hastane çantası

hastane çantasinda neler olmali sizce ?

• gerekli şeyler

Toplam Oy: 6 100,0%
  • önemli olanlar

Toplam Oy: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    6

TurkContes

Guru
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2009
221
333
3,4 adet bebek yeni doğan kıyafeti,ben tulum koydum hep.ince 2 yelek,2 battaniye bebek için çorap,şapka biberon,mama,emzik,ağız bezleri en az 5 adet,bebek bezi :anneadayı:kendim için de 2 gecelik,sabahlık,iç çamaşırı,makyaj malzemesi,diş fırçası,kalın çoraplar.ben bunları koydum bekliyorum son haftam bakalım ve oda süsleri :nazar:

sapkali

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2016
1.345
1.156
3,4 adet bebek yeni doğan kıyafeti,ben tulum koydum hep.ince 2 yelek,2 battaniye bebek için çorap,şapka biberon,mama,emzik,ağız bezleri en az 5 adet,bebek bezi :anneadayı:kendim için de 2 gecelik,sabahlık,iç çamaşırı,makyaj malzemesi,diş fırçası,kalın çoraplar.ben bunları koydum bekliyorum son haftam bakalım ve oda süsleri :nazar:
Kendim için hasta Bezi ve terlik de koymuştum ben.Bi De ıslak mendil istedi hasta bakıcılar sezaryendi benim.

kubraa12

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2018
3
0
bende hazirluyorum yavaştan

Jameya

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2015
8.630
7.064
:anneadayı:Ben daha hazırlamadım :bicak:
Daha hazırlamadığım çok şey var. Çok rahatım sanki 9 ay daha sürem varmış gibi :dondurma:

choccywhoccydoodah

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
19 Kasım 2013
13.467
17.940
Özel hastanede doğum yapmıştım ilk bebeğimde.
Çantamda bebek bezi ıslak mendil vardı ama hic kullanmadım,hemşireler değiştirdi hep.
Kendime 1 pijama 2 gecelik almistim sabahlıkları ile birlikte. Sadece gecelik giydim,kanama olunca pijama giyemedim. Hasta bezide almıştım ama hastaneden verdiler götürdüklerimi kullanmadım.
Bana göre gerekli olanlar.
Bebeği taşımak için anakucağı.
Bebek giysisi(3-4 tane yeterli olur)
2 tane örtü,birini odada bebeği yatırdığımız beşiğe sermiştim,diğerini bebeği sarmak icin kullanmıstım.
Kendiniz için terlik,çorap. Tarak,diş fırcası,diş macunu vb kişisel bakım ürünleri. İç çamaşırı.
Üstten açılan tarzda gecelik (rahat emzirebilmek için) sabahlık,yazda olsa üşüyebilirsiniz.
Bunlar yeterli olur diye düşünüyorum.
Henüz hazırlamadım çanta ama hazırlarken bu yazdıklarımı alacağım.

elmadilimi

❤️
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2013
5.622
8.773
Doğum yapacağınız hastane özelse arayıp sorun. Hasta bezi, bebek bezi, mama gibi şeyleri kendileri kullanıyor genelde. Yani götürseniz de çantadan kullanılmıyor.

Bebek için bir takım onlu bir takım beşli hastane çıkışı ve ekstra bir polar battaniye koymuştum ben. Onun dışında bir tane yenidoğan biberon koymuştum. Bebek bezi, mama, ıslak mendili hastanenin ne dediğine göre koyarsınız.

Kendim için bir pijama takımı, bir gecelik, bir sabahlık, iki tane emzirme sütyeni, iki tane emzirme atleti, 2 ince ve 1 kalın çorap, bir paket göğüs pedi, bir paket ped(gece için olanlardan), terlik, havlu, diş fırçası macun, saç fırçası, kokusuz deodorant koymuştum. Hava durumuna göre belki bir yelek ya da hırka eklenebilir. Benim sabahlığım triko gibiydi, ihtiyaç duymadım.

Onun dışında hastane odasında kullanmak üzere, ıslak mendil, kağıt havlu, karton bardak, süt gelmesi için bitki çayı, sezeryan olursa kahve lazım oluyor.

Refakatçi için kıyafet, terlik, havlu lazım oluyor.

Yukarı Alt