Hamilelikte Kansızlık

aydirik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
Merhabalar; 27 haftalık gebeyim 3.aydan beri elevit kullanıyorum doktorum demir hapı da yazmıştı ferrum fort diye ancak bu ilaç bende kabızlık yaptı içemedim ayrıca hemeroidimde var kesinlikle kabız olmamam gerek. ancak son günlerde çok güçsüzleştim hemen yoruluyorum,çarpıntım oluyor ve tahlilde kanım düşük çıktı.. siz kansızlık için neler yapıyorsunuz kabızlık yapmayan bir ilaç varmı gebelikte kullanılan yada başka bir yol? bilgi verirseniz sevinirim:26:

sedef10

my lord...
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
54
Merhabalar; 27 haftalık gebeyim 3.aydan beri elevit kullanıyorum doktorum demir hapı da yazmıştı ferrum fort diye ancak bu ilaç bende kabızlık yaptı içemedim ayrıca hemeroidimde var kesinlikle kabız olmamam gerek. ancak son günlerde çok güçsüzleştim hemen yoruluyorum,çarpıntım oluyor ve tahlilde kanım düşük çıktı.. siz kansızlık için neler yapıyorsunuz kabızlık yapmayan bir ilaç varmı gebelikte kullanılan yada başka bir yol? bilgi verirseniz sevinirim:26:
hamileyim bigün doktora gittim muayene olmak için doktor şöyle bi yüzüme baktı sen çok beyazsın belki sana kan iğnesi bile veririm demişti sonra tahlil yaptı aa hiç kansızlık yok bişey yiyomusun diye sormuştu bende sabahları karaüzüm pekmezi ile tahin varya bilirsin hep bunlardan yedim bunlara devam et demişti hamilelikte çay dan tiksinmiştim onun yerine böğürtlen çayı içiyordum çok şükür hiç kansızlık çekmedim geçmiş olsun canım bi dene istersen:KK34::KK34::KK34::KK34::KK34:

AdayAnneyim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3
Aynen Sedef10 arkada$in dedigi gibi, üzüm pekmez bunlardan günlük yemeye çali$. çay yerine bunlari ye hatta. Bir ba$ka ba$likta bahsetmi$tik çay içiyorsan eger bunu azalt. Içmek istiyorsan da yemekten 2saat sonra felan iç, yemek yerken çay içersen çay tamamen yemekte ki demir vitaminlerini öldürüyor ve bu da hiç yemek yememi$ gibi bi$i oluyorsun demektir.
Bebegin ve senin buna ihtiyaci var unutma ;-)

Hap konusunda bilgim yok ama hurma nin da kana iyi geldigini biliyorum ben bir de bol et yemeni öneririm, ciger felan, iyi pi$irilmi$ olsun.

Kendine ve bebi$ine dikkat et. Saglikli günler.:KK49:

dertlisezen

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
7
Ben hamılelıgımı ogrendıgımde kanım 5.5 ti ve 4 unıte kan aldım.Et yemeyen ben et yemek ıcın elımden gelenı yaptım.Ondan berıdır kan ılacı kullanıyorum.Kan degerım bırkac aydır 12 cıkıyor.Buna şükür.Kan ılacı ve vıtamın ıcınce bende de kabızlık oluyordu canım ama Cok su ıctım.Hele bu aralar koca bı narı tek basıma yıyorum yemekten sonra.Gaz fılan kalmıyor.Sabah ta tuvalete yetısemeyecek duruma gelıyorum :KK1:

arim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
32
ben de elevit ile ferrum fort kullanıyorum
hiç bi sorun olmadı :KK49:
bence doktorunuzla konuşun
bana da önce başka ilaç verilmişti ama iyi gelmeyince değiştirildi

almira85

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
8
bende elevit kullanıyorum ama bana ferro sanol vermişti doktorum hiç kabızlık çekmedim ilaçlardan doalyı.posalı şeyler yiyip içmeye çalış bağırsakların çalışsın canım

glnk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
18

Ben de elevit ve ferrum fort kullanıyorum.Aynı şekilde bende de hemoroid var.Ama ferrum fort beni çok kötü yapmadı.Belki bol su içip çok meyva yememin de etkisi vardır bilemiyorum.Bana kabızlık için magnesie calsine diye bi to zvermişti.Bunu rahatlıkla kullanabilirsin demişti.Henüz ihtiyaç duymadım.Doktoruna söyle mutlaka belki ilacını değiştirir.

aydirik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
hepinize teşekkür ederim kızlar sanırım pekmez içmeye başlamam lazım.. haftaya kontrolüm var doktoruma da tekrar danışayım.. :KK6:

Yukarı Alt