Hamilelikte dondurma yemek

Zencefill90

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
696
kızlar merhaba. Hamileliğimde sadece birşeyi çok aşeriyorum o da dondurma. Genelde madoda falan açık dondurma yiyorum ama bazen dışarı çıkamayınca algida maraş dondurma var dolapta birkaç kaşık atıyorum ağzıma. Siz de hamileyken dondurma yediniz mi ? Bi zararı var mı biliyor musunuz ?

deeploneliness

♥05.08.2017♥
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
7.534
Çok enteresan neden olsun. Garip geldi bence biraz akışına bırakmalısın... Her şeyi bu kadar kafaya takma:cool:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-07-2019

Hamileliğimin 22. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 128 gün kaldı.

Bebeğiniz erkek ise, bugünlerde testisleri pervis bölgesinden testis torbasına doğru inmeye başlayacaktır. Unutmayın yumurtalıklar ve testisler aynı dokudan meydana gelirler. Aynı dokular bir araya gelerek kızlarda geniş dudakları ve aynı dokular birleşek erkeklerde testis torbasını oluşturur. Doğum planınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Zencefill90

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
696
Hazır paketli ürünler önerilmiyor ya ondan sordum. Yani madoda yediğim daha doğal gibi açık olan. Ama bugun canım çok çekince buzlukta vardı dayanamadım algida yedim. Hazır dondurma yiyen var mı anlamında sormuştum

hasbeee

Uykusuz üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4.951
Hazır paketli ürünler önerilmiyor ya ondan sordum. Yani madoda yediğim daha doğal gibi açık olan. Ama bugun canım çok çekince buzlukta vardı dayanamadım algida yedim. Hazır dondurma yiyen var mı anlamında sormuştum
Yedim canım paketli de yedim açık da yedim

Zencefill90

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
696
O zaman ben gidip biraz daha yiyim :) çok teşekkürler kızlar

milonguera

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
89
Benim de canım çok çekiyor dondurma özellikle duble çikolatalı.. kendimi engellemeye çalışıyorum bir zararı olur mu diye korkuyorum..

Zencefill90

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
696
Benim de canım çok çekiyor dondurma özellikle duble çikolatalı.. kendimi engellemeye çalışıyorum bir zararı olur mu diye korkuyorum..
Ben de çok düşünmüştüm ama geçen doktorumun muayenehanesi özel, oraya gittiğimde saati beklerken orda çalışan kadın bütün hamilelere algida maraş çikolatalı dondurma ikram etti, meğer dolapta hep duruyormuş gelen hamilelere veriyolarmış küçük tek yemelik olanlardan. Yani çok zararlı olsa doktor kendi muayenehanesinde ikram ettirmezdi diye düşünüyorum :) ama gene de yiyecek olduğumda mado ya da özsütte yiyorum açık olanlardan. En azından daha doğal. Pastorize keçi sütüyle yapılıyo. Ordan yiyebilirsiniz. Hem kalsiyum sonuçta içinde süt var :)

Mangetsu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
394
Ooof kisin ortasinda hayatinda yemedigim kadar dondurma yedim halada yiyorum tek derdim dondurma baska bisey istemedi hic canim insallah bi zarari yoktur sonucta sutlu tatli dimi

Yukarı Alt