 🙏🏻 Ve hamile olanlar sizde ne gibi belirtiler vardı ?
Canım bende akıntı vardı sadece onuda normal belirti sanmamıştım başka hiç belirtim olmadi öğrendiğimde 5 haftalık hamileydim hatta hep vücudum da belirti arıyodum bende hiç belirti yoktu adet gecikmesi tek oldu 6 haftadan sonra belirtiler başladı yani her kadının aslında vücudu farklı tepki veriyor hamilelige

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-09-2020

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 165 gün kaldı.

Plasenta ve göbek kordonu sayesinde bebeğinizin sistemi doğduktan sonra olacağı gibi çalışıyor. Bebeğinizin dolaşım sistemi tamamen fonksiyonel oldu. Bebeğinizin gelişmekte olan dolaşım sistemi kalbi vasıtasıyla günde yaklaşık 25-30 litre kan pompalıyor. Plasenta bebeğe koruma, sindirim, solunum, atık temizleme ve hormon üretiminde yardımcı olur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Eunmi3535

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2020
287
235
Canım bende akıntı vardı sadece onuda normal belirti sanmamıştım başka hiç belirtim olmadi öğrendiğimde 5 haftalık hamileydim hatta hep vücudum da belirti arıyodum bende hiç belirti yoktu adet gecikmesi tek oldu 6 haftadan sonra belirtiler başladı yani her kadının aslında vücudu farklı tepki veriyor hamilelige
Canım bende cok umutluyum bu ay ya hastalanmadım 6 gün gecti ve sadece akıntı göğüs ağrısı var ama testte neden cıkmadı 12sinde acaba gec döllenme olabilir mi

Selinby61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2019
1.304
579
Bende beyaz bi akinti vardı bide yogun bi uyku hali. İnşallah hamilesindir.

Eunmi3535

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2020
287
235
Malesef gece hastalandım neden bu kadar gecikti ve beni umutlandırdı hiç bilmiyorum, internetten ovulasyon testi aldım hastalığım biter bitmez mi yapmaya başlayacağım bilen var mı kızlar

Aslieslem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2020
44
23
Canım bende adet belirtisi dışında bir şey olmadı. Ben adetten 4-5 gün ince çok fena terlerdim uyurken. Adete kadar sürerdi. Yine aynısı oldu. Adet olicam sandım. Adet olacakmısim gibi ağrım oldu. Sadece göğüs dolgunlugum bı türlü geçmedi. Tek belirti o diyebilirim

BlupBlupBlup

Hamiş, düşülen not demektir. Öğrenelim şunu.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2012
5.139
13.939
Malesef gece hastalandım neden bu kadar gecikti ve beni umutlandırdı hiç bilmiyorum, internetten ovulasyon testi aldım hastalığım biter bitmez mi yapmaya başlayacağım bilen var mı kızlar
Evet canım en garantisini biter bitmez başlamak.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-04-2020

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 2 gün kaldı.

Bebeğinizin ilk nefes alışı zor olacaktır. Yapılan hesaplamalar, alınan ilk nefesin normal bir nefese göre beş kat daha fazla efor gerektirdiğini göstermiştir. Bunun sebebi akciğerlerde bulunana hava keselerinin sıvı ile dolu olması ve öncelikle bunun boşaltılması gerektiğindendir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yukarı Alt