Haziran-Temmuz’da hamilelik planlayanlar

Mutfakci anne

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2012
2.765
293
Selam kızlar 😊 daha önce oğlumu ilk öğrendiğimde buradan çok destek aldım. Şimdi 2.bebeğim için hamile kalmak istiyorum gel gelelim bu süreç için 2 ayım var yani Haziran Temmuz. Siz sormadan söyleyeyim görev yerim ile eşimle birlikte yaşadığımız şehir arası 1700km 😊 en doğal korunma yöntemini kullanmak zorundayız maalesef. İlk bebek erkek olunca ikincisi içinde bir kız isteği var ikimizde de haliyle. Aranızda Haziran Temmuz’da hamilelik planlayan isteyen varsa buyurun sohbet edelim.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-03-2020

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 40 gün kaldı.

Doğum sırasında kan kaybı kaçınılmaz olduğu için, bu arada plasenta rahim duvarından ayrılmak zorundadır. Kan fazlalığından dolayı, bir miktar kan kaybı aşırı risk oluşturmaz. Bol miktarada sıvı tüketmeye, yeterli demir, kalsiyum, bakır ve K Vitamini almaya devam etmelisiniz. Bebeğinizin başı aşağıya dönerek doğuma hazırlanıyor olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

1917pinkterest

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2019
1.821
2.553
Merhabalar canım umarım her şey istediğiniz gibi olur☺ Ben aylardır gebelik için uğraştığım için haziranda da temmuzda da böyle bir planım var. O yüzden şimdi iliştirivereyim bu başlığa kendimi☺☺

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-03-2020

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 44 gün kaldı.

Önümüzdeki hafta ve sonrasında doğum beklentisi sebebiyle kan hacminiz artacaktır. Kan hacminizdeki artış ağırlığınıza yaklaşık 900- 1800 gr. ekleyecektir. Vajinal (normal) veya Sezaryan doğum, hangisi olursa olsun, C Vitamini, demir, çinko ve enerji, doğum sonrasında iyileşmenize yardımcı olacaktır. Kat kat giymeniz sizi normalde olduğundan daha sıcak hissettirir. Üçüncü trimesterda cinsel isteğinizde azalma olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Mervenur11

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2019
272
236
Ben planlıyorum canım :) Bugun doktora gıttım. Hormonlarıma baktırdım.
estradıol 48, tsh 3.48, lh 6.69, fsh 9.92, prolaktin 18.83. Sonuçların iyi dedi bana. Ultrasyonla baktı temiz dedi.
İlk gebeliğim olcak inşallah. Tavsiyelerın varsa duymak ısterım :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-05-2020

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 115 gün kaldı.

Bebeğiniz düzenli, sabit hızla büyümesine devam ediyor. Sadece bu hafta boyunca bebeğiniz yaklaşık 170 gr ağırlık kazanacak. Bu büyüme atağı bebeğinizin rahim dışındaki yaşama hazırlanmasına yardımcı olacaktır. Bebeğinizin el kavramam ve irkilme refleksleri iyice gelişti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Mutfakci anne

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2012
2.765
293
Merhabalar canım umarım her şey istediğiniz gibi olur☺ Ben aylardır gebelik için uğraştığım için haziranda da temmuzda da böyle bir planım var. O yüzden şimdi iliştirivereyim bu başlığa kendimi☺☺
Hoşgeldin canım inşallah istediğimiz gibi olur herşey 🙏🏻

Doğum sırasında kan kaybı kaçınılmaz olduğu için, bu arada plasenta rahim duvarından ayrılmak zorundadır. Kan fazlalığından dolayı, bir miktar kan kaybı aşırı risk oluşturmaz. Bol miktarada sıvı tüketmeye, yeterli demir, kalsiyum, bakır ve K Vitamini almaya devam etmelisiniz. Bebeğinizin başı aşağıya dönerek doğuma hazırlanıyor olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Mutfakci anne

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2012
2.765
293
Ben planlıyorum canım :) Bugun doktora gıttım. Hormonlarıma baktırdım.
estradıol 48, tsh 3.48, lh 6.69, fsh 9.92, prolaktin 18.83. Sonuçların iyi dedi bana. Ultrasyonla baktı temiz dedi.
İlk gebeliğim olcak inşallah. Tavsiyelerın varsa duymak ısterım :)
Ben tahlil yaptırmadım şu an zayıflama çabasındayım hala 😊 ara ara gidiyordum zaten. Bayramda tuttu tuttu tutmazsa 2 hafta kadar daha uzaktayım sonrasında bi doktorumu ziyaret edeceğim. Tavsiye olarak tek söyleyeceğim stres hamileliğe en büyük engel

Mervenur11

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2019
272
236
Ben tahlil yaptırmadım şu an zayıflama çabasındayım hala 😊 ara ara gidiyordum zaten. Bayramda tuttu tuttu tutmazsa 2 hafta kadar daha uzaktayım sonrasında bi doktorumu ziyaret edeceğim. Tavsiye olarak tek söyleyeceğim stres hamileliğe en büyük engel
Yaa öylemi. Buna dikkat edicem.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-05-2020

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 115 gün kaldı.

Bebeğiniz düzenli, sabit hızla büyümesine devam ediyor. Sadece bu hafta boyunca bebeğiniz yaklaşık 170 gr ağırlık kazanacak. Bu büyüme atağı bebeğinizin rahim dışındaki yaşama hazırlanmasına yardımcı olacaktır. Bebeğinizin el kavramam ve irkilme refleksleri iyice gelişti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Mutfakci anne

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2012
2.765
293
aranızda ovulasyon testi kullanan var mı kızlar? Yani ben kız olsun diye diliyorum bu defa tabini rabbim hayırlısını versin ama gönlümden geçen kızımın olması. Ovulasyon testi kullanmayı düşünüyorum öncesinde nasıl belirlerim yumurtlamayı?

1917pinkterest

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2019
1.821
2.553
aranızda ovulasyon testi kullanan var mı kızlar? Yani ben kız olsun diye diliyorum bu defa tabini rabbim hayırlısını versin ama gönlümden geçen kızımın olması. Ovulasyon testi kullanmayı düşünüyorum öncesinde nasıl belirlerim yumurtlamayı?
Canım ben bu ay ilk defa ovulasyon testi kullandım. Ben geç yumurtluyormuşum onu anladım testle. 17 gün yumurtluyorum, senin adet döngün ne zaman?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-03-2020

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 44 gün kaldı.

Önümüzdeki hafta ve sonrasında doğum beklentisi sebebiyle kan hacminiz artacaktır. Kan hacminizdeki artış ağırlığınıza yaklaşık 900- 1800 gr. ekleyecektir. Vajinal (normal) veya Sezaryan doğum, hangisi olursa olsun, C Vitamini, demir, çinko ve enerji, doğum sonrasında iyileşmenize yardımcı olacaktır. Kat kat giymeniz sizi normalde olduğundan daha sıcak hissettirir. Üçüncü trimesterda cinsel isteğinizde azalma olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

beren20

Bal oğlum 27.05.2018
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2015
3.686
3.945
Ben de istiyorum ikinciyi hazirandan itibaren canım. Bir yandan da korkuyorum oğlum küçük daha hemen olursa ikisine birden bakabilir miyim diye.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-06-2020

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 133 gün kaldı.

Şu anda bebeğiniz minyatür bir bebek gibi görünüyor. Bebeğinizin yüzü, kapalı gözleri, burun delikleri ve şekillenmiş ağzıyla çok huzurlu görülüyor. Bebeğinizi ultrasonda baş parmağının veya parmaklarının ağzına kaydığını ve emme pratiği yaptığını görebilirsiniz. Eğer emzirmeyi planlıyorsanız bu konuda eğitim veren kurum veya organizasyonlara katılabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

pinkhouse34

bslngc;112.0 yndn;105.8 gncl;101.8
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2018
1.581
2.036
Selam kızlar 😊 daha önce oğlumu ilk öğrendiğimde buradan çok destek aldım. Şimdi 2.bebeğim için hamile kalmak istiyorum gel gelelim bu süreç için 2 ayım var yani Haziran Temmuz. Siz sormadan söyleyeyim görev yerim ile eşimle birlikte yaşadığımız şehir arası 1700km 😊 en doğal korunma yöntemini kullanmak zorundayız maalesef. İlk bebek erkek olunca ikincisi içinde bir kız isteği var ikimizde de haliyle. Aranızda Haziran Temmuz’da hamilelik planlayan isteyen varsa buyurun sohbet edelim.
ben tatlım suan kilo veriyorum hazirana kadr bu 10 kilo daha verirsem hamile kalmaam kolaylasacak temmuzda ovu testi yapmaayi dusunuyorum ayrica suan 10 kilo verdim 10nkaldi inşallah

Yukarı Alt