Hamileliğin ilk 3 ayında neler yaşıyoruz hadi paylaşalım..

iklim

Pelin ve Asel
Kayıtlı Üye
12 Mart 2009
10.090
15
3 ayın içindeyim maşallah diyim kendime :nazar::nazar: ne bulantı ne bir rahatsızlık sadece uyku yapıyor :nazar:

Tancredi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2010
526
3
slm kızlar..benim 2 kızım var üçüncüye hamileyim.şuan 10. haftamın içindeyim.ve şunu diyebilirimki gözümü yeni açmaya başladım.adetim geçmeden başlayan tansiyon düşüklüğü ve 6. haftamdan itibarende buna eklenen ileri derecede miğde bulantıları.sabah öplen gözümü açamıyor birşey yiyemiyordum.saat akşam 5 gibi annemzorla bişeyler veriyordu onuda çıkarıyordum.dr.um kilo verdiğimde görünce serum verdi 4 tane.şimdi yavaş yavaş iyiye gidiyorum allaha şükürler olsun.doktorumun dediği 3. aydan sonra geçermiş inşl.kızlar birde birşey sorucam.ben iki kızımdada böyle miğde bulantısı yaşamadım.bunda böylesine bir bulantı yaşadım.kızlarda et yiyemedim bunda aksine hep et yemek istiyorum.birde bu bebeğimi karnımın sağ tarafında hissediyorum buda kızlara hamile iken yaşamamıştım.sizce değişik cinsiyet olabilirmi.çin takvimide erkek diyor.]
merhaba bence bebek erkek canım. :KK69: benim doktorum bile dedi bebeği solda hissedenlerin kız, sağda hissedenlerin erkek oluyormuş genellikle.

ssuna

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2011
191
0
Kızlar merhaba

bişey sorcam forumu gezdim biraz bu konuyla ilgili bişey göremedim burdan sizlere sormak istiyorum ben 8 haftalık hamileyim hiç bulantım falan olmuyo yalnız balık yiyemiyorum ağzımda büyüyor lokmalar yutamıyorum. Sadece balık yerken kusacak gibi oluyorum balıkta çok önemli biliyorsunuz. Balık yerine ne yesem o açığı kapatabilirim. Sizlerden böle bi sorun yaşayan varmı?

uuysal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2010
4
0
merhaba ben de 8+6 haftadayım. ilk 7 hafta hiç bulantı hissetmedim ama geçtiğimiz hafta bunun rahatsızlığını biraz yaşadım.sora anladımki çok yağlı yersem miğdem bulanıyo ama buna dikkat edersem hiç rahatsızlığım olmuyo(annemle ablamda hamileliklerinde hiç bulantı hissetmemişler)
az az ve sık sık yemek yiyorum zaten normalde de böle yerdim.ama şu sağda solda olayını bilmiyorum çünkü bebişi hiç hissetmiyorum desem yeri ultrasonda görmesem hamile olduğuma inanmıycam:))
bebiş ilk 3 ayda bizim yediklerimizden etkilenmiyomuş soraki aylarda bu geçerliymiş bu ne kadar doğru ki? bende 15 günde 1 muayeneye gidiyorum.şimdilik herşey yolunda inşlh herkesin sağlıklı sıhhatli geçsin bu günleri:))

nicea_79

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mart 2011
7
0
merhabalar. ben 16 haftalık hamileyim ve 2 . hamileliğim . ilk hamileliğimde 24 yaşındaydım ve hiç hamilelik belirtisi veya şikayetim olmamıştı. hamile değilmiş gibi rahattım. karnımda 4 ay dolduktan sonra birden çıkmıştı. şimdi ise 32 yaşındayım ve çok zahmetli bir hamilelik dönemi geçiriyorum. ilk 1 ay göğüs sızlamasından şikayetçiydim. sonrada hazımsızlık , kabızlık , uykusuzluk , bulantılar hala devam ediyor.3 ay dolduktan sonra bulantılarım azalmaya başladı. aç kalmamak gerekiyor. 2 saat arayla birşeyler yemeye çalışıyorum.sol yanıma hiç yatamıyorum yatarsam da uyuyamıyorum. sağ yanıma yatınca daha rahatım .oysa ki hamilelik öncesinde tam tersi sağ yanıma yatınca uyku tutmazdı.
şu ana kadar 3,5 kilo aldım ama karnım sanki 5-6 aylık hamileymişim gibi duruyor....
hamileliği rahat geçenler tadını çıkarın. özellikle 30 yaşından sonra hamilelik sıkıntılı oluyor ve her hamilelik de bebeğin cinsiyetine bakmaksızın farklı geçiyor.cinsiyet için de hiç bir takvime bakmaksızın kendinizi her iki duruma da hazırlayın allah herkese sağlıklı bir evlat nasip etsin , çekilen zahmet kucağımıza bebeğimizi alınca unutulacaktır eminim.

ctosun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2011
15
0
11 haftalik hamileyim ögrendigimde adetim sadece 2 gun gecmisti yaklasik bir ay sadece halsizlik ve uyku hali vardi. Bu da benim beslenme acisindan avantajim oldu. Daha sonra agir bir grip oldum ilac da kullanamadigim icin uzun surede atlattim. 2 ayda devamli olmamakla beraber bulantilarim basladi bazen sabah bazen gun icinde hic belli olmuyordu. su an nispeten azaldi. Bu seferde kabizlikla ilgili sikintilarim ortaya cikti zaten hamilalikten once de vardi. Bununla nasil bas edecegimi bilmiyorum denemedigim sey yok desem yeri. gögüslerim cok buyudu normalde kullandigim destekli sutyenlerden cok rahatsiz oldum pamuklu penye olanlardan aldim. Henuz uyku düzenimde sikinti yok sadece belimi destekliyorum yatarken agri cok oluyor. Hamile kalmadan önce ve kaldiktan sonrada folik asit kullanmaya devam ettim 6 haftalikken elevit verdi doktorum ona devam ediyorum. Bunu da ilac diye kullanmayanlar var en yakinimda bile ben bunu yanlis buluyorum cunku icindeki onca vitamin ve minarali agizdan gerektigi kadar alabilecegimize inanmiyorum..

Herkese saglikli hamilelikler diliyorum...

gizemx

Guru
Kayıtlı Üye
21 Mart 2008
845
19
Ben de 9 haftalık hamileyim.Şimdiye kadar çok şükür bulantı problemi yaşamadım.:nazar:Yaşım da 35 olmasına rağmen yorgunluk halsizlik dışında bir sıkıntım yok.Sadece iştahım çok açık.Sürekli yemek düşünüyorum.47 kilo ile hamile kaldım ve şu ana kadar henüz kilo almadım ama bundan sonra ne olur bilemiyorum.Yani bazı sıkıntılara rağmen beni çok zorlayan bir şey olmadı.Rabbim hepimize hayırlı güzel bir hamilelik kolay bir doğum ve sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin.

elixsir

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2009
3.925
16
s.a kıslar 9+5 im midem arada fena oluyor yanma flnda oluyor halsizlik zaten var :KK49:
hepinize sağlıklı gebelik diliyorum:KK49:

Yukarı Alt