Hergün sac yikiyorum:((

Muezzaa

Ey akşam vapuru, sana mı kalır dünya
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2019
749
979
Ben de hergün yıkarım yıllardır, bugune kadar bu sözü çok duydum ama her gün yıkamanın bir zararını da görmedim açıkçası.
Vıcık vıcık dolaşmaktansa yıkamak daha sağlıklı olur diye düşünüyorum ☺️
Kuru şampuanlar vs de denedim ama gene de asla temiz bir görünüm olmuyor.
Benim her gün banyo yaptığım bir yaz vardı. Saatini bile aksatmıyordum. Birgün 4 saat geç banyo yapmıştım ve çok kirlendiğimi farkettim. Korkup azalttım sonra bilemiyorum benim yaşadığım bu. Okan bayülgen in "Saç kıl tüy" diye bir bölümü vardı bu arada youtube da. Saç uzmanları benzer konulardan bahsediyor, bir göz atabilirsiniz

Umut_2019

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2019
2.344
5.660
35
Merhaba arkadaşlar

Saçlarım yok yağlı. Hergün mutlaka yıkamam gerekiyor.Calistigim için hergün düzenli olarak yıkamak zorundayım yoksa çok kötü görünüyor. Benim gibi yağlı saçı olup çözüm bulan olduysa yardım rica ediyorum.

Teşekkürler şimdiden
Ben de aynı sorunu yaşıyordum. Yves rocher in saç detoksu var. Bir de saç sirkesi. Tavsiye ederim. Banyoya girer girmez saçınızı islatip detoksu uygulayın. Haftada 1 yapın bunu. Sonra şampuanlayıp durulayın. En son saç sirkesini kullanın.

escada35

Guru
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2009
1.362
878
Benim saclarim kuru tip fakat bazen zeytinyagli yesil sabunla yikarim saci daha derinlemesine temizliyor diye ama saclarimi daha sert ve daha kuru yapiyor. Birde o dogal zeytinyagli ya da ona benzer aktarlarda satilan sabunlarla yikamanizi oneririm. En azindan bir denemis olursunuz ben farkedecegini dusunuyorum.

Carmen_

I’m waiting for the miracle 💫
Pro Üye
7 Nisan 2010
5.325
4.793
Benim her gün banyo yaptığım bir yaz vardı. Saatini bile aksatmıyordum. Birgün 4 saat geç banyo yapmıştım ve çok kirlendiğimi farkettim. Korkup azalttım sonra bilemiyorum benim yaşadığım bu. Okan bayülgen in "Saç kıl tüy" diye bir bölümü vardı bu arada youtube da. Saç uzmanları benzer konulardan bahsediyor, bir göz atabilirsiniz
Biliyorum saç uzmanları zaten her zaman “her gün yıkamayın” diyorlar. Ben şimdiye kadar herhangi bir zararıyla karşılaşmadıysam ve saçlarım hala sağlıklıysa yıkamaya devam edebilirim diye düşünüyorum açıkçası ☺️

Annem de 52 yaşında mesela bu yaşına kadar her gün yıkar o da, genç kızlardan bile sağlıklı saçları. Diyorum her zaman saç yapısıyla da alakalı bence. İnce telliyse vs daha çabuk yıpranabilir her gün yıkamakla belki.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-12-2020

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 46 gün kaldı.

Sizin bebeğinize sağladığınız bağışıklık korumasının yanında, bebeğiniz de hafif enfeksiyonlara karşı kendi bağışıklık sistemini geliştirmeye başladı. Hamileliğiniz boyunca, bebeğinize solunum ve sindirim sistemiyle ilgili enfeksiyonlara karşı bağışıklık sağladığınız gibi kızamık vb genel viral enfeksiyonlara karşıda antikor koruması sağlamış olursunuz. Eğer bu antikorlar sisteminizde varsa, antikorlar plesanta yardımıyla sizin kan dolaşımınızdan bebeğin kan dolaşımına geçer.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

nurdeva

başlangıç: 71 güncel: 63.8 hedef:60
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2019
367
1.014
Başlarda biraz zor gelse de bir gün yıkayıp bir gün yıkamamanız daha iyi olur. Her gün yıkadıkça o yağlanma durumu azalmayacaktır. Yıkamadığınız günler işe giderken sıkı bi at kuyruğu yapabilirsiniz. Saçın yağlı olduğu pek belli olmuyor o zaman. Yukarıda da pek çok öneri verilmiş onları da uygularsınız.

Dreamer Swan

Whatever
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
10 Ocak 2019
959
3.603
Ah ah.. Benim de ertesi gün kendini gösterir hemen. Sizin hataya düşmemek adına ikinci gün topuz falan yaparak süreyi uzatmak zorunda kalıyorum

papyonkilikli

kulillah summe zerhum....
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2012
7.906
15.407
Merhaba arkadaşlar

Saçlarım yok yağlı. Hergün mutlaka yıkamam gerekiyor.Calistigim için hergün düzenli olarak yıkamak zorundayım yoksa çok kötü görünüyor. Benim gibi yağlı saçı olup çözüm bulan olduysa yardım rica ediyorum.

Teşekkürler şimdiden
Ben evdeyim calismiyorum hergun dus aliyorum. Anormal bir durum degil ki...

portakalcandir

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2017
795
1.958
Sabuna geçtim rahat ettim. Şuan defne sabunu kullanıyorum. Onun dışında kükürtlü yeşil sabun kullandım. Çok memnunum. Şampuana alışan saçlardan sabuna geçmek çok zordu. Baya yağlandı resmen direndi saçlarım. Sabah yıkasam akşamına çok kötüydü. Yağdan ziyade yapış yapış görüntüsü vardı ama bir ay olmadan alıştı. Şimdi sabun yumuşak yapıyor. Yağlanma azaldı. Bir hafta yıkamasam anca yağlanır sanırım. Her iki üç günde bir saçımı sabunlarım. Onun dışında yıkasam da sabunsuz suyla yıkarım. “No poo” diye araştır istersen biraz.

MrsDelfino

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2017
2.989
8.043
24
Yağlı cilt ve saçın sıcak suyla yıkanmaması gerekiyormuş. Özellikle saçınızı dayanabileceğiniz en soğuk suda yıkayın diyor uzmanlar. Saçlarıma iyi bakarım, haftada sadece iki en fazla üç kere yıkarım. Cildim ve saçlarım çok yağlıydı her gün komple duş alırdım lisedeyken, azalttığımda fark ettim ki 3. günü ilk yıkandığından daha bile temiz oluyor saçlarım. Vücudumu her gün yıkamaya özen gösteririm saçlarımı toplayıp. Geçen mayıs ayında dipten uca iki kere açıcı uygulayıp platine kadar açtım. Üstüne de küllü sarıya boyadım. Her duştan sonra biraz nemli hale gelene kadar kurumaya bırakırım sonra saç kurutma makinesiyle kuruturum bir de düzleştirici uygularım. Saçını her gün yıkayan arkadaşımın saçı açıcı kullandığında lastik gibi oldu sürekli koptu daha ilk gününden. Benim bunca ay oldu daha kestirmedim de tek bir kırığım yok ısı ve boyamaya rağmen.

Dökülmeye karşı da ozonlu aloe veralı şampuan kullanmaya başladım çok faydasını gördüm, öneririm, çok güzel kokuyor 😍

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 70 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 168 cm. Başlangıç Kilom :87 Kg. Şimdiki Kilom :84 Kg.

Carmen_

Pro Üye
7 Nisan 2010
5.325
4.793
Yağlı cilt ve saçın sıcak suyla yıkanmaması gerekiyormuş. Özellikle saçınızı dayanabileceğiniz en soğuk suda yıkayın diyor uzmanlar. Saçlarıma iyi bakarım, haftada sadece iki en fazla üç kere yıkarım. Cildim ve saçlarım çok yağlıydı her gün komple duş alırdım lisedeyken, azalttığımda fark ettim ki 3. günü ilk yıkandığından daha bile temiz oluyor saçlarım. Vücudumu her gün yıkamaya özen gösteririm saçlarımı toplayıp. Geçen mayıs ayında dipten uca iki kere açıcı uygulayıp platine kadar açtım. Üstüne de küllü sarıya boyadım. Her duştan sonra biraz nemli hale gelene kadar kurumaya bırakırım sonra saç kurutma makinesiyle kuruturum bir de düzleştirici uygularım. Saçını her gün yıkayan arkadaşımın saçı açıcı kullandığında lastik gibi oldu sürekli koptu daha ilk gününden. Benim bunca ay oldu daha kestirmedim de tek bir kırığım yok ısı ve boyamaya rağmen.

Dökülmeye karşı da ozonlu aloe veralı şampuan kullanmaya başladım çok faydasını gördüm, öneririm, çok güzel kokuyor 😍
Haftada iki yıkayıp nasıl yağlanmıyor, ne güzel ya. Ben her gün yıkıyorum yağlı olduğu için mecbur. Ama şimdiye kadar saçımda herhangi bir sağlık sorunuyla karşılaşmadım. Sağlı

Arkadaşınızın saçı açıldığında kopması cinsindendir bence, hergün yıkamakla alakası olduğunu sanmıyorum. Ya da çok ince tellidir. Gerçi bugüne kadar asla açıcı sürdürmedim sürdürmem de o ayrı.

Sizin bebeğinize sağladığınız bağışıklık korumasının yanında, bebeğiniz de hafif enfeksiyonlara karşı kendi bağışıklık sistemini geliştirmeye başladı. Hamileliğiniz boyunca, bebeğinize solunum ve sindirim sistemiyle ilgili enfeksiyonlara karşı bağışıklık sağladığınız gibi kızamık vb genel viral enfeksiyonlara karşıda antikor koruması sağlamış olursunuz. Eğer bu antikorlar sisteminizde varsa, antikorlar plesanta yardımıyla sizin kan dolaşımınızdan bebeğin kan dolaşımına geçer.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

demetc

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2013
1.281
1.491
Benimde aşırı yağlıdır hergun yıkardım tiroid ameliyatı oldum simdi hamileyim saçlarım hiç yaglanmiyor yilldir asiri yagli saca o kadar alistim ki hayret ediyorum

MrsDelfino

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2017
2.989
8.043
24
Haftada iki yıkayıp nasıl yağlanmıyor, ne güzel ya. Ben her gün yıkıyorum yağlı olduğu için mecbur. Ama şimdiye kadar saçımda herhangi bir sağlık sorunuyla karşılaşmadım. Sağlı

Arkadaşınızın saçı açıldığında kopması cinsindendir bence, hergün yıkamakla alakası olduğunu sanmıyorum. Ya da çok ince tellidir. Gerçi bugüne kadar asla açıcı sürdürmedim sürdürmem de o ayrı.
Kalın telliydi aslında her gün yıkadığı için kuru yıpranmış bir yapıda olduğunu ve inceldiğini kabul ediyor kendisi 😊 çok yağlıydı benim de yıkamayı azalttım, o da yağlanmayı azalttı. Arada bir 4. güne kadar bekletiyorum yağlansın da kendi yağı beslesin diye. Bir de şampuanımı sık değiştiririm. Üst üste üçüncü şişede aynı şampuanı kullanmam. Saçın mevsimlik ihtiyacına göre seçmeye özen gösteriyorum. Yazları killi veye detox etkili, kışın arı sütü veya mucizevi yağ serisinden kullanıyorum. Bir de sadece bir kere şampuanlayıp kremliyorum. Çıkınca iki farklı yağ ve durulanmayan krem sürüyorum 😂

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 70 Kg. arasında olması gerekir.

sahraikebir

Guru
Kayıtlı Üye
25 Mart 2010
498
1.672
Saç derisinin de Ph dengesi var, sık yıkamak bu ph değerini bozuyor. Bir yemek kaşığı karbonatı suda eritip saçlarınızı bununla yıkarsanız çok kısa sürede o dengeyi tekrar normale döndürürsünüz. Şaçları yıkamak için şampuan yerine karbonat kullanan çok insan var.

Carmen_

Pro Üye
7 Nisan 2010
5.325
4.793
Kalın telliydi aslında her gün yıkadığı için kuru yıpranmış bir yapıda olduğunu ve inceldiğini kabul ediyor kendisi 😊 çok yağlıydı benim de yıkamayı azalttım, o da yağlanmayı azalttı. Arada bir 4. güne kadar bekletiyorum yağlansın da kendi yağı beslesin diye. Bir de şampuanımı sık değiştiririm. Üst üste üçüncü şişede aynı şampuanı kullanmam. Saçın mevsimlik ihtiyacına göre seçmeye özen gösteriyorum. Yazları killi veye detox etkili, kışın arı sütü veya mucizevi yağ serisinden kullanıyorum. Bir de sadece bir kere şampuanlayıp kremliyorum. Çıkınca iki farklı yağ ve durulanmayan krem sürüyorum 😂
Hmm ilginçmiş cinsi değişmiş demek, yıllarca hergün yıkamama rağmen tok kalın ve gür saçlarım. Annemin de öyledir mesela, yağ besliyor belki ordan kurtarıyoruz ☺ Bilemedim.
Hiç krem kullanmam ben ağırlaştırıyor diye bir de , nasılsa yağlı cinsi çünkü.

Sık şampuan değiştirmenin de iyi olmadığını duymuştum o yuzden sabit kullanıyorum ben.

Carmen_

Pro Üye
7 Nisan 2010
5.325
4.793
Saç derisinin de Ph dengesi var, sık yıkamak bu ph değerini bozuyor. Bir yemek kaşığı karbonatı suda eritip saçlarınızı bununla yıkarsanız çok kısa sürede o dengeyi tekrar normale döndürürsünüz. Şaçları yıkamak için şampuan yerine karbonat kullanan çok insan var.
Ben inanmıyorum saç yıkamanın cinsi bozduğuna vs ya, şehir efsanesi gibi geliyor açıkçası.

MrsDelfino

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2017
2.989
8.043
24
Hmm ilginçmiş cinsi değişmiş demek, yıllarca hergün yıkamama rağmen tok kalın ve gür saçlarım. Annemin de öyledir mesela, yağ besliyor belki ordan kurtarıyoruz ☺ Bilemedim.
Hiç krem kullanmam ben ağırlaştırıyor diye bir de , nasılsa yağlı cinsi çünkü.

Sık şampuan değiştirmenin de iyi olmadığını duymuştum o yuzden sabit kullanıyorum ben.
Ben kendimde iyi olduğunu gözlemledim 😊 hep aynı şampuan bir süre sonra çok kurutuyor saçımı, söndürüyor. Sandığımızdan daha çok çeşidi var demek ki saçların. Benim de çok gür sağlıklıdır kuaförler hep över bir fön bile çektirsem. Her gün yıkamanın zararı sanırım boyandığında ortaya çıkıyor 😊

Carmen_

Pro Üye
7 Nisan 2010
5.325
4.793
Ben kendimde iyi olduğunu gözlemledim 😊 hep aynı şampuan bir süre sonra çok kurutuyor saçımı, söndürüyor. Sandığımızdan daha çok çeşidi var demek ki saçların. Benim de çok gür sağlıklıdır kuaförler hep över bir fön bile çektirsem. Her gün yıkamanın zararı sanırım boyandığında ortaya çıkıyor 😊
Yoo boyuyorum da aslında ama, demek baya kaliteli saçlarım iyi dayanıyorsa her gün yıkama, boya vs.. ☺️🙈
Benim de beğenir kuaförler, napıyorsun vs sorarlar. Yukarda da belirttiğim gibi her duştan sonra fönle bile düzeltirim. Şükretmeliyim sanırsam Bütün bunlara rağmen iyi durumdalarsa. 🙏🏻😀

sahraikebir

Guru
Kayıtlı Üye
25 Mart 2010
498
1.672
Ben inanmıyorum saç yıkamanın cinsi bozduğuna vs ya, şehir efsanesi gibi geliyor açıkçası.
Ama dediğiniz gibi olsa yağlı saç problemi bebeklerde ve çocuklarda da görülür, neticede sizin düşündüğünüz şekliyle yağlı saç tipi doğuştan gelen bir özellik olmalı değil mi?

Ellerinizi ve yüzünüzü çok yıkadığınız da aynı şekilde cildin ph dengesi bozulduğu için kuruluk ve çatlama oluşuyor. Saç derisinin de ph dengesi var; yağlanma ve kepek bu yüzden oluyor. Eğer böyle bir probleminiz varsa karbonatı deneyin farkı göreceksiniz.

nayinomoy

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2018
289
447
Benim saçlarından çabuk yaglanir.ama hergün yıkamak. 3 günde bir yılı yorum. 3. Gün yağlı görünmeye başlıyor. Saçları hergün yıkamak iyi birşey değil biraz kendi halinde kalması gerekiyor. 2 günde bir yıkayın normal.olani bu. Çok yaglaniyorsa bir gün açık bir gün bağlı idare edin. Zamanla yağ dengesi oturur saç derisinin 2 günde bir rutinine alışır.
Siz şimdi hergün yikadikca saçınızı saç deriniz fazla fazla yağ üretmeye devam eder ve bu döngüden kurtulamazsiniz. Nasıl alistirirsaniz öyle gidiyor.

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 66 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 163 cm. Başlangıç Kilom :76.5 Kg. Şimdiki Kilom :76 Kg.