Her insan moral ve güven veren ihtarlara muhtaçtır

**SU**

çocukta yaparım kariyerde
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
643
Emoji Skoru
8
Yaş
43
Evet bir insana iyisin iyisin iyisin desen, yada o pişman oldu bidaha yapmaz tabi,ben oğluma her ne olursa olsun güveniyorum,teyzesi o hatasını anladı bi daha yapmaz,gibi pozitif kelimeler,moral ve ümit dolu kelimeler O'kişi fena olduğu halde iyleşir,sakinleşir,bilinçlenir,akıllanır,hoş görülü olur,azimli olur,ümit var olur,hatasını en güzel bir tarzda kabullenir ve kendini en kısa zamanda düzeltir...güzelleşir ve nihayetinde gayet pozitif bir insan,hayat dolu bir insan olur Allah'ın izniyle

Fakat bir insana fenasın fenasın fenasın,yapamassın,iyleşmiyceksin,umut yok,başaramassın,inanmıyorum,akıllanmıycaksın,başarın bir mucize, gibi negatif şeyler denildiğinde o kişinin iyileşeceği varsada,başaracagı,kazanacağı,akıllanacağı varsada yada gayet kuvvetli bir ümidi varsada yapamaz.başaramaz,sağlıklı bir şekilde anlayamaz ve içindeki o fıtri cevherler söner Allah muhafaza etsin...ve geleceğin muzır ve hayattan hiç bir lezzet almayan negatif bir karektere bürünür.

O'yüzden ağaç yaş ken eğilir ata sözüyle yola çıkarak öncelikle çocuklarımıza daha çekirdekten, hayat dolu pozitif kelimeler ve cümlelerle istikbalini ve karekterini güzelleştirmeliyiz.


mesela bir yaramazlık yaptığında(dayısı o bidaha yapmaz. çünkü anladı benim oğlum yanlış bişey yaptığını.

yada derslerinde gevşeklik,ciddiyetsizlik görünüyorsa (babası, kızımız çok akıllıdır,çok çalışkandır eksiklerini anladı ve inşaallah inanıyorum ki; o kırıklarını düzeltecektir ve ikinci dönem takdir getirecektir benim canım kızım.senin iki de bir ikaz etmene hiç gerek yok...


yada burnu aktığında, eğer silecek kadar büyümüşse mendili ona verip kendisinin silmesi,yada hafiften yeredüştüğü zaman eğer kendiliğinde kalkacak kadar ciddi bir düşme değilse hemen müdahale edip yerden kaldırmakta doğru değil ...kendisinin silmesini ve kendisinin kalkmasını tercih etmek daha doğrudur. çünkü onun daha çekirdekten kendi ayakaları üstünde durma hissinin ve kendine olan güvenin daha o yaştan artması çocuklarımızın istikbali hakkında daha hayırlı olacağına inanıyorum.
 

**SU**

çocukta yaparım kariyerde
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
643
Emoji Skoru
8
Yaş
43
tatlı dil yılanı bile deliğinden çıkarır.İnsanlara ne kadar pozitif güler yüzlü yaklaşırsak emin olun o kadar karşılığını alırız.
 

iyivakit

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
9 Ağustos 2006
Mesajlar
159
Emoji Skoru
1
Yaş
43
Iyide Herzaman Pozitif Olunmuyo.karşindakine Bazen Ne Dersen De Bildiğini Okuyo Ozaman Ne Yapacaz çok Bilmiş :))))
 

aslican

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ekim 2006
Mesajlar
204
Emoji Skoru
1
Yaş
39
aynen ben ne kadar hırcın ve huysuz olsamda yaptıklarımdan dolayı pişma oluyorum hemen hatamı anlıyorum ama karsımdaki okadar duygusuz ve olumsuz bir insansa anlamıyor bende pozitif olmayı cok istiyorum ama karsıdan ne görürsem onu veriyorum bende dogal olarak kumpircim cok güzel bir konu eline saglık keske herkes pozitif olsa dimi ama nerdeee herkes sinir stres patlamaya hazır bir bomba gibi...ne yazıkki
 

**SU**

çocukta yaparım kariyerde
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
643
Emoji Skoru
8
Yaş
43
belki bunu başarabilmek önceleri biraz zor olabilir zaman alabilir ama arkadaşlar size tek tafsiyem herhangi bir konuda canınız sıkılırsa o an için "SADECE 1 DK. DURUN TEPKİ VERMEYİN YADA O ORTAMDAN KISA SÜREDE OLSA UZAKLAŞIM " bunu deneyin ve görün sonuç nasıl olacak.
 
Yukarı Alt