hamilelikte oruç

ayvalxixk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
arkadaslar kafama takılan birsey var.bu y içersinde hamile kalırsam ve oruc tutarsam ilk ayda bi zararı olurmu acaba.bu konuda fikrı olan varmı?:1closedeyes:

agxuxl

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Canim bu konuda bilgim yok bende dün doktora gittim ama sormayi unuttum bende 2 aylik hamişim ögrenince yazarim ama birşey olmaz gibi bence çünkü ilk 3 ay annenin yemegiyle pek alakasi yok

ayvalxixk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
bende internette arastırdım biraz ilk adet gununden 27 gun sonra doku ve organları olusmaya baslıyormus kafama takıldı.sanırım bısey olmaz.tskler

TRAKYALI

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
17
bebeğe bişi olmayabilir ama sen idare edebilecekmisin ya bulantı ve kusmalar başlarsa .

ayvalxixk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
edebilirim heralde çünkü ramazan 1 eylulde baslıyor.benim adet gunum 5inde.eğer hamılelık olursa ogrenene kadar 10 gun falan tutmus olurum.bilmiyorum ama heralde ozamana kadar olurmukı bulantı?tabi allah nasip ederse

TRAKYALI

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
17
edebilirim heralde çünkü ramazan 1 eylulde baslıyor.benim adet gunum 5inde.eğer hamılelık olursa ogrenene kadar 10 gun falan tutmus olurum.bilmiyorum ama heralde ozamana kadar olurmukı bulantı?tabi allah nasip ederse
yanlızca bulantı değil tansiyon problemide yaşayabillirsin başdönmeleri falan aç kalmanda bunları daha çok tetikler tabii.

edam_y

üç kişiliğiz artık:)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6
sanırım kişilerin kendi bünyeleriyle alakalı bi durum.yinede dikkatli olmak lazım diye düşünüyorummm..

eylul166

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
860
hamilelikte tutulan orucun sevabı kadar günahıda var ..bebeğiniz size emanet ve ona iyi bakmanız lazım..bence tutulmamalı ..bebeğinizin anne karnına düştüğü andan itibaren anneye ihtiyacı var onun kanına canına herşeyine..o yüzden beslenmeniz gerekiyor..

Elif Gxoxren

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Arkadaşlar sanırım kimse kesin birşey diyemiyor..
birincisi: ilk 3 içinde ay aç kalmak bebeği tehlikeye atıyor bu sebeple aç kalınmamalı !!!
ikinci olarak ise dini açıdan gönül rahatlığıyla oruç tutmayabilirsiniz çünkü sağlıkla ilgili durumlarda dinimiz bu hakkı bize veriyo (mesela şeker hastaları oruç tutmaz)
Bence oruç tutmayın benimde son ayım ramazana rastgeliyor tutabildiğimi tutucam ama sanırım kazaya bırakırım hepsini... Hepinize kolay gelsin ve Allah sağ salim kucağınıza almak nasip etsin arkadaşlar..

çawrexsx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
bebeğe bişi olmayabilir ama sen idare edebilecekmisin ya bulantı ve kusmalar başlarsa .
canım bebeğe nasıl birşey olmayabilir diyebiliyorsun.doktordan duydunuzmu böyle birşeyi..ayrıca anne beslendikçe bebekte beslenir...

Yukarı Alt