Hergün sac yikiyorum:((

Carmen_

I’m waiting for the miracle 💫
Pro Üye
7 Nisan 2010
5.325
4.793
Kuru şampuan zararlı değilmiymiş
Şampuan kadar değilmiş herhalde ☺ Kullanmıyorum zaten artık, asla şampuanın verdiği temizliği veremez, vermiyor da.
Onun yerine direk talk pudrası dök daha mantıklı.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-12-2020

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 44 gün kaldı.

Önümüzdeki hafta ve sonrasında doğum beklentisi sebebiyle kan hacminiz artacaktır. Kan hacminizdeki artış ağırlığınıza yaklaşık 900- 1800 gr. ekleyecektir. Vajinal (normal) veya Sezaryan doğum, hangisi olursa olsun, C Vitamini, demir, çinko ve enerji, doğum sonrasında iyileşmenize yardımcı olacaktır. Kat kat giymeniz sizi normalde olduğundan daha sıcak hissettirir. Üçüncü trimesterda cinsel isteğinizde azalma olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

MorAnka

Guru
Pro Üye
24 Aralık 2007
3.755
5.962
Şampuan kadar değilmiş herhalde ☺ Kullanmıyorum zaten artık, asla şampuanın verdiği temizliği veremez, vermiyor da.
Onun yerine direk talk pudrası dök daha mantıklı.
Bu tarz şeyler ile uğraşmiyorum.
Sabah yıkıyorum, vaktim varsa işe gitmeden birde fön çektiriyorum gün boyu mis gibi.

Carmen_

Pro Üye
7 Nisan 2010
5.325
4.793
Bu tarz şeyler ile uğraşmiyorum.
Sabah yıkıyorum, vaktim varsa işe gitmeden birde fön çektiriyorum gün boyu mis gibi.
Ben de hergün yıkayıp üstüne fönle de düzeltiyorum, hala hiçbir zararını görmedim hatta enteresan şekilde fazlasıyla sağlıklı.
İnsanlar oryal yapar, saçı açar koparır yakar vs; ama sonra hergün yıkamaz. Bana da o ilginç geliyor.

Önümüzdeki hafta ve sonrasında doğum beklentisi sebebiyle kan hacminiz artacaktır. Kan hacminizdeki artış ağırlığınıza yaklaşık 900- 1800 gr. ekleyecektir. Vajinal (normal) veya Sezaryan doğum, hangisi olursa olsun, C Vitamini, demir, çinko ve enerji, doğum sonrasında iyileşmenize yardımcı olacaktır. Kat kat giymeniz sizi normalde olduğundan daha sıcak hissettirir. Üçüncü trimesterda cinsel isteğinizde azalma olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

marifetliana

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2019
132
348
Kuru sampuan, bebek pudrasi vs deneyin ve de sürekli acik birakmayin saclarinizi. Yani toplu da kullanin. Baska yönlerden de ayirin. Saclarla cok oynamak da yaglandirir saci.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :79 Kg. Şimdiki Kilom :79 Kg.

uzumbugusu

Siyah İnci'm...
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2008
2.647
3.176
Sacinizla gun icinde asla oynamayin.asiri sicak suyla yikanmayin.

cok sicak derece de kurutmayin.

Saclarinizi normal yikadiktan sonra sac kremi yerine sirkeyle suyu karistirip sac diplerinizden itibaren tum saciniza yedirin biraz bekletip durulayin.

sirke cok iyi geldi bana.hem yumusatiyor hem yaglanmayi geciktiriyor

1sadekahve

🦋
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2019
6.019
12.027
Sen yikadikca yaglanjyor diyeceğim ama bende 2 günde bir yikarim aslında bu bile cok çünkü saçın sebuma ihtiyaci var

Carmen_

Pro Üye
7 Nisan 2010
5.325
4.793
Sen yikadikca yaglanjyor diyeceğim ama bende 2 günde bir yikarim aslında bu bile cok çünkü saçın sebuma ihtiyaci var
Yağlı saçlar için 2 günde bir mümkün değil gibi birşey inanın. ☺️

Annwyl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2017
1.492
3.590
Önerileri okumaya geldim. Sabah duş alıyorum akşam yağlıyım :olamaz:

Saçını her gün yıkama daha çok yağlanır dediler. Her gün yıkamayı bıraktım, işe yaramadı. Saçınla oynama yağlanır dediler. Oynamadım yağlandı. Duş alırken saç diplerini avuç içinle yıka dediler, işe yaramadı. Saçını tepede toplama yağlanır dediler. Tepede topuzlara elveda dedim ama yağlıyım. Sıcak suyla yıkamadım, fön makinesi kullanmadım, dokunmadım, rahatsız etmedim, bütün şampuanları denedim, şampuanlarıma garip şeyler ekledim, onunla sohbetler ettim ama hayır yine yağlandı.

Bence hepiniz yalancısınız tamam mı :KK53: Verdiğiniz öneriler yalannnn. Tek çare her gün yıkamak :mad:

Birkupseker

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2016
1.042
1.052
Benimde çok çabuk yaplanan saçlarım var. Bir dönem hergün yıkıyordum. Sonra bir gün yıkadım bir gün yıkamadım sonra yıkadım. Başlarda ertes gün bağladım. Yağlanma çok görülmesin diye. Zamanla alıştı saçlarım ama üçüncü günü cesaret edemiyorum ve mümkünde olmaz. Saçıma saç kremi kullanmıyorum. Saç diplerine sürersem hemen yağlanıyordu. Kolay taramak için sadece uclarına duştan sonra için saç yumuşatıcı kullanıyorum. Şampuan seçiminde saç kremi içinde olan şampuan kullanmanı tavsiye etmem.

Gama kralice

Everything you can imagine is real. 🧚
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2019
1.291
14.696
Merhaba arkadaşlar

Saçlarım yok yağlı. Hergün mutlaka yıkamam gerekiyor.Calistigim için hergün düzenli olarak yıkamak zorundayım yoksa çok kötü görünüyor. Benim gibi yağlı saçı olup çözüm bulan olduysa yardım rica ediyorum.

Teşekkürler şimdiden

Kuru sampuan kullan benım sacım gec yaglanır ama yınede bulundururum evde.

1sadekahve

🦋
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2019
6.019
12.027
Yağlı saçlar için 2 günde bir mümkün değil gibi birşey inanın. ☺
Benimde yağlı ama o kadar değil demek ki. Benim 2 gün sonra agirlasmaya başlıyor ve sünüyor. En geç 3. Gün kesin yıkamam gerekiyor. 3 gün bıraktığım yılda 1-2 dir iste sac kendini beslesin diye. Yoksa rahat edemiyorum.
Yazın günde 3 4 kez duş alırım ve her zaman saçımı yikarsam derim acıyor cok sağlıklı değil gbi her gün sac yikamak. Kuru sampuan da gözenek tikiyor bence.

Carmen_

Pro Üye
7 Nisan 2010
5.325
4.793
Benimde yağlı ama o kadar değil demek ki. Benim 2 gün sonra agirlasmaya başlıyor ve sünüyor. En geç 3. Gün kesin yıkamam gerekiyor. 3 gün bıraktığım yılda 1-2 dir iste sac kendini beslesin diye. Yoksa rahat edemiyorum.
Yazın günde 3 4 kez duş alırım ve her zaman saçımı yikarsam derim acıyor cok sağlıklı değil gbi her gün sac yikamak. Kuru sampuan da gözenek tikiyor bence.
Benim o günün gecesine yağlanır, ertesi gün o yuzden mutlaka yıkamak zorundayım yani maalesef.😔

Kremli şampuan, bakım kremleri, serum vs de kullanamıyorum. Halbuki ince telli de değil kalın sayılır ama yağlandığı için sönük oluyor ertesi güne kullanamıyorum. Belki hep fön çekmemin de etkisi vardır yağlanmasında.

1sadekahve

🦋
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2019
6.019
12.027
Benim o günün gecesine yağlanır, ertesi gün o yuzden mutlaka yıkamak zorundayım yani maalesef.😔

Kremli şampuan, bakım kremleri, serum vs de kullanamıyorum. Halbuki ince telli de değil kalın sayılır ama yağlandığı için sönük oluyor ertesi güne kullanamıyorum. Belki hep fön çekmemin de etkisi vardır yağlanmasında.
Evet vardır saçla ne kadar oynarsan o kadar yağlanır deniyor.
Kremli şampuanı kuru saçlarda kullanmamali o da gözenek tıkıyor aslında.
Bence uclara bakim kremi maske yapabilirsiniz yağ kökten geliyor çünkü uçlar çok kurumasin.
Lise de her gün düzleştirici yaparken bende her gün yikiyordum. Ama sonra zorda olsa alistjrdim.