• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

İntaniye - Bulaşıcı Hastalıklar Hepatit B... Bilgi ve Paylaşım alanı...

mavrulam

Guru
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2007
6.702
887
özlem cim....
artık birçok insanda bu taşıyıcılık var...
öenmli olan kontollerini düzenli yaptırması...
buna dikkat ederseniz değerleri sürekli kontrol edilirse sorun olmaz....

BenAskMelegi

ol DE olsun ALLAHIM
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2006
1.896
1
BENMDE EŞİMDE VAR TAŞIYIcılık ama sağolsun patronu aksi olduğundan izin alıpta baktırmaya gidemiyo en son aralık ayında kan testlri yaptırmıştı epilepsi yüsünden normal demiş doktor ama bilmiyorum stres onda yağlı yemek onda anlıcanız herşey var onda ama beni dinlemiyor tabi iş yerinde günboyu stres allahım bizede yardım etsin
buarada bildiğim ama birtürlü yapmaya fırsat bulmadığım bişey var ibrahim saraçoğlu diye bir prof.var kitabıda çıktı şifalı btikiler diye ben kendisi hakında biçok şey takip ettim lavanta kürü taşıyıcılar için birebirmiş enzimleri düşürüyomuş bunlara bi göz at derim internettende bulabilirsin geçmiş olsun

ozlem28

Guru
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2007
842
49
BENMDE EŞİMDE VAR TAŞIYIcılık ama sağolsun patronu aksi olduğundan izin alıpta baktırmaya gidemiyo en son aralık ayında kan testlri yaptırmıştı epilepsi yüsünden normal demiş doktor ama bilmiyorum stres onda yağlı yemek onda anlıcanız herşey var onda ama beni dinlemiyor tabi iş yerinde günboyu stres allahım bizede yardım etsin
buarada bildiğim ama birtürlü yapmaya fırsat bulmadığım bişey var ibrahim saraçoğlu diye bir prof.var kitabıda çıktı şifalı btikiler diye ben kendisi hakında biçok şey takip ettim lavanta kürü taşıyıcılar için birebirmiş enzimleri düşürüyomuş bunlara bi göz at derim internettende bulabilirsin geçmiş olsun
tşkrler canım. bende uygulayacağım bu lavanta kürünü. daha önce hiç duymamıştım, şimdi internetten bakıyorum. acil şifalar tüm hastalara inşallah.. a.s.

kurmis

Popüler Üye
Pro Üye
25 Şubat 2008
8.179
31
Amanın! ben de 3 ay önce hamilelik testlerim yapılırken Hepatit B olduğumu öğrendim. 6 ay sonra test tekrarlanacaktı. Panik yaptım şimdi ya, ne o öyle ölenlerden bahsediyorsunuz ya :KK43:

KIZILCIKLI

Kıskandığım Denizlerdesin
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2007
3.652
1
bende tasıyıcıyım evlenınce eşime gecmemesi için ne yapmalıyım?eşim ne yapmalı?{6ayda bir aşı olunmalı mı}birde çocuguma gecer mi bu taşıyıcılık? herkese gecmiş olsun.

deryaucsoylu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2008
47
2
bende taşıyıcıyım.1 eşine geçmemesi için test yaptırıp aşı olması lazım.eşyalarına dikkat et.en basiti tırnak makası diş fırçan felan bunlar gibi şeyler bide dişçiye felan gittiginde muhakkak söyle ben kan verirken bile söylüyorum.bebek meselesine gelince benim bır oglum var.doktorumuz zaten biliyodu.çocuk dogar dogmaz test yapılıyo eger yoksa ki oglumda çıkmadı ilk aşısını hemen yapıyolar.sonra digerlerini oluyo.sende yılda 1 kere test yaptır degerlerini kontrol altında dr göster.geçmiş olsun ...o lavanta kürünü bende duydum deniycem bakalım

KIZILCIKLI

Kıskandığım Denizlerdesin
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2007
3.652
1
tşkler derya , bilgilemdirdin beni en azından dr.gitmeden önce :) dr.ada gidecegim tabiki ,yazdıklarını dikkate alacagım iyi oldu ogrenmem saol :KK70: gecmıs olsun ... saglıcakla kal..

evrem716

İşte benn!
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2008
2.567
7
Ben 12 yaşındayken hapatit b geçirdim. herhalde deprem zamanı içmek zorunda kaldığımız pis sulardan bulaştı. herhangi bir ilaç kullanmadan sadece dinlenerek geçirdim. çok şükür atlattım. şu anda bir şeyim yok.
Eğer geçirilecekse inşallah böyle geçirilir.
Kimin yakını geçirmişse ya da kim geçiriyorsa çok geçmiş olsun diyorum..

Yukarı Alt