hamilelikte sitres

E

EU1

Ziyaretçi
HAMİLELİKTE SİTRES BEBEKTE ZEKA GERİLİĞİ YAPIYOR
Gebelik sırasında stres yaşayan annelerin bebeklerinin bu gerginlikten olumsuz etkilendiği bildirildi. Araştırmacılara göre stresli anne adaylarının çocuklarında hiperaktivite, dikkat yoğunlaştırma sorunlarına daha çok rastlanıyor.

Ayrıca bu çocukların IQ’larının düşük olma olasılığı da daha yüksek. Özellikle eşiyle sürekli sorun yaşayan ve aile içi şiddete maruz kalan gebe kadınların çocuklarında bu tür risklere daha fazla rastlandığı ortaya çıktı. Londra’daki Imperial College’den Prof. Vivette Glover, günümüzdeki anne adaylarının eskiye oranla daha fazla stres altında kaldığını, bunun da yeni çocukların niye daha problemli olduğunu açıkladığını söyledi. Prof. Glover, bebeği anne karnında dış etkilere karşı koruyan "amniyos" sıvısındaki stres hormonu kortisol miktarının bebeğin beyinsel gelişimini etkilediği, sözkonusu hormon oranı arttıkça gelişimin yavaşladığını kaydetti.
 
C

cemrem

Ziyaretçi
anahitam canim paylastigin icin cok tesekkurler....devamlarini bekleriz canim...:1hug: :çiçek:
 

Ayxsxenur Amine Su

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
13 Mart 2008
Mesajlar
967
Emoji Skoru
7
ben buna inanmıyorum
ilk hamileliğim çok stresli bir ortamda geçti,

ama maşallah kızım süper zeka
 

yavrum34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
25 Şubat 2012
Mesajlar
216
Emoji Skoru
9
yaşamın getırdıgı bazı stres oluyoor bebek bıse olacak stresı oluyoor zaman zaman yandı benım kız o zamannnnnnnnnnnnnnnnnn
 

Yukarı Alt