• Korona Virus羹nden korunman覺n 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla s覺k s覺k y覺kay覺n!
    2- Dirseinize 繹ks羹r羹n!
    3- Y羹z羹n羹ze dokunmay覺n!
    4- Dier insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsan覺z evde kal覺n! 184 aray覺n!
    5.b- Zorunlu bir durum olmad覺k癟a evden 癟覺kmay覺n!

Haziran & Temmuz ay覺nda doum yapacak t羹p bebek anneleri 什

Angelnursee

Cok sukur mucizem benimle...
Kay覺tl覺 ye
5 Ocak 2018
1.566
1.122
Kizlar kan sulandirici igneyi hala gobekten mi yapiyosunuz??

Bebeimin doaca覺 muhtemel tarih : 22-06-2020

Hamileliimin 28. haftas覺 i癟indeyim.
Bebeimi kuca覺ma almama 84 g羹n kald覺.

Ge癟tiimiz iki hafta i癟inde bebeiniz yakla覺k 170 gr. a覺rlat覺 ve yakla覺k 19 mm. uzad覺. Rahminiz mesanenize bask覺 yapma ve kapasitesini azaltmaya devam ediyor. Hamilelik boyunca b繹breklerinizden mesaneye giden t羹pler kolayca geniler, b羹k羹l羹r ve s覺k覺覺r. Art覺k doktorunuz veya sal覺k kuruluunuz sizi iki haftada bir kontrol i癟in 癟a覺r覺yor olmal覺.

Bebeimin yakla覺k a覺rl覺覺 : 1050 gr. - Yakla覺k boyu : 37.6 cm. (Batan Topua)

Hamilelik G羹nl羹羹n羹 襤mza alan覺na eklemek i癟in t覺klay覺n

Minnaklarim

Mavi k羹癟羹k balinam & 襤ncirli badem kurabiyem
Kay覺tl覺 ye
29 Ekim 2019
2.370
2.707

Bebeimin doaca覺 muhtemel tarih : 11-07-2020

Hamileliimin 26. haftas覺 i癟indeyim.
Bebeimi kuca覺ma almama 103 g羹n kald覺.

n羹m羹zdeki iki g羹n i癟inde bebeinizin akcierlerindeki hava kesecikleri (alveol) gelimeye balayacak. Bebein nefes alabilmesi genelde 24. haftan覺n sonunda m羹mk羹nd羹r. 羹nk羹 baz覺 hava keseciklerinin geliimi, kanla iyi beslenen akcier dokular覺n覺n ve bronlar覺n geliininin sonunda tamamlan覺r. Buna ek olarak hava keseciklerini ayr覺ran membran(zar tabakas覺), oksijen- karbondiyoksit deiimine izin verecek kadar incedir.

Bebeimin yakla覺k a覺rl覺覺 : 820 gr. - Yakla覺k boyu : 35.6 cm. (Batan Topua)

Angelnursee

Cok sukur mucizem benimle...
Kay覺tl覺 ye
5 Ocak 2018
1.566
1.122

Bebeimin doaca覺 muhtemel tarih : 22-06-2020

Hamileliimin 28. haftas覺 i癟indeyim.
Bebeimi kuca覺ma almama 84 g羹n kald覺.

Ge癟tiimiz iki hafta i癟inde bebeiniz yakla覺k 170 gr. a覺rlat覺 ve yakla覺k 19 mm. uzad覺. Rahminiz mesanenize bask覺 yapma ve kapasitesini azaltmaya devam ediyor. Hamilelik boyunca b繹breklerinizden mesaneye giden t羹pler kolayca geniler, b羹k羹l羹r ve s覺k覺覺r. Art覺k doktorunuz veya sal覺k kuruluunuz sizi iki haftada bir kontrol i癟in 癟a覺r覺yor olmal覺.

Bebeimin yakla覺k a覺rl覺覺 : 1050 gr. - Yakla覺k boyu : 37.6 cm. (Batan Topua)

Minnaklarim

Kay覺tl覺 ye
29 Ekim 2019
2.370
2.707
Bende gobekten ypyorum canim da cok aciyo ya
Bazen benimde 癟ok ac覺yor sanki kordona falan sapl覺yor gibi geliyor korkuyorum ama doktora sormutum yok korkma 繹yle bir ey olmaz demiti. T羹p bebek ile gebe kalan arkadata 9. Aya kadar vuruldum g繹bekten demiti. Gerildik癟e zorlayacak. Kremi birazda onun i癟in s羹r羹yorum daha rahat oluyor.

n羹m羹zdeki iki g羹n i癟inde bebeinizin akcierlerindeki hava kesecikleri (alveol) gelimeye balayacak. Bebein nefes alabilmesi genelde 24. haftan覺n sonunda m羹mk羹nd羹r. 羹nk羹 baz覺 hava keseciklerinin geliimi, kanla iyi beslenen akcier dokular覺n覺n ve bronlar覺n geliininin sonunda tamamlan覺r. Buna ek olarak hava keseciklerini ayr覺ran membran(zar tabakas覺), oksijen- karbondiyoksit deiimine izin verecek kadar incedir.

Jhulia

ye
Kay覺tl覺 ye
2 Ekim 2019
292
272
Ya cidden kuzum sen de halletmene 癟ok sevindim. Ben de acaba erken mi hallettim diye d羹羹nd羹m hatta yeni doum yapm覺 bir arkadaim erken deil mi diye sormutu moralim bozulmutu. Senin de halletmene sevindim aynen benim kafam rahat her ey haz覺r ben de 32 den sonra hastane 癟antama koyaca覺m malzemeleri senin bebisin de g羹le g羹le sal覺kl覺 s覺hhatli bir ekilde giyer inallah 弘
Amin inallah 弘 Bana da erken diyenler oldu ama kim ne derse desin dolapta nevresimle sar覺p sarmaladim ne olacak ki oda mis gibi bebek kokuyor arada girip bak覺yorum. Hem O erken diyenlere uysaydik imdi ne yapaca覺z diye d羹羹n羹yor olacakt覺k

Bebeimin doaca覺 muhtemel tarih : 13-06-2020

Hamileliimin 30. haftas覺 i癟indeyim.
Bebeimi kuca覺ma almama 75 g羹n kald覺.

Bebeiniz bu ay yakla覺k 450 gr daha a覺rl覺k kazancak. Bu hafta sonunda bebeinizin ba覺ndan poposuna kadar olan mesafe yakla覺k 28 cm. civar覺nda olacak. Bu ay boyunca bebeiniz sizin salad覺覺n覺z besinleri aktif olarak 繹z羹mser ve saklar. 襤skeletini gelitirmek i癟in kalsiyum, k覺rm覺z覺 kan h羹creleri i癟in demir, ve b羹y羹mesi i癟in protein sizin salad覺覺n覺z besinlerdir.

Bebeimin yakla覺k a覺rl覺覺 : 1400 gr. - Yakla覺k boyu : 39.9 cm. (Batan Topua)

Minnaklarim

Kay覺tl覺 ye
29 Ekim 2019
2.370
2.707
@Nesir doum iznine girmi bulunuyorum. ok can覺m s覺k覺ld覺 baya覺 alad覺m. Rabbim bu s覺k覺nt覺y覺 vermeseydi de 4 y覺ld覺r okuttuum kuzular覺mla 30 Nisan a kadar devam edebilseydim. Vard覺r Rabbimin bir bildii ders program覺 yapt覺m WhatsApp tan g繹nderim. D繹n羹te dier s覺n覺flara da覺t覺l覺rlar.

beklenenmucize

ye
Kay覺tl覺 ye
13 Nisan 2018
940
944
Bende ayrintili sonucumu gosterdigimde sordum gitme iki hafta dedi durum daha ciddiye giderse yine gitme iletiime ge癟eriz dedi o deil de aylik kan tahlillerimde kalicam tsh takip edilmesi gerekiyo benim sonumuz hayir olur inallah bu zor zamanlarda en guzel avuntu yavrularimizin hareketleri oluyo onu hissedince bir an hereyi unutuyorum
aynen can覺m benimde tsh bak覺l覺yo Allahtan oda doktorun kliniinde hemire varda o bak覺yor

Bebeimin doaca覺 muhtemel tarih : 12-08-2020

Hamileliimin 21. haftas覺 i癟indeyim.
Bebeimi kuca覺ma almama 135 g羹n kald覺.

Bebeinizin kalp at覺lar覺 stetoskopla dinlenebilir. Eer doktorunuz size bebeinizin kalp at覺lar覺n覺 dinlemeniz i癟in teklifte bulunmad覺ysa bir sonraki randevunuzda bunu doktorunuzdan isteyebilirsiniz. Bebeinizin g繹bek kordonu o kadar iyi tasarlanm覺t覺r ki kan dola覺m覺 saate 6-7 km h覺zla kordon ve bebeiniz aras覺nda tamamlan覺r. Ve bu sadece 30 sn i癟inde tamamlan覺r. Baba hamilelikle daha ilgili bir d繹neme girebilir.

Bebeimin yakla覺k a覺rl覺覺 : 400 gr. - Yakla覺k boyu : 25.6 cm. (Batan Popoya)

Kardiyakarrest90

ye
Kay覺tl覺 ye
30 Haziran 2019
268
197

Bebeimin doaca覺 muhtemel tarih : 13-07-2020

Hamileliimin 25. haftas覺 i癟indeyim.
Bebeimi kuca覺ma almama 105 g羹n kald覺.

Bu ay boyunca bebeinizin kal覺c覺 dilerinin tomurcuklar覺 di etleri i癟inde b羹y羹yor olacak. Bebeinizin v羹cut a覺rl覺覺n覺 destekleyen omurgas覺 33 y羹z羹k, 150 eklem ve 1.000 badan meydana gelir. B羹t羹n bu yap覺lar bu ay i癟inde ekillenmeye balayacakt覺r. Hala bacaklar覺n覺zda kramp sorunu varsa bacaklar覺n覺z覺 s覺cak tutmay覺 deneyin.

Bebeimin yakla覺k a覺rl覺覺 : 790 gr. - Yakla覺k boyu : 34.6 cm. (Batan Topua)

beklenenmucize

ye
Kay覺tl覺 ye
13 Nisan 2018
940
944
Kizlar kan sulandirici igneyi hala gobekten mi yapiyosunuz??
onuda sordum can覺m doktora pazartesi gittiimde douma kadar g繹bekten devam edebilirsin hi癟bir zarar覺 yok dedi. V羹cuduna girsinde nerden yaparsan yap dedi :KK48:

Bebeimin doaca覺 muhtemel tarih : 12-08-2020

Hamileliimin 21. haftas覺 i癟indeyim.
Bebeimi kuca覺ma almama 135 g羹n kald覺.

Bebeinizin kalp at覺lar覺 stetoskopla dinlenebilir. Eer doktorunuz size bebeinizin kalp at覺lar覺n覺 dinlemeniz i癟in teklifte bulunmad覺ysa bir sonraki randevunuzda bunu doktorunuzdan isteyebilirsiniz. Bebeinizin g繹bek kordonu o kadar iyi tasarlanm覺t覺r ki kan dola覺m覺 saate 6-7 km h覺zla kordon ve bebeiniz aras覺nda tamamlan覺r. Ve bu sadece 30 sn i癟inde tamamlan覺r. Baba hamilelikle daha ilgili bir d繹neme girebilir.

Bebeimin yakla覺k a覺rl覺覺 : 400 gr. - Yakla覺k boyu : 25.6 cm. (Batan Popoya)

Red Velvet

positive vibes only..
Kay覺tl覺 ye
27 Eyl羹l 2019
237
427
Merhaba k覺zlar. Hen羹z bebeime hi癟 bir ey almad覺m Yavrumun bir 癟繹p羹 bile yok daha G羹ya babam覺z may覺s sonunda gelecekti yurtd覺覺ndan ve her eyi birlikte alacakt覺k ama imdi bu corona laneti y羹z羹nden eimin gelip gelemeyecei bile belli dei inallah o zamana kadar ortal覺k normale d繹ner ve babam覺z douma yetiir diye dua ediyorum sadece. Almay覺 planlad覺覺m eylerin de internetten kullan覺c覺 yorumlar覺n覺 okuyup bir liste 癟覺karmaya 癟al覺覺yorum. 襤nallah u g羹nleri 羹lkece en az kay覺pla atlat覺r覺z ve sal覺kla yapar覺z doumlar覺m覺z覺hepinize sevgiler, selamlar

Yukar覺 Alt