Hergün sac yikiyorum:((

Evrence

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2019
639
1.189
Arttırıyorum, hergün duş almadan güne başlayamıyorum. 18 yaşımdan beri. Hiç mi sekmedi dersen? Sekmedi. Bir kez sabah sular kesilmişti :KK57: gittim yıllık izin yazdırdım geldim eve duş aldım:süslü: hergün duş alırsan hem güne dinç başlarsın hem de saçın yeniden yağlanmadan yıkamış olursun. Eminim aklına gelmemiştir:KK48:
Gelmedi😊😊2 günde bir yıkamam yeter ona raziyim..Sabah 06.30 da evden çıkıp akşam 20.00 civarı evde oluyorum.Eve gelip cocugun ödevi,yeme içme derken hoop cocugumun uyku saati.onla yattim bittim zaten bir daha yorgunluktan kalkamiyorum dahi..Hangi zamana neyi sığdırayim arkadaşım. Kuru şampuanda kullaniyorum arada ama yıkamak gibi olmuyor ki.

Umayumay35

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2014
2.135
2.802
34
Bende her gun yazin da gunde iki kez yikanirim. Kışın yıkanıp kar yağarken islak sacla balkonda camasir astigim dahi oluyor ama hic hasta olmam genelde. Grip zaten virusle bulasir
Soğukla da gayet grip olunabilir. Ablam da tüm iş hayatı boyunca sabah banyosuyla işe gitti ve şu an sinüzitten muzdarip. Yani birebir ailemde yaşandığı için ben kimseye tavsiye etmem.
Bu arada izmirde yazın tabi ki her gün duş alınıyor çok sıcak memleket sonuçta. O zaman bile saçımı her gün yıkamam 1 gün ara vererek yıkarım çünkü özellikle uzun saç hergün yıkayınca çok yıpranıyor. Kendi yağıyla beslenmesi gerek.

Periannem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2014
359
806
Gün içerisinde saçla çok oynayınca da sac yağlanıyor.Kremli 2si1 arada şampuanları kullanmamak gerek ve saçınızı sulandırılmıs sirkeyle durularsanız en son yine yağlanmayı geciktirisiniz.

Evrence

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2019
639
1.189
Bazi arkadaşlarda bir alem ,saçımin yağı azalınca kokmayacagim herhalde 😊Bizde biliyoruz temizliği..Ama vakit çok dar..Vucut yikamak kolay iş. 2 dakikada kurulaniyorsunuz.Saci kurutmak zor geliyor her akşam. Hem yağı azalsinda gerekirse eski günlerin anısına alırım hergün duş 😊

Siyahaura

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2019
487
1.112
Soğukla da gayet grip olunabilir. Ablam da tüm iş hayatı boyunca sabah banyosuyla işe gitti ve şu an sinüzitten muzdarip. Yani birebir ailemde yaşandığı için ben kimseye tavsiye etmem.
Bu arada izmirde yazın tabi ki her gün duş alınıyor çok sıcak memleket sonuçta. O zaman bile saçımı her gün yıkamam 1 gün ara vererek yıkarım çünkü özellikle uzun saç hergün yıkayınca çok yıpranıyor. Kendi yağıyla beslenmesi gerek.
Yok , grip virüs kaynaklidir. Arastirabilirsiniz. Yikanmak da sinuzit yapmaz.

Ondanbundan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2017
800
1.132
Hergün yıkarsanız sürekli yağlanır. Saçlarınız yağlı olduğu için değil. Saçın kendi yağı ile beslenmesi lazım. 3 gün yıkamayın evet yağlı gözükecek 1 gününü tatile getirebilirsiniz. Sonra saç alışacaktır 3 günde bir yıkamaya. Birde şampuan çok önemli elsev mesela benim saçımı çok çabuk yağlandiriyor. Sonra saç kremi kullanıyorsanız dipten değilse sadece uçlarına olacak şekilde kullanın.

Oglak kizi

💫⭐️
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2015
3.911
5.324
Limonlu şampuanlar kullanmayı dene, göreceksin 2 günde ancak yağlanır limona dayanamıyor

Muezzaa

Ey akşam vapuru, sana mı kalır dünya
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2019
749
979
Hergün yıkamak sağlıklı değil. Şampuanlar saçınıza yağdan daha çok zarar veriyor. Yağ bezeleri saçı besliyor. Ne kadar sık yıkarsanız o kadar sık yağlanır saçınız. Aradaki süreyi biraz uzatmaya çalışın isterseniz

Carmen_

I’m waiting for the miracle 💫
Pro Üye
7 Nisan 2010
5.325
4.793
Hergün yıkamak sağlıklı değil. Şampuanlar saçınıza yağdan daha çok zarar veriyor. Yağ bezeleri saçı besliyor. Ne kadar sık yıkarsanız o kadar sık yağlanır saçınız. Aradaki süreyi biraz uzatmaya çalışın isterseniz
Ben de hergün yıkarım yıllardır, bugune kadar bu sözü çok duydum ama her gün yıkamanın bir zararını da görmedim açıkçası.
Vıcık vıcık dolaşmaktansa yıkamak daha sağlıklı olur diye düşünüyorum ☺️
Kuru şampuanlar vs de denedim ama gene de asla temiz bir görünüm olmuyor.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-12-2020

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 44 gün kaldı.

Önümüzdeki hafta ve sonrasında doğum beklentisi sebebiyle kan hacminiz artacaktır. Kan hacminizdeki artış ağırlığınıza yaklaşık 900- 1800 gr. ekleyecektir. Vajinal (normal) veya Sezaryan doğum, hangisi olursa olsun, C Vitamini, demir, çinko ve enerji, doğum sonrasında iyileşmenize yardımcı olacaktır. Kat kat giymeniz sizi normalde olduğundan daha sıcak hissettirir. Üçüncü trimesterda cinsel isteğinizde azalma olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

chamallows

geçmedi yare sözümüz
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2015
11.547
21.384
34
sampuaniniza biraz karbonat atin
birde hangi tip sampuan kullaniyorsunuz?

distance

Guru
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2009
802
1.154
Ben yıllar önce internette bir öneri görmüştüm ve gerçekten günü kurtarıyor. Saçımı ortadan ayırıp iki yandan belli bi saçı alıp orayı yıkıyorum. Böylece tepe yağlı durmuyoe. Bu sayede gün aşırı yıkamaya çıkarabildim hiç değilse

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-02-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 106 gün kaldı.

Şu ana kadar tıkalı olan bebeğinizin burun delikleri açılmaya başladı. Bugün itibariyle bebeğinizin akciğerlerindeki kan damarları gelişimini tamamlamış olmalıdır. Doğumdan sonra bu damarlar akciğer içinde dolaşarak, akciğerlerdeki oksijeni kana alacak ve bebeğinizin diğer dokularına taşıyacak. Diğer kültürlerde doğum : Bazı kültürlerde baby shower denilen doğum öncesinde anneye hediye verme partisi düzenlenir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın