hamilelikte pastorize olmayan peynirler

edaberk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
hani doktorların söylediğine göre pastorize olmayan sütten yapılan peynirleri yemememiz gerekiyo ya.
bu konuda biraz sıkıntıdayım.memleketten tam istediğim yöresel peynirlerden gönderdiler tel tel yumuşacık çok güzel ama pastorize edilmemiş olabilir.şimdi ben onları yememeli miyim.
pastorize olup olmadığını malesef öğrenemiyorum.

pnrd

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
benim bildiğim pastörize olmayan yenip içilmemeli değil,tercih edilmemeli hamilelikte..bu şu nedenle önemli salmonella virüsü riski taşıyor bunlar ve kaynağı belli olmayan gıdalar hiç güvenli değildir haliyle..fakat siz sütün temizliğinden ve güvenilirliğinden eminseniz bi sorun olacağını sanmıyorum..bunu öğrenin ısmarladığınız yerden..

xkimyagerx

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
8
benim bildiğim pastörize olmayan yenip içilmemeli değil,tercih edilmemeli hamilelikte..bu şu nedenle önemli salmonella virüsü riski taşıyor bunlar ve kaynağı belli olmayan gıdalar hiç güvenli değildir haliyle..fakat siz sütün temizliğinden ve güvenilirliğinden eminseniz bi sorun olacağını sanmıyorum..bunu öğrenin ısmarladığınız yerden..
+ brusella mikrobu da taşıyor olabilir,bence riske girmeye değmez,bir çok yöresel peynirin güvenilir markalar tarafından üretilmişleri var.

Yukarı Alt