Hamilelik Belirtilerive polikistik over

liva90

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2019
45
42
30
merhaba;

5 yıldır evliyim, 1 yıldır çocuk düşünüyoruz. 4. aydan sonra hamile kalamayınca doktora gittim eşim ve ben kontrol edildik, belirli testler verdik. ama doktorumuz ısrarla bir sorun yok devam edin. kalan aylarda sürekli regl gecikmeleri yaşadım. en son harika bir doktor buldum 1 aydır yumurta takibi yapılıyor.. salı günü gebe olup, olmadığımı öğreneceğim. benim gibi polikistik olanlar var mı? ilk hamilelik belirtileriniz neydi?

Hufezaa

ربّ هبلي من الصالحين 💕
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2019
1.190
2.596
Hayırlı olsun sağlıkla doğar inşallah bebeğiniz. Bende polikistik overim 1 seneyi geçkin süredir hamile kalamadım klomen kullanıyorum 2 aydır. Siz tedavisiz mi hamile kaldınız?
merhaba, yazan olmamış ben hamileyim çok mutluyum darısı isteyen herkesin başına...

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-12-2020

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 62 gün kaldı.

Bebeğiniz bu noktada beş duyu organından gelen bilgileri kaydedebilir. Bu ay bebeğinizin ciğerlerinize yaptığı baskı artığı için nefes darlığınızda artış olabilir. Bebeğiniz yaklaşık 29 cm uzunluğunda ve yaklaşık 1,5 kg in üzerinde ağırlığa sahiptir. Bebeğinizin hareketlerinde bir hareketsizlik hissettiğinizde hemen doktorunuza başvurunuz. İdar kaçırma yaşıyor olabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

liva90

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2019
45
42
30
Hayırlı olsun sağlıkla doğar inşallah bebeğiniz. Bende polikistik overim 1 seneyi geçkin süredir hamile kalamadım klomen kullanıyorum 2 aydır. Siz tedavisiz mi hamile kaldınız?
hayır canım bende tedavi ile hamile kaldım ama ilaç tedavisi ve yumurta takibi.

Hufezaa

ربّ هبلي من الصالحين 💕
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2019
1.190
2.596

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-12-2020

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 62 gün kaldı.

Bebeğiniz bu noktada beş duyu organından gelen bilgileri kaydedebilir. Bu ay bebeğinizin ciğerlerinize yaptığı baskı artığı için nefes darlığınızda artış olabilir. Bebeğiniz yaklaşık 29 cm uzunluğunda ve yaklaşık 1,5 kg in üzerinde ağırlığa sahiptir. Bebeğinizin hareketlerinde bir hareketsizlik hissettiğinizde hemen doktorunuza başvurunuz. İdar kaçırma yaşıyor olabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Elzemcan

Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2019
214
545
merhaba;

5 yıldır evliyim, 1 yıldır çocuk düşünüyoruz. 4. aydan sonra hamile kalamayınca doktora gittim eşim ve ben kontrol edildik, belirli testler verdik. ama doktorumuz ısrarla bir sorun yok devam edin. kalan aylarda sürekli regl gecikmeleri yaşadım. en son harika bir doktor buldum 1 aydır yumurta takibi yapılıyor.. salı günü gebe olup, olmadığımı öğreneceğim. benim gibi polikistik olanlar var mı? ilk hamilelik belirtileriniz neydi?
Tebrikler 🎈🎉🍾
Bende bu ay tedavi gördüm reglime 4 gün var bekliyorum. Peki sende ne gibi belirtiler vardı ?

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 162 cm. Başlangıç Kilom :95 Kg. Şimdiki Kilom :86.7 Kg.