Hamilelik te bebeğe kilo aldırmak için ne yemeliyiz

evibebi

Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2018
154
140
ben de bebıs az kilolu olsun diye yemiyorum, bızım aile genetik hep beser kilo doğmuş. nasıl dogurucam allah vere:anneadayı::KK49:
 

Maria26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2018
3.466
9.485
Öncelikle genetik yapısını unutmayalım. Bir tanıdık 25 kg alıypr her doğumda ama bebek 3 kg doğuyor. Yemediği de kalmamıştı. Bizde de genetik ablamın çocukları da 5er kg doğdu ablam da fazla kg almazdı. Bende 15 kg aldım 4.100 doğdu oğlum ve ben gebelik diyeti uygunladığım halde böyle doğdu oğlum. Ekmek hamurişi kesmiştim. Dengeli düzenli beslenip. Düzenli hergün 1 saat yürüdüm. Ceviz, muz, badem, kaju. Bunları hergün yedim.pirinç yerine bulgur yedim. Ekmek tam buğday yedim. Bollll su içiyordum. Keçiblynuzu pekmezi içiyordum her sabah. Yani dediğim gibi genetik oluyor bazen de kg olayı. Oğlum 3 yaşında hala yaşıtlarından iri duruyor mesela. Sağlıklı olsunda 2.5 3 kg doğsun bence sıkıntı değil nasıl olsa doğumdan sonra alıyorlar kg ❣
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-01-2020

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 53 gün kaldı.

Bu noktada amniyotik sıvı maksimum hacmine ulaşır. Bebeğiniz büyüdükçe, daha az sıvı kalacağı için bebeğinizin hareketlerini daha da çok hissedeceksiniz. Süt üretimine hazırlanan göğüslerinizi yumru yumru, topak topak hissedeceksiniz. Eğer bebeğiniz bugünlerde doğarsa yaşama şansı yüksektir fakat ekstra bakıma ihtiyacı olacaktır.Bebeğinizin derisinin rengi artık daha az kızmızı ve daha az kırışık.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yukarı Alt