Hergün sac yikiyorum:((

Evrence

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2019
639
1.189
Merhaba arkadaşlar

Saçlarım yok yağlı. Hergün mutlaka yıkamam gerekiyor.Calistigim için hergün düzenli olarak yıkamak zorundayım yoksa çok kötü görünüyor. Benim gibi yağlı saçı olup çözüm bulan olduysa yardım rica ediyorum.

Teşekkürler şimdiden

Milana22

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
14.480
56.725
Saclarinizi hergun yikarsaniz daha cok yaglandirirsiniz
Bu bir kisir dongu
Siz yagli diye yikiyorsunuz ama yikadiginiz icin daha cok yaglaniyor
3 gunde bir yikayin ve yves rocher isirgan otlu sampuan kullanin
1 ay sonra bana yatip kalkip dua edeceksiniz 😁

Umayumay35

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2014
2.135
2.802
34
Saçı hergün yıkamak doğru değil. Saçın kendi kendini beslemesi için yağlanması da lazım. 1 gün yıkayıp 1 gün yıkamayın.
Benim cildim ve saçım hamileliğimden dolayı şu an 1 tık daha yağlı olsa da öyle yapıyorum. Çok da kötü gözükmüyor bence rahatsız değilim

Torvi

Boşuna arkana bakma, çünkü o yöne gitmiyorsun..
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2017
1.300
3.682
31
Ben de tavsiyeleri okuyayım.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-01-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 91 gün kaldı.

Bebeğiniz son 7 gün içinde 13 mm büyüdü. Bebeğiniz büyüdükçe nefes darlığınız artacaktır. Büyüyen rahminiz diyaframınız üzerine baskı yaparken, ciğerlerinizi hava ile doldurmanız ve nefes alıp vermeniz zorlaşacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

AngelicaPickles

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2012
5.782
7.345
Gün aşırı yıka. Yıkamadığın gün kuru şampuan kullan bi de yumuşak bir diş fırçası satın alıp diplere hafif hafif krepe yap onunla. Bi de saç kremini şampuandan önce kullan. Ben bunları kendisinin de saç tipi sönük ince telli olan yabancı bir saç stilistinin kanalından öğrenmiştim. Gerçekten işe yarıyor.

imzaben

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2018
8.899
35.336
Kullandigin sampuandan dolayi olabilirmi? Yagli saclar icin piyasada bircok sampuan var birini dene faydasini gorursun..

Wexy

Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2019
139
195
Ben de yıllardır böyleyim her sabah kafamı eğip saçımı yıkıyorum, herkes yıkadığın için böyle diyor ama kendimi durduramıyorum pis hissediyorum resmen.

abet

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2015
1.648
3.608
Arttırıyorum, hergün duş almadan güne başlayamıyorum. 18 yaşımdan beri. Hiç mi sekmedi dersen? Sekmedi. Bir kez sabah sular kesilmişti :KK57: gittim yıllık izin yazdırdım geldim eve duş aldım:süslü: hergün duş alırsan hem güne dinç başlarsın hem de saçın yeniden yağlanmadan yıkamış olursun. Eminim aklına gelmemiştir:KK48:

Ardebade

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2018
3.507
4.322
30
Yağlı saçlar için olan profesyonel bir şampuan kullan
Ve iki günde bir yıka lütfen
Kuru şampuanlar var 2.günü onlardan kullan pudralı oluyor yağı alıyor saçtan 2.gün idare eder seni
Benimde yağlı saçlarım
İki günde bir yıkamazsam rahatsız olurum

MorAnka

Guru
Pro Üye
24 Aralık 2007
3.755
5.962
Merhaba arkadaşlar

Saçlarım yok yağlı. Hergün mutlaka yıkamam gerekiyor.Calistigim için hergün düzenli olarak yıkamak zorundayım yoksa çok kötü görünüyor. Benim gibi yağlı saçı olup çözüm bulan olduysa yardım rica ediyorum.

Teşekkürler şimdiden

Çözümü yok
Yıllardır hergün duş alırım
Bana yıkamak zor değilde kurutmak zor geliyor. Yoksa duş almak gibisi yok zaten, saçlarım yağlı olmasa hergün duş alırdım

Kuaför tavsiyesi üzerine yağlandırcaktım 3 gün.
Mümkün değil ertesi gün sanki bitlenmişim gibi sürekli kaşındım.
Microblading yaptırmıştım kaşlarıma o zamanda 3 gün su değmesin demişti yapan kişi
Hergün gittim kuaförde saçlarımı yıkatıp fön çektirdim.
Yıkamamak mümkün değil yani

Carmen_

I’m waiting for the miracle 💫
Pro Üye
7 Nisan 2010
5.325
4.793
Ben de hergün yıkıyorum, cinsi yağlı yapacak birşey yok öyle dolaşamam.
Her gün yıkamak doğru değil vs vs diyorlar; çok duyuyorum. Ama kirli saçla gezmektense varsın ne zararı varsa gene de temiz olsun, zaten yıllardır her gün yıkamama rağmen gür ve sağlıklıdır saçlarım, ben şimdiye kadar sık yıkamanın kötü bir tarafını görmedim temiz olmasından başka.

Üstelik fönle de şekillendiririm duştan sonra. kırığım bile yok,saç kalitesiyle de alakalı belki.

Saçın asıl düşmanı yıkamak vs değil bence oryal, açıcılar vs. Bir kere bile sürdürmedim.

Yalnız şampuanımı hep “yağlı saçlar için “ olarak seçerim sen de ona dikkat et.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-12-2020

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 44 gün kaldı.

Önümüzdeki hafta ve sonrasında doğum beklentisi sebebiyle kan hacminiz artacaktır. Kan hacminizdeki artış ağırlığınıza yaklaşık 900- 1800 gr. ekleyecektir. Vajinal (normal) veya Sezaryan doğum, hangisi olursa olsun, C Vitamini, demir, çinko ve enerji, doğum sonrasında iyileşmenize yardımcı olacaktır. Kat kat giymeniz sizi normalde olduğundan daha sıcak hissettirir. Üçüncü trimesterda cinsel isteğinizde azalma olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Siyahaura

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2019
487
1.112
Her sabah banyo yapıp sinüzit ve grip olmadan nasıl hayatta kalıyorsunuz çok ilginç. Banyomu hep gece yaparım
Bende her gun yazin da gunde iki kez yikanirim. Kışın yıkanıp kar yağarken islak sacla balkonda camasir astigim dahi oluyor ama hic hasta olmam genelde. Grip zaten virusle bulasir

Siyahaura

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2019
487
1.112
Ben de yıllardır böyleyim her sabah kafamı eğip saçımı yıkıyorum, herkes yıkadığın için böyle diyor ama kendimi durduramıyorum pis hissediyorum resmen.
Neden sadece sacinizi? Hani saci toplayıp vucudu yikamayi bir derece anlarim ama vucudunuzu yikamadan nasil rahat ediyorsunuz