Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Hamilelikte Burç Tutulumları

Konusu 'Burçlar, Tarot ve Astroloji' forumundadır ve Elif tarafından 30 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

  30 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  30.742
  Beğeni:
  18.246
  Ödül Puanları:
  488
  KOÇ Burcundaki Tutulumlar

  Baş, yüz ve sol gözle ilgili çeşitli şikayetlerin altında yatan sebep; sürekli kendi kafası doğrultusunda gitme, olaylardan alması gereken dersi almama, sözünü tutmama olabilir. Bunlara uzun süre kulak vermezse baş ağrısından migrene kadar varan sıkıntılar yaşayabilir. Kendi ideallerine gerekli değeri vermez, etrafın düşünceleri ile enerjisini aşırı derece harcar ve etrafla fazla uğraşırsa sık sık idrara çıkma, bel ağrıları olabilir.

  Bütün bunlar, kişinin kendi ihtiyaçlarına dikkat etmesi, kendisi ile ilgilenmesi, hatalarını düzeltmesi konusunda uyarılardır.

  BOĞA Burcundaki Tutulumlar

  Kulak, boğaz ve boyun aşırı derecede hassaslaştığı zaman öğrenmesi gereken şeyleri öğrenmediği, inatçılık ettiği ve maddi durumun bozulduğu akla gelebilir.

  Fiziksel rahatsızlıklar, kendi değerini unutma deride kaşıntılara, burun hassasiyeti ve allerjiye sebep olur. Kendine yapılan tavsiyeleri dinlemezse iltihabi durumlar, kulak rahatsızlığı görülebilir.

  Atılımcı, ileri görüşlü olmamak için direnme güveni kaybetme gözlerde rahatsızlık yapar. Fizik bedenin ihtiyaçlarını gereği gibi karşılamama troid bezinin az veya fazla çalışmasına neden olabilir.

  İKİZLER Burcundaki Tutulumlar

  Eller, kollar, omuzlar, ciğerler ve sinir sistemi ile ilgili sorunlarının altında, sosyal iletişimde iyi bir denge kuramama yatar. Kişi kendine objektif olarak bakmalıdır.

  Beden, akıl ve ruh arasında iyi bir iletişim kuramama sinir sisteminde sorunlara yol açabilir. Başkalarının düşüncelerine değer vermeyi, kendine veya dünyaya başkasının gözü ile bakabilmeyi öğrenirse rahatlayabilir.

  YENGEÇ Burcundaki Tutulumlar

  Yaşamdan alması gereken dersi öğrenmediği, sahiplenmediği, koruyuculuğu, bakıcılığı aşırılığa vardırdığı zaman ülser, gastrit, hazımsızlık, mide ekşimesi, gaz, apse, tümör, pankreas rahatsızlıkları, rahim ve memelerde ilgili sorunlar, kalsiyum eksilmesi, diz ve diş sorunları görülebilir.

  Deniz, göl, nehir gibi su kenarı olan yerlerde yaşamak veya buralara seyahat yapmak iyi gelebilir. Vücutta su toplaması olmasının nedeni de bakılma veya birilerine bakma ihtiyacının aşırılığından kaynaklanabilir.

  ASLAN Burcundaki Tutulumlar


  Sevgi konusunda çeşitli sorunlar yaşanıyorsa sağlık üzerinde etkileri görülür. Kendini beğenmiyor, sevmiyorsa veya başkalarının sevgisine kayıtsız kalıyorsa kalp kaslarında zayıflama olur.

  Omurga ve omurilik etkilenebilir. Kalp ve omurilik sinirleri arasındaki iletişim aksar, beyinden gelen mesajlar yerine ulaşmada zorlanır, böylece kişinin hayat enerjisi ve canlılığı azalabilir.

  BAŞAK Burcundaki Tutulumlar

  Sindirim sistemi rahatsızlığının altında yatan, kişinin tahlil yönünü hatalı kullanması ve öğrendiklerini kendisiyle bütünlerken olumsuz bir yol tutması olabilir.

  Sorunlarına karşı aşırı umursamaz kalırsa kabızlık, aksine çok eleştirici ve kılı kırk yancı olursa ishal görülebilir. Şiş bir karın, dış dünyada yaşanan tersliklerin düzeltilmesi ve olayların hazmedilmesi gerektiğine işaret edebilir. Kişi beden diline ulak vermezse lenf sistemi bozularak vücudunun direnci azalır, bağışıklık sistemi bozulabilir.

  TERAZİ Burcundaki Tutulumlar

  Böbrekler, adrenalin bezleri, kadınlarda yumurtalıklar, erkeklerde prostat sorunları görülebilir. Kişinin yaşam dengesi bozulduğu dış dünyasında karışıklar olduğu zaman bedenin bu bölgeleri isyan eder.

  Kişi kendine ve çevresindekilere karşı dürüst ve adaletli davranmadığı zaman bedenin hassas dengesi bozulur ve yürümekten konuşmaya kadar çeşitli denge problemleri ortaya çıkar.

  AKREP Burcundaki Tutulumlar

  Evrensel sistemin hakkını verme konusunda sorumluluğunu hep hatırlamalıdır. Aksi halde üreme organlarında sorunlar ortaya çıkar. Çünkü bu organlar yaratma ve genişleme enerjisi ile ilgilidir.

  Aşırı hükmedicilik, her şeyi kontrolü altında tutma istediğinden vazgeçmeli, meydana getirdiği şeyleri bırakabilmeli, başkalarına emanet edebilmeli veya paylaşabilmelidir. Hırslarını, ihtiraslarını dengeleyebilirse vücut normal fonksiyonlarına rahatça devam edebilir.

  YAY Burcundaki Tutulumlar

  Kalça, baldır, karaciğerdeki rahatsızlıklarla beden birşeyler anlatmaya çalışır. Önyargılı olmaktan vazgeçmezse karaciğer görevim aksatmağa başlar. Sosyal yaşamdaki hareketsizlik, zihinsel veya mânevi durgunluk, iletişim kuramama, olayları idrak edememe, körü körüne destekleme kalça eklemleri ile sorunları ortaya çıkmasına sebep olabilir. Hafif rahatsızlıklar çok ciddi sıkıntılara kadar varabilir.

  Hücrelerin kendine has bilinci vardır. Genetik olarak gelmiş önyargılar varsa bunlardan kurtulmak için sivilceler hatta yaralar oluşabilir.

  OĞLAK Burcundaki Tutulumlar

  Eğer kişi öğreticilik sorumluluğunu yerme getirmiyorsa iskelet sistemi dile gelebilir. Dizler zayıflar, kemikler, dişler ve kalsiyumla ilgili sorunlar görülebilir. Ciltte kaşıntılar, egzama ve romatizma ağrıları başlayabilir.

  Otoriterlik ve esneklik konularında belli bir çizgi oluşturamazsa öfkeli ve aşırı alıngan olur. Bu durum kemiklerden kalsiyum azalmasına, eklem iltihaplarına, kemik iliği hastalıklarına, çene ve diş rahatsızlarına sebep olabilir. Öfkeli durumda ilk ihtar mideden gelir. Bu durumda kişi hayatını gözden geçirip gerekli iyileşmeleri yapabilirse sorunlar ortadan kalkar.

  Olumlu ve dengeli hareket edebilirse fiziki güçlülük kazanır ve yaşlılık da bile fiziksel durumu iyi olur.

  KOVA Burcundaki Tutulumlar

  Bazı şeylerin oluruna bırakılması, tevekkül sahibi olunması gereğini hatırlamak için bedenden birtakım uyanlar gelir. Bunlar sinir gerginliği, kanda şeker iniş çıkışları, ayak bileğinde şişme, dolaşım rahatsızlıkları gibi durumlardır. Dolaşımı düzenli tutabilmek için yürüyüşler yapılmalıdır. Bu tutulum kişinin sürekli hareketli olmasını ister, durgunluk tabiata ters gelir. Kandaki şeker iniş çıkışları insanın dengesiz biri olarak tanınmasına sebep olur.

  BALIK Burcundaki Tutulumlar

  Sindirim sisteminden gelen çeşitli uyarılar, kişinin aşırı tahlilci olduğunu ve altıncı his, rüya gibi içsel gelişlere set çektiği, önem vermediğini gösterir. Her şeyi fazla incelemek, tahlil etmek aşırı sindirime yol açar. Eğer kişi bu uyarılan dikkate alıp gereken düzeltmeleri yapmazsa ayaklarda şişmeler, nasır oluşması, terleme ve genel rahatsız olma durumları ortaya çıkabilir.

  Kişi belli konularda takılıp kalırsa vücudun bağışıklık mekanizmasını kontrol eden lenf sistemi bozulabilir.
   
 2. 25 Eylül 2007
  Konu Sahibi : Elif
 3. Kuzey

  Kuzey Popüler Üye Üye

  Katılım:
  30 Ocak 2007
  Mesajlar:
  2.035
  Beğeni:
  12
  Ödül Puanları:
  106
  Arkadaşlar bölümüzde minik bir temizlik olmuştur konularınızın geride kalmaması adına yazıyorum konular için çok teşekkür ederiz...