• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Hergün sac yikiyorum:((

Ceyvesin12

Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2019
152
183
Arttırıyorum, hergün duş almadan güne başlayamıyorum. 18 yaşımdan beri. Hiç mi sekmedi dersen? Sekmedi. Bir kez sabah sular kesilmişti :KK57: gittim yıllık izin yazdırdım geldim eve duş aldım:süslü: hergün duş alırsan hem güne dinç başlarsın hem de saçın yeniden yağlanmadan yıkamış olursun. Eminim aklına gelmemiştir:KK48:
Gelmedi😊😊2 günde bir yıkamam yeter ona raziyim..Sabah 06.30 da evden çıkıp akşam 20.00 civarı evde oluyorum.Eve gelip cocugun ödevi,yeme içme derken hoop cocugumun uyku saati.onla yattim bittim zaten bir daha yorgunluktan kalkamiyorum dahi..Hangi zamana neyi sığdırayim arkadaşım. Kuru şampuanda kullaniyorum arada ama yıkamak gibi olmuyor ki.

Wexy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2019
89
71
Neden sadece sacinizi? Hani saci toplayıp vucudu yikamayi bir derece anlarim ama vucudunuzu yikamadan nasil rahat ediyorsunuz
Akşam yıkanmış olsam da sabah tekrar saçımı yıkıyorum onu kastettim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-07-2020

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 92 gün kaldı.

Bebeğiniz büyüdükçe ve gücü artıkça, tekme ve debelenmeleride daha güçlü olacaktır. Bebeğinizin tekmelerini sayarak bebeğinizin hareketlerini izleyebilirsiniz. İki saatlik süre içinde en az on tekme hissedebilirsiniz. Tekmeleri hissedeceğiniz en uygun saat bebeğinizin en aktif olduğu saatler olan akşam yedi ile akşam on saatleri arasıdır. Anne adayları kasık ağrılarınız artmış olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Umayumay35

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2014
1.487
2.002
Bende her gun yazin da gunde iki kez yikanirim. Kışın yıkanıp kar yağarken islak sacla balkonda camasir astigim dahi oluyor ama hic hasta olmam genelde. Grip zaten virusle bulasir
Soğukla da gayet grip olunabilir. Ablam da tüm iş hayatı boyunca sabah banyosuyla işe gitti ve şu an sinüzitten muzdarip. Yani birebir ailemde yaşandığı için ben kimseye tavsiye etmem.
Bu arada izmirde yazın tabi ki her gün duş alınıyor çok sıcak memleket sonuçta. O zaman bile saçımı her gün yıkamam 1 gün ara vererek yıkarım çünkü özellikle uzun saç hergün yıkayınca çok yıpranıyor. Kendi yağıyla beslenmesi gerek.

Periannem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2014
236
329
Gün içerisinde saçla çok oynayınca da sac yağlanıyor.Kremli 2si1 arada şampuanları kullanmamak gerek ve saçınızı sulandırılmıs sirkeyle durularsanız en son yine yağlanmayı geciktirisiniz.

Ceyvesin12

Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2019
152
183
Bazi arkadaşlarda bir alem ,saçımin yağı azalınca kokmayacagim herhalde 😊Bizde biliyoruz temizliği..Ama vakit çok dar..Vucut yikamak kolay iş. 2 dakikada kurulaniyorsunuz.Saci kurutmak zor geliyor her akşam. Hem yağı azalsinda gerekirse eski günlerin anısına alırım hergün duş 😊

Siyahaura

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2019
487
1.110
Soğukla da gayet grip olunabilir. Ablam da tüm iş hayatı boyunca sabah banyosuyla işe gitti ve şu an sinüzitten muzdarip. Yani birebir ailemde yaşandığı için ben kimseye tavsiye etmem.
Bu arada izmirde yazın tabi ki her gün duş alınıyor çok sıcak memleket sonuçta. O zaman bile saçımı her gün yıkamam 1 gün ara vererek yıkarım çünkü özellikle uzun saç hergün yıkayınca çok yıpranıyor. Kendi yağıyla beslenmesi gerek.
Yok , grip virüs kaynaklidir. Arastirabilirsiniz. Yikanmak da sinuzit yapmaz.

Bulutumsuu

Rüzgarda savruk Başına buyruk💃
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2017
800
1.110
Hergün yıkarsanız sürekli yağlanır. Saçlarınız yağlı olduğu için değil. Saçın kendi yağı ile beslenmesi lazım. 3 gün yıkamayın evet yağlı gözükecek 1 gününü tatile getirebilirsiniz. Sonra saç alışacaktır 3 günde bir yıkamaya. Birde şampuan çok önemli elsev mesela benim saçımı çok çabuk yağlandiriyor. Sonra saç kremi kullanıyorsanız dipten değilse sadece uçlarına olacak şekilde kullanın.

Yukarı Alt