Harika Pirinç Salatası

Libyana

Allah var, Allah yâr...
Pro Üye
Emoji Skoru
27
1 su bardağı pirinci yıkayıp süzün. Küçük bir tencerede 1/2 kahve fincanı zeytinyağını kızdırıp pirinçleri beyazlaşana kadar kavurun. 1,5 su bardağı suyu ekleyip kısık ateşte kapağı kapalı olarak suyunu çekene kadar pişirin. Piştikten sonra kapağın altına kağıt havlu koyarak dinlenmeye bırakın. Kağıt havl pilavın buharını emerek pirinçlerin birbirine yapışmasını önleyecek, pilavın tane tane olmasını sağlayacak.
Dereotunu ve taze soğanları incecik kıyıp derince bir kaba alın. Zeytinleri, turşuları, kapari çiçeğini, ince kıyılmış biberleri ekleyip karıştırın.
Çeşnili karışıma pilavın tamamını ilave edip iyice karıştırın.
Sosunu hazırlamak için sızma zeytinyağı, limon suyu, hardal, kekik, tuz, karabiber ve pulbiberi karıştırın. Sosu salataya ilave edip güzelce karıştırın.
Salatayı servis yapacağınız kaseye aktarın, isterseniz ortasını açarak süzdüğünüz ton balığını yerleştirin.
Dilerseniz üzerini limon dilimleri ile ya da zevkinize göre süsleyip buzdolabında 30 dakika soğuttuktan sonra servis yapın.

Azeri kizi

Türkiye'mmm
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
9
Kiz sen beni vallahi öldürücen.
Hep arsivimde olupta denemek istedigim
tarifleri veriyorsun yav.
Bu nasil?Güzel oluyormu?
Buda hep denemek istedigim tariflerden biri.

Libyana

Allah var, Allah yâr...
Pro Üye
Emoji Skoru
27
Kiz sen beni vallahi öldürücen.
Hep arsivimde olupta denemek istedigim
tarifleri veriyorsun yav.
Bu nasil?Güzel oluyormu?
Buda hep denemek istedigim tariflerden biri.
Valla ben hastasıyım zaten tadını beğenmediğim şeyleri paylaşmam sizle gülüm Şeniz

Azeri kizi

Türkiye'mmm
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
9
Ne zamandir merak ediyorum bu salatayi.
Vallahi simdi gaz verdin bana ama firsatini bulunca
hemen yapicam.O zaman söylerim sana sonucu.

AkdenizHandan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
tatlım ellerine saglık bende biliyorum bu tarifi çeşnili arada yaparım bu salatayı harika oluyor

Son düzenleme:

Sympathique

Guru
Pro Üye
Emoji Skoru
50
canim ya ellerine saglik guzel gozukuyo, bende degisik salatalar yapmayi seviyorum bunu hic yapmadim denicem insallah benimkide guzel olur
bide kapari cicegi demisin one yaw ben bilmiyorum ,bilmedim yok derken varmis meger:roflol:
bazi seyleri koymazsak guzel diet salatasi olabilir bence

royall

yaşamak herşeye rağmen
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
17
kapari çiçeğini bende bilmiyorum nedir o??

Libyana

Allah var, Allah yâr...
Pro Üye
Emoji Skoru
27
KAPARI BIR BAHARAT kızlar kaparı cıcegınden elde edılır..KARABIBR BUYUKLUGUNDE MEKIK SEKLINDE BICAKLA CITLATIYORSUN ICINDE TOHUMLARI VAR ONLARI KULLANIYORSUN..Ama kullanmasanız da olur..Degısık bır aroması var...Herkes begenmeyebılıyor...
Sevgiler..

Yukarı Alt