• İstediğin her konuda başarılı olabilirsin! Saklama Kendini…
    Detayları incelemek için tıkla!
  • Pınar Labneli Tarif Yarışması 4. Hafta yarışma başladı.
    Pınar Labne lezzetlerı yarışıyor. Her hafta birinciye süpriz hediyeler.
    Lezzetli yarışmaya katılmak için HEMEN TIKLA !..

Hedeflerinize ilerlerken nasıl ?

Mabelizm

Sorma neden.
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2020
302
379
34
Merhaba.
Dogrusunu Söylemek gerekirse harekete geçirme konusunda burası gerçekten çok etkili diye düşünüyorum.
Benim Bi hikayem olmalı insanların hikayelerinde figüran olmaktan sıkıldım.
Kendi hikayemi yazmam için ne önerirsiniz hikaye derken hedeflerime ulaşmam için hangi yolları izlemeliyim ?
Kafam çok yorgun oldugu için tartışmalardan yoruldum ama tartışmadan da olmayacak gibi bazı şeyler evlilikte dogru mu düşünüyorum ?
Bana başarı hikayelerinizi anlatır mısınız ?
Teşekkür ederim şimdiden.

Laale

Aşikârdır Zat-ı Hak
Pro Üye
13 Nisan 2007
25.467
63.534
41
Merhaba.
Dogrusunu Söylemek gerekirse harekete geçirme konusunda burası gerçekten çok etkili diye düşünüyorum.
Kendi hikayemi yazmam için ne önerirsiniz hikaye derken hedeflerime ulaşmam için hangi yolları izlemeliyim ?
Kafam çok yorgun oldugu için tartışmalardan yoruldum ama tartışmadan da olmayacak gibi bazı şeyler evlilikte dogru mu düşünüyorum ?
Benim bir başarı hikayem yok.
Rutin bir hayatım var.
Cevapları merak ettiğim için geldim.

Koalina

Nirvana
Pro Üye
26 Eylül 2010
16.125
27.571
Benim hedefim yahut başarı hikayem yok; sorumluluklarım ve rutinlerim var. Bu sebeple motivasyonum düşük ve bence çoğumuz sorumluluklarımızın içinde kaybolduğumuz için günü bitirmeye çalışan insanlarız.

Bir dönem kitap okuma, zayıflama gibi basit hedefler koymuştum kendime, o dönem daha iyi hissediyordum kesinlikle. Hedefiniz nedir bilemiyorum ama önemli olan ilk aşama bir hedef bulmak ve bunun için uğraşmak bence.

_Sitare_

Sakın korkma, hayat bizi deniyor ...
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2014
10.624
12.817
Tek hayalim mali müşavir olup kendi büromu açmak ve kendi işimin sahibi olmak ama sgs sınavına çalışamıyorum işe gidip gelmek evdeki sorumluluklarım , sağlık sorunlarım derken dinlenmeye bile vakit bulamıyorum ve bu durum beni gerçekten üzüyor

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-12-2020

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 69 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 27-29 cm civarında ve bebeğiniz yaklaşık 1400-1500 gr. ağırlığa ulaştı. Bu ay boyunca doktorunuz sizden çeşitli kan testleri isteyebilir. Bu kan testlerinin amacı hamilelik sürecinizin yolunda gidip gitmediğinden emin olmaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

tintinn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2012
3.524
10.958
Nasıl bir başarı öyküsü duymak istiyorsunuz?
Kaynanasıyla aynı evde yaşarken kendi evine çıkmış birinin başarı öyküsü mü, kilo verip sağlığına kavuşmuş birinin öyküsü mü, ne mesela?
Bazısı için evlenmiş olmak bile bir başarı öyküsü :KK53:

cikolataveturkkahvesi

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2011
4.699
12.109
Ev hanımısınız..
Tahminen kendi paranızı kazanmak istiyorsunuz.
Isterseniz yaparsınız.
Bu arada eğitiminiz ilköğretim görünüyor. Açıktan devam edebilirsiniz. Okumak iyidir.

Ama tabi günümüzün gerçekleri de var. Okuyup okuyup iş bulamayan binlerce kişi var. Yani sırf iş için okumayın. Kendiniz icin okuyun. Çocuğunuza da örnek olursunuz..

miumao

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2015
3.390
3.878
Bence biraz da yaşanan zorluklar hedef koyduruyor insana.

Bir dönem benim olmayan çok yüklü bir borcun altında kalmıştım. İşsizdim. Adım adım gittim.

İlk önce işe girdim. Sadece hal hatır sormaya aradığım eski müdürüm yanına eleman aradığını söyledi ve beni çağırdı. Gittim. Önce borçlarımı kapatmaya başladım. Haciz ihtimallerini kaldırmak için ailemde etrafımda ne varsa alıp dışarıya olan borçları bitirip, aileme borçlandım.

Bu arada çok saçma bir şekilde bütçe ayırıp spora başladım :) Bin tane sıkıntı içinde kendim için birşeyler yapmak bana çok iyi geldi.

Eski müdürüm kendi şirketini kurmak istediğini ve ben de kabul edersem benimle ortak olmak istediğini söyledi. Hiç düşünmeden kabul ettim..

Çok çalıştık beraber. Gece gündüz, mesaisiz çalıştık resmen. İşlerimiz hızla toparladı ve borçlarımı 1 senede kapatıp düze çıktım.

Şimdi evliyim, iki çocuğum var. Kendime koyduğum hedeflerim, zorluklarım değişti.

Çocuklarımı daha iyi anlamaya, vakit ayırmaya, öğrenmeye çalışıyorum.
Sağlıklı beslenebilmeleri adına aşçılık becerilerimi geliştirmeye çalışıyorum.
Onlara daha iyi bir anne olabilmek için kendime alan yaratmaya çalışıyorum. Mesela haftada 2 gün 1 saat spora gitmek, ya da çocuklar uyuduktan sonra 1 saat kitap okumak, haftasonları eşimle bir film izlemek gibi..

Bunları tabi ki her zaman yapamıyorum. Sonuçta çalışan iki çocuklu bir anneyim. Ama yaptığım zamanlar kendimi çok daha iyi hissediyorum.

Kendi hikayeni yazmak konusuna gelince.. Benim bir hikayem var, anlatsam roman olur tarzında.. ama hikayeler inan yoruyor insanı. Ve o hikayenin içinden sağlam çıkabilmek için çelik gibi olman gerekiyor. Ben değildim, hikayemi sonlandırabilmek için psikolojik destek almam gerekti ve nihayetinde bugün olduğum insan oldum :)

Şimdi düşününce yaşadıklarımı değiştirmek ister miydim.. Hayır, istemezdim. Bugünüme çok şükür, aileme sağlık ve huzur dışında dileyebileceğim hiç bir şey kalmadı. Yaşım daha 34. Beni bugüne getiren de hikayem ve hikayemin zorunlu kıldığı hedefler oldu.

cikolataveturkkahvesi

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2011
4.699
12.109
Benim hedefim yahut başarı hikayem yok; sorumluluklarım ve rutinlerim var. Bu sebeple motivasyonum düşük ve bence çoğumuz sorumluluklarımızın içinde kaybolduğumuz için günü bitirmeye çalışan insanlarız.

Bir dönem kitap okuma, zayıflama gibi basit hedefler koymuştum kendime, o dönem daha iyi hissediyordum kesinlikle. Hedefiniz nedir bilemiyorum ama önemli olan ilk aşama bir hedef bulmak ve bunun için uğraşmak bence.
Benimde kilo vermem lazım..
Ama bu arada çok tatlı yiyesim var.:cry:

Tatlıyı kesme ve kilo verme konusunda başarı öyküsü olan var ise alırım bir dal..:rolleyes::KK24:

su-doku

sen bilirsin
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2017
9.571
33.155
Benim değil ama bir dostumun hikayesi bu
Dünyaya şanssız geldi
Mutsuz bir evlilikte doğdu
Ailesi sadece 5. Sınıfa kadar okuttu
Ya eğitimine dini devam edecek yada oturup koca bekliyecekti
Oda hafızlık yaptı
4 yılda birirdi
Sonra internetten birşyle tanıştı
Günefafrikadaydı adam
Adam onunla evlenmek isteyince tek şartının okumak olduğunu söyledi
Evlendiler güney afrikaya gitti
Her dönem türkiyeye dönüp açıktan orta öğretim sınavlarını verdi bitirdi okulunu
Sonra o arada bir kızı oldu
Hiç üşenmedi devam etti arada bir sürü aksilik yaşadı azmi takdire şayandı
Sonra eşi pakistana atandı
Orada türkiye ile denk olan ingiliz dili ve edebiyatını okudu 3. Yılında o bölümü bırakıp mimarlık için sınava girdi kazandı
1 yıl pakistanda okuduktan sonra
Türkiyeye döndüüler burada devam ederken hamile olduğnu öğrendi
Zaten küçük bir kızı vardı ikincisi ona çok büyük bir yük olacaktı
Ağlayarak anlatışını hiç unutmuyorum
Velhasıl bu çocuğuda doğurmaya karar verdi
Doğuma suyu gelirken kendisi arabasıyla gitmiş
Kimsede yanında yokmuş
Kızı doğduktan sonra okula devam etti
Arabada kızını uyutup sınava girip çıktığını onlatıyor
Ve şimdi o bir mimar

CiRiLLA

Kayıtlı Üye
10 Ekim 2014
17.063
56.246
Yaparken zorlandigim şey kilo almakti. 👍😁 Kilo aldim ve 46 kilo olmayi basardim, basari gibi gelmeyebilir herkese ama ben baya zorlandim o yuzden benim basari oykum bu bence, kilo almak bir cok seyden zordu. 😂

Ben yiyip yiyip kilo almayan bir insan degilim bu arada çok yersem aliyorum ama çok yemeyi sevmiyorum. 😔

Mistik hanim

🎶
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2019
2.598
5.833
Merhaba.
Daha önce sırf kız çocuğu olduğumuz için ailemin, büyüklerin sürekli kısıtlamalari, laf etmeleri, ezmeye çalışmaları, saçımızı yapsak o... Olacakmışız gibi davranmalarindan bahsetmiştim başka bir konuda. Başta sanki gerçekten de kizlar hiçbir şeyden anlamaz gibi gelirdi. Cunku küçükken çevremde lafını dinleten, kendini ezdirmeyen kadın yok denecek kadar azdı. Bir an geliyor. Bir söz bir laf. Ben ne yapıyorum? Bana neden böyle davranıyor? Ben ne yaptım da bana kızdilar? Cevap kötü birsey yapmadım ki. O an gelince susmayıp tepki göstermeye başladım. Başta düşük ozguvenle belki çok az yapabildim ama zamanla öğrendim. Aman utanırım, saygısız derler, ayiplarlar, konuşmazlar, kırılırlar diye diye kendime kötülük etmişim. Ayıpta olmaz, rezil mi olacam olurum, terbiyesiz mi derler desinler umrumda değil. Ben ne olduğumu biliyorum ne yaptığımı biliyorum. Hayatımdaki erkegi çok sevsem ama mantigim üzülürsün dese bırakırım. Ki bıraktım. Yanlış olduğunu düşünüyorsam yapmam. Akrabalar huzurumu mu kaçırıyor konuşmuyorum nerdeyse hiçbiriyle. Benim canım kıymetli artık. Kısacık dünya hayatında eğer biri hayatımın içine edecekse o ben olmalıyım başkası değil

Mabelizm

Sorma neden.
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2020
302
379
34
Daha önce sırf kız çocuğu olduğumuz için ailemin, büyüklerin sürekli kısıtlamalari, laf etmeleri, ezmeye çalışmaları, saçımızı yapsak o... Olacakmışız gibi davranmalarindan bahsetmiştim başka bir konuda. Başta sanki gerçekten de kizlar hiçbir şeyden anlamaz gibi gelirdi. Cunku küçükken çevremde lafını dinleten, kendini ezdirmeyen kadın yok denecek kadar azdı. Bir an geliyor. Bir söz bir laf. Ben ne yapıyorum? Bana neden böyle davranıyor? Ben ne yaptım da bana kızdilar? Cevap kötü birsey yapmadım ki. O an gelince susmayıp tepki göstermeye başladım. Başta düşük ozguvenle belki çok az yapabildim ama zamanla öğrendim. Aman utanırım, saygısız derler, ayiplarlar, konuşmazlar, kırılırlar diye diye kendime kötülük etmişim. Ayıpta olmaz, rezil mi olacam olurum, terbiyesiz mi derler desinler umrumda değil. Ben ne olduğumu biliyorum ne yaptığımı biliyorum. Hayatımdaki erkegi çok sevsem ama mantigim üzülürsün dese bırakırım. Ki bıraktım. Yanlış olduğunu düşünüyorsam yapmam. Akrabalar huzurumu mu kaçırıyor konuşmuyorum nerdeyse hiçbiriyle. Benim canım kıymetli artık. Kısacık dünya hayatında eğer biri hayatımın içine edecekse o ben olmalıyım başkası değil
7 yaşında kızım var susma asla diye sürekli konuşuyorum asla sessiz olmasını istemiyorum oda hırçınlaşır zaten konuştukça neden bunu yaşıyoruz kadınlar olarak bilmiyorum bıktırdılar gerçekten.

Mabelizm

Sorma neden.
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2020
302
379
34
Yaparken zorlandigim şey kilo almakti. 👍😁 Kilo aldim ve 46 kilo olmayi basardim, basari gibi gelmeyebilir herkese ama ben baya zorlandim o yuzden benim basari oykum bu bence, kilo almak bir cok seyden zordu. 😂

Ben yiyip yiyip kilo almayan bir insan degilim bu arada çok yersem aliyorum ama çok yemeyi sevmiyorum. 😔
Buda sizin hikayeniz tebrik ederim sizi çok 🙋‍♀️

Mabelizm

Sorma neden.
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2020
302
379
34

Kesinlikle katılıyorum size yok olup gidiyoruz telaşların arasında maalesef

melankolik_24

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2016
3.042
3.288
kararli olmak ve fazla düsünmeden adim atmak. Fiziki ve psikolojik siddet gördügüm hem de duygusal bagimli oldugum bir evliligi bitirdim. Bir an karar verdim ve hemen adim attim daha sonra da hic pisman olmadim. Hayatta verdigim en dogru karardi. Simdi ikinci üniversitemi okuyorum istemesem üsensem bile bana iyi gelen seyleri yapmak icin zorluyorum kendimi. Hayat hepimiz icin bir mücadele.

Mabelizm

Sorma neden.
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2020
302
379
34
kararli olmak ve fazla düsünmeden adim atmak. Fiziki ve psikolojik siddet gördügüm hem de duygusal bagimli oldugum bir evliligi bitirdim. Bir an karar verdim ve hemen adim attim daha sonra da hic pisman olmadim. Hayatta verdigim en dogru karardi. Simdi ikinci üniversitemi okuyorum istemesem üsensem bile bana iyi gelen seyleri yapmak icin zorluyorum kendimi. Hayat hepimiz icin bir mücadele.
Lütfen adım adım anlatırmısınız? Nereye gittiniz ilk başta?

Aylakkadin

Başlangıç 81 güncel 64.65 hedef 55.0
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2019
2.066
3.412
Ben hep ezik büyüdüm hiçbirşeyi başaramadım hep boşverildim ama kendim bir hayat bir düzen kurmanın hayalindeyim iki çocugum var sorunlu bir eşim nasıl yaparım bilmiyorum.
Hayal kurmanızı tavsuye ederim. Sonra da gerçekleştirmeye calismanizi