• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Hamilelikte Kahverengi Leke

Melekadennnn

Mucizeyi Bekleyenlerden...
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2019
132
98
Merhaba Bayanlar , hamileyken kahverengi lekenlenmesi olan var mı hic ?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-09-2020

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 109 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğiniz, doğduktan sonra olduğu kadar olmasa da güçlü bir kavrama ve tutuş geliştirecektir. Ayaklarınızda ve bileklerinizde hafif şişliklerin olması oldukça yaygın bir hamilelik sendromudur. Eğer bilek ve ayaklarınızda oluşan şişlikler ciddi seviyelerde olursa lütfen doktorunuza başvurunuz. Bebeğinizin cildi kırmızılaşıyor ve hala kırışıklığı devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Didossss

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2019
245
416
Merhaba canim. Malesef 2 haftadir ara ara leke geliyor. 😔 ne zamana kadar sürecek bilmiyorum. Umarim sıkıntisiz atlatirim bugunleri 😓
2 haftadır leke geliyor demişsiniz doktora görünmediniz mi?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-07-2020

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 45 gün kaldı.

Doğumda, bebeğin göbek kordonu gebelik boyunca kordon damarlarını çevreleyen özel bir jölemsi madde ile kaplıdır. Bu jölemsi madde içinde doğal olarak bulunan bazı hormonlar kanamayı önlemede yardımcı olurlar. Göbek kordonunun yüzeyinde ağrı reseptörleri (ağrı algılayıcı sinirler) olmadığı için, doğumda kordonun kesilmesi size ve bebeğinize acı vermez. Birçok bebeğin doğduğunda göz rengi mavidir ama zamanla gerçek rengine döner.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

nufi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2019
38
82
Benimde ilk 3 ay kahverengi lekelenmelerim oluyodu, haftada 1-2 defa. 12.ci haftayi doldurunca kesildi. Kahverengi olunca cok korkulcak birsey yok demisti benim doktorum, yinede kendi doktorunuza sormanizi tavsiye ederim

Didossss

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2019
245
416
Gittim canim. Progestan verdi. Kullaniyorum dinlendigim zamanlarda cok iyi. Biraz hareketlenince tekrar görmeye basliyorum. Dr um cok fazla kanaman olursa gel dedi. Yarin tekrar gidecegim. Bakalim
İnşallah sorun çıkmaz bol bol dinlenin kalkmamaya çalışın yerinizden

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-07-2020

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 45 gün kaldı.

Doğumda, bebeğin göbek kordonu gebelik boyunca kordon damarlarını çevreleyen özel bir jölemsi madde ile kaplıdır. Bu jölemsi madde içinde doğal olarak bulunan bazı hormonlar kanamayı önlemede yardımcı olurlar. Göbek kordonunun yüzeyinde ağrı reseptörleri (ağrı algılayıcı sinirler) olmadığı için, doğumda kordonun kesilmesi size ve bebeğinize acı vermez. Birçok bebeğin doğduğunda göz rengi mavidir ama zamanla gerçek rengine döner.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

ylzlcrgl

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2020
20
45
Merhaba yeni üyeyim başlığı görünce ilgimi çekti benimde başlarda kahverengi lekelenmelerim olmuştu dr progestan verdi sabah aksam ve 3 günde 1 progestan iğne oldum ardından kesildi yaklasik 2 haftadır yok. İğne durumu bitti ama sabah akşam ilacımı içiyorum. 11+2 haftalık hamileyim bu arada

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-08-2020

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 83 gün kaldı.

Bebeğinizin gözleri ışık ve karanlığın çeşitli düzeylerine duyarlı ama hanüz nesneleri ayırt edemiyor. Işık dalgaları bebeğinizin beynine görsel bilgiler taşımaya başladıdıktan sonra, bebeğinizin gözleri doğumdan sonra görebilmesi için hazırlanıyor. Bebeğinizn boyu yaklaşık 25-27 cm ve ağırlığı yaklaşık 1100-1250 gr. civarında. Diğer kültürlerde doğum : Yucatan Yarımadasında doğum sırasında sadece ebe, koca ve hamile kadının annesi hazır bulunur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Melekadennnn

Kayıtlı Üye
13 Haziran 2019
132
98
Bende 3 kere gittim doktora bana da progeston içeren vajinal jel verdi . Ama kan gibi değil zaten benm sadece kahverengi pürtüklü bişey. Ama az oluyor. İlaçtan sonra tekrar gittim. Normal dedi. Yarın sabah tekrar gidicem .

Bu ay boyunca bebeğiniz, doğduktan sonra olduğu kadar olmasa da güçlü bir kavrama ve tutuş geliştirecektir. Ayaklarınızda ve bileklerinizde hafif şişliklerin olması oldukça yaygın bir hamilelik sendromudur. Eğer bilek ve ayaklarınızda oluşan şişlikler ciddi seviyelerde olursa lütfen doktorunuza başvurunuz. Bebeğinizin cildi kırmızılaşıyor ve hala kırışıklığı devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Melekadennnn

Kayıtlı Üye
13 Haziran 2019
132
98
Kendi doktorumdan hariç birde acile gittim ordaki doktorda bunun normal olabileceğini söylemediler mi dedi. Dedm soylemediler. Sonra kendi doktoruma tekrar gidince. Oda normal dedi 🤷 acaba diyorum bende hiç yerleşme kanaması gibi bişey olmadı. Öyle bi kanama olup acaba ilacı yaptigimdami dışarı atıyor anlamadim

Yukarı Alt