Hamilelikte Rahime Kramp Girmesi

Londoner_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2012
475
289
Merhaba arkadaşlar,

Henuz 4 haftalık hamileyim, geceleri bazen rahimimde inanılmaz bir krampla uyanıyorum, sanki rahimde anlık olarak sağ taraftan başlayıp sola doğru çok siddetli bir ağrı ilerliyor ve ciddi anlamda can yakıyor. Ne olduğunu bilmiyorum ilk defa yaşıyorum ama normal adet sancısı şeklinde bir ağrı değil. Böyle geçtiği her yeri yakıp yıkıyor sanki.
Daha önce böyle birşey yasayanlariniz var mı aranızda? Bebeğime bişey olmuş mudur çok korkuyorum :KK61:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-07-2020

Hamileliğimin 10. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 213 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 22-24 mm civarında, bebeğiniz 1 ay öncesine göre 4 kat daha uzun. Anneler radyasyon rahminize nüfuz edebileceği için X-ışınlarından kaçınmalısınız. Bebeğinizin kalbinin gelişimi tamamlandı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 6 gr. - Yaklaşık boyu : 23 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Londoner_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2012
475
289
Bu kramp yüzünden ngs'li 2 bebegimi bu sabaha karşı kaybettim.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 22-24 mm civarında, bebeğiniz 1 ay öncesine göre 4 kat daha uzun. Anneler radyasyon rahminize nüfuz edebileceği için X-ışınlarından kaçınmalısınız. Bebeğinizin kalbinin gelişimi tamamlandı.

Suat

Wait
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2019
166
119
:KK43: Çok geçmiş olsun neden kaynaklanıyormuş bu kramp çaresi yok muymuş ya çok çok üzüldüm

lupenda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2017
745
1.041
canım daha az önce konutukseninle inan çok çok üzüldüm.
fakat aklıma gelen tek ihtimal , bebkler ngs li olduğuna göre , bu durum rahimle ilgili bir problemi gösteriyor gibi.

Londoner_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2012
475
289
Kizlar yanlış alarm bebisler yaşıyor çok şükür 🙏🙏

Cicibayan14

Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2018
255
166
Benim de oluyo kramp gündüzleri benim adetim daha 1 hafta gecikti 2 3 gün önce kanda çıktı hamilelik doktora sordum kramp giriyo diye normal dedi bana interneten de Baktım rahim genişlediği için kramp giriyormuş ama benim çok şiddetli değil bide gece olmuyo

Ozgegelin

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2018
777
945
Benimde o haftalarda olmuştu hatta gece uyandım acıdan.. sonrada geçti tabi..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-04-2020

Hamileliğimin 22. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 126 gün kaldı.

Hamileliğinizdeki bu beşinci ayın sonunda rahminiz göbek deliğinize erişmiştir. Rahminizde bulunan bebeğiniz yaklaşık 19-20 cm uzunluğunda. (Barbie veya Ken bebek büyüklüğünde) İki haftadan kısa bir süre içinde bebeğiniz yaklaşık 100 gr daha alacak. İkinci trimester boyunca anne kendini daha az yorgun ve daha çok enerjik hisseder.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

Londoner_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2012
475
289
Ya benim toplamda 2 kere çok siddetli yaşadığım bişey. İlkinde bu Kramptan sonra bebeğimin kalbi durdu, ayni şeyi yaşayınca bunlara da bişey oldu sandım :KK43: çok şükür Allah'ıma değerler normal çıktı.
Her akşam yatmadan önce ılık bı duş alıp öyle yatıyorum, krampları azaltiyomus tavsiye ederim.
Benim de oluyo kramp gündüzleri benim adetim daha 1 hafta gecikti 2 3 gün önce kanda çıktı hamilelik doktora sordum kramp giriyo diye normal dedi bana interneten de Baktım rahim genişlediği için kramp giriyormuş ama benim çok şiddetli değil bide gece olmuyo

Cicibayan14

Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2018
255
166
Ya benim toplamda 2 kere çok siddetli yaşadığım bişey. İlkinde bu Kramptan sonra bebeğimin kalbi durdu, ayni şeyi yaşayınca bunlara da bişey oldu sandım :KK43: çok şükür Allah'ıma değerler normal çıktı.
Her akşam yatmadan önce ılık bı duş alıp öyle yatıyorum, krampları azaltiyomus tavsiye ederim.
O kramptan değil başka bişey demdir çünkü kramplar normal dedi doktor

Yukarı Alt