Hangi MaMa???

hidennisko

çiçekli böcekli :))
Pro Üye
Emoji Skoru
45
arkadaşlar, benim oğluşun kusma sorunu var biliyorsunuz..ve bu aralar malesef gaz sorunuda başladı..dün gece 3.30 dan beri ayaktayım..

doktorum bana conformil 1 diye bir mama önerdi, sindirimi kolay bir mamaymış..
ama ben smilac dışında diger mamalarda vanilya oldugunu duymustum kafam karıstı..
yardımcı olursanız sevinirim ,
siz ne kullanıyorsunuz??
conformil 1 kullanan var mı??
sizce mamayı değiştirip denemeli miyim?? :uhm: :uhm:

annelik ne zor işmiş ya sositososito sositososito

ro_se17

no paniq no heyecan
Pro Üye
Emoji Skoru
2
canım mama kullanmıyorum aama doktorunun dediğini denemlısın bence...sağdan soldan duyduklarına bakma..ALLAH YARDIMCIN OLSUNN...

Cullen

̶Ç̶i̶z̶G̶i̶ ̶Ç&
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
5
aptamil 1 mulipanın'kini kulanıyorum herzaman degil süttüm olmadıgında ama oda bebegimi doyurmuyor gene emmek istiyor
benimde degiştrimem gerek bende karasızım senin gibi conformilmi alsam smilacmı alsam diye düşünüyorum bizim doktorun odasında smilac mamasının tanıtım şeyleri vardı sanırım doktorda onu öneriyor bilmiyorum smilac alıcam herhelde evdeki mama bitince

u2rem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
Canim doktorun kusma problemi için ne dedi ...nette okuduğum kadariyla mamayla beslenen bebeklerde kusma daha çok olurmuş ama bizim kiz da emmiği halde çok kusuyor yarin doktora götüreceğiz bakalim bize ne diyecek...tekrar geçmiş olsun cnm

zinedila

Çok şükür bin şükür ❤❤❤❤
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.577
2 gündür benim bebeğimdede gaz problemi war gece uyuyo ama gündüz uykusu yok denecek kadar azaldı sabahtan beri azar azarr uyudu şimdi uyuyo çok şükür nasıl kastırıyo bacaklarını kıyamam pis gaz nerden çıkmış bu gazlar yahu keşke hiç olmasa yazık bebişlerimize küçücükler neler çekiyorlar...

gxoxrs...

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
gaz problemi bizde de var ya şu 6 ay bi geçse bebişler perişan valla..
ben de mama olarak sma kullandım şimdi milupa kullandım ama milupa pek içime sinmedi değiştirmek istiyorum ama ne yapsak karar vermek zor valla...

elifsevde

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
doktorlar tanitim yaptigi mamalari öneriyorlar benim tecrübeme göre en iyi mama aptamil ama bebekler onu pek sevmiyor neden bilmiyorum ama en iyisi aptamil ikinciye milipa milupa bebeklerde cok seviyor milupayi ben iki kizimdada önce aptamil aldim sevmeyince milupa icirdim cokta menun kaldim anne sütüne yakinini alin milupa pre diye en yakin o anne sütüne nekadar icsede sindirimi kolay cok hafif

minenil

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
benim sütüm yeterli olmadığı için neredeyse ilk günlerden beri mama takviyesi yapmak zorunda kaldım:çok üzgünüm: hastanede bana pre aptamil önerdiler hep onu verdim şimdiye kadar. ama ara ara conformil vermeye başlayacam onun hakkında öğrendiğim ise onun içindeki proteinlerin parçalanmış halde olduğu ve sindiriminin bu yüzden çok kolay olduğu, yalnız tadı kötüymüş onun da. anne sütüne en yakın mamalar milupaymış benim çocuk dr umun da bebeği var ve o da milupa kullanıo...

hidennisko

Pro Üye
Emoji Skoru
45
aptamil 1 mulipanın'kini kulanıyorum herzaman degil süttüm olmadıgında ama oda bebegimi doyurmuyor gene emmek istiyor
benimde degiştrimem gerek bende karasızım senin gibi conformilmi alsam smilacmı alsam diye düşünüyorum bizim doktorun odasında smilac mamasının tanıtım şeyleri vardı sanırım doktorda onu öneriyor bilmiyorum smilac alıcam herhelde evdeki mama bitince

arzucum denemeden öğrenemiyorsun..
benim kuzenimin 2 çocuğuda smilacla buyudu
tosun gibiler maşallah,
ama bize yaramadı..sindirimi zor bir mama, kabız yapabiliyor..dilemin de gaz sorunu var, sıkıntı yaratabilir..
benim doktorum conformili gazlı ve kusan bebeklere veriyoruz dedi..sen yine doktora sor derim..

hidennisko

Pro Üye
Emoji Skoru
45
Canim doktorun kusma problemi için ne dedi ...nette okuduğum kadariyla mamayla beslenen bebeklerde kusma daha çok olurmuş ama bizim kiz da emmiği halde çok kusuyor yarin doktora götüreceğiz bakalim bize ne diyecek...tekrar geçmiş olsun cnm

walla benimoğlan emsede mama da yese kusuyor
doktor kilo almasına baktı
normal oldugu icin kusamasını problem etmedi
bazı bebekler cok kusarmıs..
eger gunde 20 gr ve altı alıyorsa reflüdür dedi, o zaman ilaç tedavisi yapıyormus..bizimki 33 gr almıs gunde süprizzzzz

Yukarı Alt