Hergün sac yikiyorum:((

gizemliasli

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2018
7.602
23.808
aşşşırı yağlı saçlar için dermatoloji kükürtlü şampuan yazıyor.eğer o kadar kötü durumdaysanız bir dermatoloğa gözükün.bunun dışında yağlanmayı önleyici özel şampuanlar var piyasada onlara bakabilirsiniz.her gün yıkamayın kısır döngüye girer.bir gün yıkayın ertesin gün kuru şampuanla dipleri halledin, topuz bir model yapın vs.her duşta şampuan kullanmayın, düz suyla yıkayın.

himawari

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2019
1.432
2.066
benim saçımda yağlı ama 2-3 günde bir yıkayarak azalttım yağlanmasını.eskiden hergün yıkanıyordum seboreik dermatit yüzünden kabuklanma ve yağlanma oluyordu.doktorun tavsiye ettiği şeyleri kullandım şimdi iyi 2 gün idare ediyor yıkamadan.

tp10

Guru
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2010
781
1.145
Benim de yikadiktan 5 gün sonra hafif yaglanma olur okadar. O da olsun artık.
Sık yikadikca daha cok yaglanir. Bunun cözümü yikamamak.

Carmen_

I’m waiting for the miracle 💫
Pro Üye
7 Nisan 2010
5.325
4.793
Yılamayın hergün, kuru şampuan kullanın
Kuru şampuan pasaklılık gibi geliyor bana☺️ Birkaç kere denedim şampuanın verdiği temizliği vermiyor, hatta kafana talk pudrası dökmüşsün gibi bir görüntü oluşuyor 😂
Öğretmenlik yaparken kuru şampuan sıkıp okula gitmiştim bir kere, çok erken saatte gittiğimden üşenmiştim yıkamaya, ne döktün kafana demişlerdi belli oluyor biraz, ya da iyi dağıtmak lazım ama temizlemiyor asla.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-12-2020

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 53 gün kaldı.

Bu noktada amniyotik sıvı maksimum hacmine ulaşır. Bebeğiniz büyüdükçe, daha az sıvı kalacağı için bebeğinizin hareketlerini daha da çok hissedeceksiniz. Süt üretimine hazırlanan göğüslerinizi yumru yumru, topak topak hissedeceksiniz. Eğer bebeğiniz bugünlerde doğarsa yaşama şansı yüksektir fakat ekstra bakıma ihtiyacı olacaktır.Bebeğinizin derisinin rengi artık daha az kızmızı ve daha az kırışık.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

sonanda

Guru
Pro Üye
29 Nisan 2013
12.398
21.072
Yağlı cilt ve saçın sıcak suyla yıkanmaması gerekiyormuş. Özellikle saçınızı dayanabileceğiniz en soğuk suda yıkayın diyor uzmanlar. Saçlarıma iyi bakarım, haftada sadece iki en fazla üç kere yıkarım. Cildim ve saçlarım çok yağlıydı her gün komple duş alırdım lisedeyken, azalttığımda fark ettim ki 3. günü ilk yıkandığından daha bile temiz oluyor saçlarım. Vücudumu her gün yıkamaya özen gösteririm saçlarımı toplayıp. Geçen mayıs ayında dipten uca iki kere açıcı uygulayıp platine kadar açtım. Üstüne de küllü sarıya boyadım. Her duştan sonra biraz nemli hale gelene kadar kurumaya bırakırım sonra saç kurutma makinesiyle kuruturum bir de düzleştirici uygularım. Saçını her gün yıkayan arkadaşımın saçı açıcı kullandığında lastik gibi oldu sürekli koptu daha ilk gününden. Benim bunca ay oldu daha kestirmedim de tek bir kırığım yok ısı ve boyamaya rağmen.

Dökülmeye karşı da ozonlu aloe veralı şampuan kullanmaya başladım çok faydasını gördüm, öneririm, çok güzel kokuyor 😍
Benim saclarim cok dokuluyor. Ozonlu aloe verali sampuan hic dikatimi cekmedi. Ozur dileyerek soylediginiz sampuanin markasini sorabilir miyim?

Carmen_

Pro Üye
7 Nisan 2010
5.325
4.793
aşşşırı yağlı saçlar için dermatoloji kükürtlü şampuan yazıyor.eğer o kadar kötü durumdaysanız bir dermatoloğa gözükün.bunun dışında yağlanmayı önleyici özel şampuanlar var piyasada onlara bakabilirsiniz.her gün yıkamayın kısır döngüye girer.bir gün yıkayın ertesin gün kuru şampuanla dipleri halledin, topuz bir model yapın vs.her duşta şampuan kullanmayın, düz suyla yıkayın.
Kuru şampuan pasaklılık gibi geliyor bana☺ Birkaç kere denedim şampuanın verdiği temizliği vermiyor, hatta kafana talk pudrası dökmüşsün gibi bir görüntü oluşuyor 😂
Öğretmenlik yaparken kuru şampuan sıkıp okula gitmiştim bir kere, çok erken saatte gittiğimden üşenmiştim yıkamaya, ne döktün kafana demişlerdi belli oluyor biraz, ya da iyi dağıtmak lazım ama temizlemiyor asla.

kuru şampuanın sonucu böyle oluyor bende 😆 şampuanın verdiği temizliği de vermiyor bir türlü maalesef :KK43:

Bu noktada amniyotik sıvı maksimum hacmine ulaşır. Bebeğiniz büyüdükçe, daha az sıvı kalacağı için bebeğinizin hareketlerini daha da çok hissedeceksiniz. Süt üretimine hazırlanan göğüslerinizi yumru yumru, topak topak hissedeceksiniz. Eğer bebeğiniz bugünlerde doğarsa yaşama şansı yüksektir fakat ekstra bakıma ihtiyacı olacaktır.Bebeğinizin derisinin rengi artık daha az kızmızı ve daha az kırışık.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Temiznevresimkokusu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2018
1.395
1.360
Bende her gun yazin da gunde iki kez yikanirim. Kışın yıkanıp kar yağarken islak sacla balkonda camasir astigim dahi oluyor ama hic hasta olmam genelde. Grip zaten virusle bulasir
Siz ciddi misiniz? Ileride çok ciddi kas ağrıları çekebilirsiniz. Lütfen dikkat edin. Ileride canınız yanmasın

gizemliasli

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2018
7.602
23.808
kuru şampuanın sonucu böyle oluyor bende 😆 şampuanın verdiği temizliği de vermiyor bir türlü maalesef :KK43:
bat---e adında kuru şampuan var gratislerde var.çok memnunum ben (classic olanı kullanıyorum) hemen dağılıyor mis gibi kokuyor beyazlık kalmıyor.doğru kuru şampuanı bulduğunuzda o beyaz kar yağmış gibi duran görüntü oluşmuyor.bu öyle temizlenmez ki düşüncesini aşın ki bu kısır döngüden çıkabilin.

Carmen_

Pro Üye
7 Nisan 2010
5.325
4.793
bat---e adında kuru şampuan var gratislerde var.çok memnunum ben (classic olanı kullanıyorum) hemen dağılıyor mis gibi kokuyor beyazlık kalmıyor.doğru kuru şampuanı bulduğunuzda o beyaz kar yağmış gibi duran görüntü oluşmuyor.bu öyle temizlenmez ki düşüncesini aşın ki bu kısır döngüden çıkabilin.
Daha önce kullandığım beyaz yapıyordu her marka farklıdır tabi, deneyeceğim bunu aklımda bulunsun ☺️ Hazır kış da geliyor yaz gibi hergün yıkama derdinden kurtulurum belki...

Esra

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2007
11.754
22.190
35
Aynı konuyu açtım geçtiğimiz günlerde , hatta niyeyse bir de ban yedim üstüne 🤔 neyse konumuz bu değil 😂
Ben de her gün hatta bazen günde iki defa yıkıyordum saçlarımı. Sürekli yıkamaktan saç uçlarım çok kuruyor benim de.
Yağlansın diye de bekletemiyorum ensemden deli gibi bir kaşıntı başlıyordu.
Eczaneden Ketoral diye bir şampuan aldım. Mucize gibi ilk yıkamada kaşıntı bitti. Kaşınmayınca elimi de o kadar sürmüyorum bu bile yağlanmayı etkiledi. Şu an sabredip gün aşırı yıkıyorum , daha iyi sanki. Bir de haftada bir Ketoral le yıkamaya devam ediyorum. Sık kullanılınca etkisini kaybediyormuş.

Esra

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2007
11.754
22.190
35
Benim de yikadiktan 5 gün sonra hafif yaglanma olur okadar. O da olsun artık.
Sık yikadikca daha cok yaglanir. Bunun cözümü yikamamak.
Beş gün durabiliyor musunuz saçınızı yıkamadan? Hem de hafif mi yağlanıyor bu kadar sürede?
Ben beş gün yıkamasam hareket ettikçe saçımdan yağ damlar herhalde yerlere 😂😂😂

Gebelikaski

Günler geçiyor..
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Mart 2019
2.116
2.710
Yaa bilmeyenler kendin alistirmışın 3günde bi yika diyolarda.o iş öyle degil iste. Şactaki o yagi görseler kendileri kusar:) bende hergün yikamak zorundayim su gbi yag oluyo ve ince telli yapisip kaliyo. canim ben cözümü pudrada buldum bebek pudrasi. Döküyrum kafama kurutma makinesyle biraz dagitiyrm haydee bi gün daha cepte

Carmen_

Pro Üye
7 Nisan 2010
5.325
4.793
Beş gün durabiliyor musunuz saçınızı yıkamadan? Hem de hafif mi yağlanıyor bu kadar sürede?
Ben beş gün yıkamasam hareket ettikçe saçımdan yağ damlar herhalde yerlere 😂😂😂
5 gün sonra ‘hafif yağlanma’ diyor yahu, hergün yıkamak zorunda olanlara haksızlık gibi bu. 😂

Carmen_

Pro Üye
7 Nisan 2010
5.325
4.793
Yaa bilmeyenler kendin alistirmışın 3günde bi yika diyolarda.o iş öyle degil iste. Şactaki o yagi görseler kendileri kusar:) bende hergün yikamak zorundayim su gbi yag oluyo ve ince telli yapisip kaliyo. canim ben cözümü pudrada buldum bebek pudrasi. Döküyrum kafama kurutma makinesyle biraz dagitiyrm haydee bi gün daha cepte
Benim ince telli değil kalına yakın hatta ama dipler gene yağlanıyor, durduramıyoruz😆

SekerPortakaliMMM

Nasip'tir İnşaallah
Kayıtlı Üye
23 Mart 2019
927
1.807
34
Hergün saçını yıkayabilirsin 2 gün arayla şampuanla yani 1 gün şampuanla yıka 2 gün sadece su ile yıka çık ve bişey daha söylemek istiyorum şampuanı kullanırken önce avcunuzda ovuşturun öyle sürün saçınıza ben öyle çözüm buldum

pelin-

Pelin-
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2014
14.103
49.440
Yaz kış her sabah 6 da kalkip duş alanlardanim, 37 yasima geldim hicbir zararini gormedim, saçlarım da ne akti ne koktu :)

yagmur280892

Üye
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2019
132
98
Merhaba arkadaşlar

Saçlarım yok yağlı. Hergün mutlaka yıkamam gerekiyor.Calistigim için hergün düzenli olarak yıkamak zorundayım yoksa çok kötü görünüyor. Benim gibi yağlı saçı olup çözüm bulan olduysa yardım rica ediyorum.

Teşekkürler şimdiden
Banyo suyunuza biraz sirke katsanız yağlanmaz diye düşünüyorum bi deneyin derim 👍🏻

MorAnka

Guru
Pro Üye
24 Aralık 2007
3.729
5.803
Kuru şampuan yağlanmasını önlemezki
Sade yağ görüntüsünü azaltır. Oda belki
Ben sabah kalkar kalkmaz duşa girmesem, biraz geçe kalsam saçlarım yağlı kokuyor bile. Kuru şampuan napsın ona. Görüntüde yağ yok ama kokuyor ve kaşınıyor 😷 en güzeli hergün temiz temiz yıkanmak. Hiçde zararı yok. Su bu, ne zararı olacak

Carmen_

Pro Üye
7 Nisan 2010
5.325
4.793
Kuru şampuan yağlanmasını önlemezki
Sade yağ görüntüsünü azaltır. Oda belki
Ben sabah kalkar kalkmaz duşa girmesem, biraz geçe kalsam saçlarım yağlı kokuyor bile. Kuru şampuan napsın ona. Görüntüde yağ yok ama kokuyor ve kaşınıyor 😷 en güzeli hergün temiz temiz yıkanmak. Hiçde zararı yok. Su bu, ne zararı olacak
Bence de ama su için değil de asıl şampuanın zararı olduğunu söylüyor arkadaşlar.