Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Her yeni gün, yeni bir umutla başlar...

Konusu 'Gebelik / Hamilelik / Kadın Doğum' forumundadır ve E-brulim tarafından 29 Eylül 2015 başlatılmıştır.

  29 Eylül 2015
  Konu Sahibi : E-brulim
 1. E-brulim

  E-brulim ♥♡ SabırŞükürDua ♡♥ Pro Üye

  Katılım:
  15 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  16.441
  Beğeni:
  56.449
  Ödül Puanları:
  663
  Her yeni güne "BISMILLAH" diyerek açılışı yapalım...

  Anne olma yolunda birlikte ilerlemek, bu süreçte tüm zorluklara birlikte göğüs germek, her konuda birbirimizi desteklemek ve ALLAH'ın izniyle güzel dostluklar kurmak isteyen herkesi bekleriz :)

  Minik mucizelerimiz [​IMG]

  ANNE adayi [​IMG] BAT [​IMG] Sonuc [​IMG]
  @umutLatahzen ? [​IMG] Beklemede
  @svd_a ? [​IMG] Beklemede
  @altunn ? [​IMG] Beklemede
  @Enyalios ? [​IMG] Beklemede
  @Saadetim33 ? [​IMG] Beklemede
  @Ebush_354 ? [​IMG] Beklemede
  @gzm43 ? [​IMG] Beklemede

  UGUR GETIRSIN INSALLAH [​IMG]

  Topigimizin güzel ANNE'leri:

  ANNE adayi :anneadayı: :emir_bebek:
  @Hira love :nazar: 1. hamişimiz
  @kilincoglu87 :nazar: 2. hamişimiz
  @DESIGNER27 :nazar: 3. hamişimiz
  @minnta :nazar: 4. hamişimiz
  @cornella :nazar: 5. hamişimiz
  @E-brulim :nazar: 6. hamişimiz
  @annesiyavrusu :nazar: 7. hamişimiz
  @lisaa-89 :nazar: 8. hamişimiz
  @grpaysgl :nazar: 9. hamişimiz
  @TaeYang :nazar: 10. hamişimiz
  @derandiren :nazar: 11. hamişimiz
  @pinkpin :nazar: 12. hamişimiz
  @Semra24 :nazar: 13. hamişimiz
  @Kartanesi_26 :nazar: 14. hamişimiz
  @Mor Seven :nazar: 15. hamişimiz
  @vesselam_ :nazar: 16. hamişimiz
  @Al_pi :nazar: 17. hamişimiz
  @deeploneliness :nazar: 18. hamişimiz
  @u-mutlu lale :nazar: 19. hamişimiz
  @umudunu-kaybetme :nazar: 20. hamişimiz
  @LeYLa_21 :nazar: 21. hamişimiz
  @vesselam_ :nazar: 22. hamişimiz
  ♡ Cennet annelerin ayakları altındadır ♡

  Rabbim herkese ANNE olmayı, o güzel duyguyu tatmayı nasip etsin, önce göbüşlerimizi sonra kucaklarımızı doldursun inşallah.
   
  Son düzenleme: 4 Mayıs 2018
  umudu beklemek, arasimmmm, sacidem ve diğer 54 kişi bunu beğendi.
 2. 29 Eylül 2015
  Konu Sahibi : E-brulim
 3. E-brulim

  E-brulim ♥♡ SabırŞükürDua ♡♥ Pro Üye

  Katılım:
  15 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  16.441
  Beğeni:
  56.449
  Ödül Puanları:
  663
  9 AY 99 ESMA

  1. hafta: el-Mâlikü’l-Mülk

  Farkında olsanız da olmasanız da, şu an içinizde büyük bir faaliyet var. İsteklerinizin şanı yüce Allah (c.c.) tarafından kabul edildiği çok kıymetli günler yaşamaya başladınız bile.


  2. hafta: er-Reşîd, eş-Şehîd

  İçinizdeki gelişmenin farkında değilsiniz. Oysa, “...O’nun ilmi dışında bir dişi ne hamile olur, ne de doğurur.” (Fâtır Suresi, 11.) O Kudret Eli, size hissettirmeden inceden inceye işliyor bedeninizi...


  3. hafta: el-Hak, el-Azîm

  İçinizdeki varolma çabasından hâlâ habersizsiniz. Artık ”bebek” olma isteğiyle hayata tutunmaya çalışan bir ”can” var içinizde. Belki de bilseydiniz, daha az hareket ederek ya da kendinizi yormayarak, o küçücük varlığın varolmasına âcizane yardımcı olmaya çalışacaktınız.


  4. hafta: el-Muhsî, el-Muhric

  Fıtratınıza kodlanmış olan ”anne-baba olma arzusu”, size duanızda ısrar ettiriyor. Bu isteğin nedenini, niçinini sorgulamasanız bile, arzunuzun gerçek olması için niyazlarınıza devam ediyorsunuz.


  5. hafta: el-Muhyî, el-Habîr

  Regl dediğimiz dönemin gecikmesi, küçük bir şüphe düşürebilir içinize. Yüzünüzde hafif bir gülümsemeyle “Benden gizli bir şeyler mi oluyor içimde acaba?” diye düşünebilirsiniz.


  6. hafta: el-Bâri’, el-Velî, el-Vâlî

  Siz hamile olup olmadığınızın cevabını arayıp dururken içinizde gebelik kesesi görülür duruma geldi bile. Ultrasonla (USG) bakıldığında, biiznillah, görülebilir durumda olan bu kesecikte, henüz 8-10 mm civarındaki bebek adayı bulunuyor.


  7. hafta: el-Mü’min, el-Mâni’

  Muhtemelen henüz 10 mm boyunda olan bebeğinizin her gün hızla değişeceğini, gelişeceğini bilmek bile yetiyor size. Zaten meraka da gerek yok! Çünkü Yüce Yaratıcı onu gebelik süresince amnios kesesi denilen bir sıvının içinde koruyacak.


  8. hafta: el-Mübdi’, el-Musavvir

  Bebeğinizin yüzü, gözleri, ağız açıklığı, dudakları, tükürük bezleri, kulak ve burun kökleri de oluşum için hazırlanıyor. Bu hafta içinde bu özelliklerin varedildiğini bilmek sizi duaya sevk ediyor.


  9. hafta: eş-Şâfi’, eş-Şekûr

  Gerek gebelik dönemi sıkıntılarını, gerekse hayatımızın sair dönemlerindeki hastalıklarını şifaya kavuşturarak bizi rahatlatan Rabbimize mutlaka şükredelim.


  10. hafta: el-Bâkî, el-Müyessir

  Şu kısacık ömrümüze böylesine mükemmel bir yaratılmayı bize bahşeden ancak fâni olmayan Biri’dir. Öyleyse bu hafta, “Ya Bâki, ya Müyessir” diyelim.


  11. hafta: es-Semî’, el-Adl

  Bebeğinizin işitebilen sağlıklı kulaklara sahip olması için dua edebilirsiniz. Öyleyse gözlerinizi yumun ve dilinizde zikirle bu safha safha yaratılışın güzelliğini tefekkür edin: “Ya Semî’, ya Adl!”


  12. hafta: el-Hâlık, el-Hallâk, el-Fâlik

  Bebeğinizi eksiksiz, kusursuz olarak kucağınıza aldığınızı düşünerek Hâlık ismini ve diğer esmâları zikretmenizi tavsiye ederiz: “Ya Hâlak, ya Hallâk, ya Fâlik!”  13. hafta: en-Nâsır, el-Müsteân

  Bizi bekleyen birçok güzelliğin yanında, gelecek olan sıkıntılar için yine Yüce Rabbimize dua edelim: “Ya Müsteân, ya Nâsır!”


  14. hafta: el-Bedî’, el-Muhsin

  Bu hafta bebeğinizin eşi, benzeri olmayan parmak izleri yaratılacak. Öyleyse, bu hafta bize ikram edilenlere karşı biz de zikrimize zikir ekleyelim: “Ya Bedî’, ya Muhsin!”


  15. hafta: el-Mütekebbir, el-Kuddûs

  Dünyanın en mükemmel şehrinde bile görevler ve hizmetler aksadığı halde, vücut şehrinde en ufak bir aksama olmuyor! Eksiklik görülmeyen bütün bu faaliyetler için, “Ya Kuddûs” diyelim!


  16. hafta: el-Celîl, Zü’l-Celâli ve’l-İkrâm, el-Muktedir, el-Melîk

  Yüce Yaratıcı’ya, henüz ruhu bedenine kavuşmuş olan bebeğiniz için, dua etmeyi unutmayın. Bolca okuyacağınız bu zikirle Yüce Yaratıcı’nın, sizin ve bebeğinizin üzerindeki ikramının genişlemesi umulur.


  17. hafta: el-Hafîz, el-Vâris

  Gelecekte “Ne olacak, nasıl olacak?” korkusunu bir kenara bırakıp, tam bir teslimiyet içinde bu haftaya ait esmâ zikrimizi gerçekleştirelim: Ya Hafîz, ya Vâris!”


  18. hafta: el-Hakîm, el-Hakem

  İnsanda ve onu oluşturan her şeyde, ona hizmet eden her şeyde; kısaca yaratılmış olan “her bir şey”de mükemmellik, kusursuzluk ve hikmet sözkonusu. Öyleyse bu kusursuzluğa karşı “Ya Hakîm, ya Hakem diyelim!


  19. hafta: es-Sâni’, el-Vâsi’

  Akıl organı, akılları durduran nitelikte yaratılmış, sonsuz hikmetlerle donatılmış, çok özel bir organdır. Dilimiz anlatmakta nakıs kalsa da, zikrimiz şükrümüze vesile olsun: “Ya Sâni, ya Vâsi!”


  20. hafta: el-Cemîl, el-Cebbâr

  Toplumumuzda sıkça kullanılan bir tabir vardır: “Bir işin yarısı olduysa, o iş tamamlanmış sayılır. Çünkü zor kısmı başlangıcıdır. Gerisi çabuk gelir” denilir. Siz de hakikaten çok zor bir sürecin tam ortasındasınız.


  21. hafta: el-Kaviyy, el-Vehhâb

  Erişkin bir insanda yumruk büyüklüğünde olan kalp, 21 haftalık bebeğinizde henüz minicik halde. Bebeğimizin kalbini güçlenmesi için bu haftaki zikrimiz: “Ya Kaviyy, ya Vehhâb!”


  22. hafta: el-Müneccî, el-Mucîb

  Sizi ruhî ya da bedenî açıdan zorlayan haftalarda Allahu Teala’ya Müneccî ismiyle dua edebilir, Mucîb ismiyle de isteklerinizi sıralayabilirsiniz: “Ya Müneccî, ya Mucîb!”


  23. hafta: el-Câmi’, el-Kâim

  Bu sabah yeni bir haftaya, karnınızdaki yumrukları hissederek başlamış olabilirsiniz. Bu ilk kıpırtıları hissetmenin heyecanıyla nasıl şükredeceğinizi bilemediğiniz, karmaşık heyecanlar içinde buldunuz kendinizi. O zaman zikrimiz: “Ya Müneccî, ya Mucîb!”


  24. hafta: el-Mukaddim, el-Muahhir, el-Kâfî

  Bebeğin gelişimi, kendi sıkıntılarınız derken, artık erken doğum olma olasılığıyla da karşı karşıyasınız. Dilinizden düşürmeyeceğiniz zikriniz“Ya Vâkî’, ya Kâfî!” olsun.


  25. hafta: el-Halîm, el-Alîm, Allâmü’l-Guyûb

  Bu haftadan başlayarak, belki de bebeğinizin doğumundan sonra da, çok uzun bir süre devam etmek üzere, iyi ahlakla ahlaklanması için Halîm esmasını okumaya devam etmelisiniz.


  26. hafta: el-Basîr, ez-Zâhir, el-Bâtın

  Bizim gözümüzle göremediklerimizi Allah (c.c) görür ve bilemediğimiz her şeyin iç yüzünü, bilir. O’nun varlığı sanatlarıyla ve yarattıklarıyla apaçık görünür. O, Allah ki, Zâhir’dir, Bâtın’dır.


  27. hafta: er-Rakîb, es-Selâm

  Gözlerimizle takip edebilseydik eğer, her saniyesi bir mucize, her şekli ve hali ayrı ayrı hayrete şayan olan bu yaratılış harikasını izlerken akıllarımız zorlanırdı. Dilimiz nakıs kalsa da, biz “Ya Rakîb, ya Selâm” diyelim!


  28. hafta: Rabbü'l-âlemîn, el-Müheymin

  Hamileliğinizin muştulu zorluğunu ancak Allah’a dayanarak ve güvenerek tamamlayabilir, endişelerden O’nun varlığı ile emin olabilirsiniz. O’na sığınarak dualarımıza dua, zikrimize zikir ekleyelim: “Ya Alîm, ya Müheymin!”


  29. hafta: es-Samed, el-Mükevvin

  Bu hafta doğum sonrası bebeğinizi doyurabilmeniz için, göğüslerinizde süt üretimiyle ilgili bir hazırlık var. Yüce Allah, her şeyin Kendisine muhtaç olduğu, tüm ihtiyaç ve isteklerin O’na yöneldiği yegâne Zat’tır. Hakiki samediyyet O’na aittir.


  30. hafta: el-Kâdir, el-Afüvv, el-Gafûr

  Bu hafta Kâdir esması ile kendimize ve doğacak çocuğumuza güç, kuvvet, sağlık, hayırlı şeyler yapabilme yeteneği isteyebiliriz. Zira Kâdir ismindeki kudret; ilim ve iradenin ışığında ve bunlara uygun olarak bir şeyi icat etme kabiliyetidir.


  31. hafta: el-Mukît, el-Muhît, el-Mümid

  Bedenimizin her türlü ihtiyacını bize veren yüce Allah’a bir kez daha şükürler olsun. “Bildiğiniz her şeyi size veren Allah’tan sakının. O size hayvanlar, oğullar, bağ, bahçeler ve pınarlar verdi.” (Şu’arâ sûresi, 132) Öyleyse bu hafta “Ya Mukît, ya Muhît!” diyelim!


  32. hafta: er-Rabb, en-Nâfi’, ed-Dârr

  Bebeğiniz bu haftanın sonunda âdeta sekizinci ayını bitirdiğini hissedercesine, dış dünyadan gelen tüm sinyalleri duymaktadır. Özellikle annesinin sevdiği ya da sevmediği seslere karşı da duyarlıdır. Bu haftaki zikrimiz de “Ya Rabb, ya Nâfi’, ya Dârr!” olsun.  33. hafta: el-Latîf, el-Berr, el-Mâcid, el-Metîn

  Bu hafta Metîn ve Latîf ismini dilinizden düşürmeyin. Hayat boyu her türlü isteklerimizin yerine gelmesi için mutlaka Allah’ın lütfuna ihtiyacımız vardır. Allah’ın lütfunun üzerimizde, kemal derecesinde tecelli etmesini elbette isteriz.


  34. hafta: el-Kebîr, el-Müteâl, el-Aliyy

  Bu hafta Allah’ın isimlerinin yanısıra dilinizden İnşirah Suresi’ni düşürmeyin. Gerek sizin gönlünüzü ve göğsünüzü, gerekse bebeğinizin solunumunu genişletmesi açısından bu sûreyi sıkça okumanızı tavsiye ederiz.


  35. hafta: er-Rahîm, er-Raûf, el-Vedûd

  Doğuma üç ila beş hafta arasında bir zaman kaldı. Artık annenizin kıymetini daha iyi bildiğinizi fark edeceksiniz. Anne ve babanıza daha özenle davrandığınızı göreceksiniz. Böylesi bir şefkat içinde de dilinizden dualar düşmeyecek.


  36. hafta: el-Hayy, el-Kayyûm

  Bu hafta çocuğumuzun asıl sahibine emanet olduğunu unutmayarak, “Ya Hayy, ya Kayyûm!” zikirlerinin yanısıra tam bir teslimiyetle Ayete’l-Kürsi’yi sık sık okuyalım.


  37. hafta: el-Azîz, el-Kerîm

  Başı aşağıya dönen bebeğinizin kafatası da son şeklini aldı; ama beyin gelişimi halen devam ediyor. Bununla birlikte sinir sistemi de güçleniyor. Yani son derece kontrollü bir şekilde üstün, şerefli bir insan yaratılmaya devam ediyor.  38. hafta: el-Vekîl, Zü’l-Eman

  Bebeğiniz neredeyse dünya ile tanışmaya hazır, ancak dünyada yaşayabilmesi için gerekli olan ince ayarları yapılandırılmaya devam ediyor. Bu hafta zikirlerimizin yanında Tam bir teslimiyetle “Allah bana yeter, O ne güzel vekildir!” (Âl-i İmrân, 173) duasını dilimizden düşürmeyelim!


  39. hafta: er-Rezzâk, er-Rahmân, el-Bâsıt

  Bebeğiniz her an gelebilir! Her ne kadar doktorunuz bebeğinize kavuşacağınız olası günleri söylemiş olsa da, sürprizlere hazırlıklı olun! O sebeple bütün hazırlıklarınızı tamamlayın. “Ya Rezzâk, ya Rahmân, ya Bâsıt!” zikirlerini ise dilinizden düşürmeyin.


  40. hafta: el-Vâcid, el-Fettâh

  Bu hafta, pek çok anne adayı için ”büyük buluşma” gerçekleşiyor. Şayet bu haftada doğumunuz gerçekleşmediyse, endişelenmeyin. Bu hafta hayırlı bir bekleyişte olmanız sebebiyle, dilinizden ”Ya Vâcid!” zikrini düşürmeyin!
   
  Pinar3821, Erolummm, papatyag ve diğer 23 kişi bunu beğendi.
 4. 29 Eylül 2015
  Konu Sahibi : E-brulim
 5. E-brulim

  E-brulim ♥♡ SabırŞükürDua ♡♥ Pro Üye

  Katılım:
  15 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  16.441
  Beğeni:
  56.449
  Ödül Puanları:
  663
 6. 29 Eylül 2015
  Konu Sahibi : E-brulim
 7. DESIGNER27

  DESIGNER27 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  6 Kasım 2014
  Mesajlar:
  3.809
  Beğeni:
  5.620
  Ödül Puanları:
  103
  NE GÜZEL BİRAÇILIŞ YAPMIŞSINN CNM ELLERİNE DİLİNE SAĞLIK HEPİMİZE UĞUR GETİRSİN GÜZEL HABERE OKADAR İHTİYACIM VARKİ 2 SENEDİR GÖZÜMÜN YAŞI DİNMEDİ RABBİM HAYIRLISIYLA SEVİNDİRİR İNŞ EN KIZA ZAMANDA HEPİMİZİ GERİYE BURDA KURDUĞUMUZ GÜZEL DOSTLUKLAR KALIR:KK200:
   
  brcstegul, -Asmin-, Tuubaak ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
 8. 29 Eylül 2015
  Konu Sahibi : E-brulim
 9. E-brulim

  E-brulim ♥♡ SabırŞükürDua ♡♥ Pro Üye

  Katılım:
  15 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  16.441
  Beğeni:
  56.449
  Ödül Puanları:
  663
  EVLATLAR
  anneleri için:
  *61. DAKIKA
  *25. SAAT
  *5. MEVSİM
  *13. AY
  *7. HİS
  *8. GÜN
  gibidir her daim...
  Herşeyden bir FAZLA!
   
  Birumut55, kontesella, Enyalios ve diğer 13 kişi bunu beğendi.
 10. 29 Eylül 2015
  Konu Sahibi : E-brulim
 11. E-brulim

  E-brulim ♥♡ SabırŞükürDua ♡♥ Pro Üye

  Katılım:
  15 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  16.441
  Beğeni:
  56.449
  Ödül Puanları:
  663
  Sag ol gülüm, insallah hepimiz icin hayirlisi olur ve bize ugur getirir... Kendimize tertemiz bir sayfa actik, acisiyla, tatlisiyla her seyimizi paylasacagiz insallah ♥
   
  LeYLa_21 bunu beğendi.
 12. 29 Eylül 2015
  Konu Sahibi : E-brulim
 13. E-brulim

  E-brulim ♥♡ SabırŞükürDua ♡♥ Pro Üye

  Katılım:
  15 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  16.441
  Beğeni:
  56.449
  Ödül Puanları:
  663
 14. 29 Eylül 2015
  Konu Sahibi : E-brulim
 15. Veson

  Veson Guru Üye

  Katılım:
  8 Mart 2015
  Mesajlar:
  24.925
  Beğeni:
  28.810
  Ödül Puanları:
  418
  Hayırlı uğurlu olsun
   
  Nickimnick ve E-brulim bunu beğendi.
 16. 29 Eylül 2015
  Konu Sahibi : E-brulim
 17. E-brulim

  E-brulim ♥♡ SabırŞükürDua ♡♥ Pro Üye

  Katılım:
  15 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  16.441
  Beğeni:
  56.449
  Ödül Puanları:
  663
  Amin insallah canim :)
   
  LeYLa_21 bunu beğendi.
 18. 29 Eylül 2015
  Konu Sahibi : E-brulim
 19. Al_pi

  Al_pi ❤23.06.2017❤İnci'li Günler ❤ Pro Üye

  Katılım:
  14 Haziran 2014
  Mesajlar:
  11.124
  Beğeni:
  24.181
  Ödül Puanları:
  318
  Hayırlı olsun yeni topiğimiz .. Geçmiş; 1 kimyasal 1 de 2 aylık bir düşügüm var 4 senelik evliliğimde .. 3 gende pıhtılaşmam var Herkes gibi annelik duygusunu tatmak için her ay yeniden umutla savaşıyorum .. Ve biliyorum ki rabbim istediğinde bende o minik ellere ayaklara kavuşacağım.. :KK200:
   
  yamukprenses, blondgunes, Enyalios ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.