Herşeyin tükendiğini hissetiniz mi?

tulumbachen

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2015
5.686
12.523
samimi olmayan acıma üzülmeleriniz istemiyorum lütfen .rencide eder şekilde eleştri yapıp eleştri yapıyorsunuz. herşey çok kolay başkasından gözünden bu hayatta
aslinda baya samimiyim.
okumus memur olmus bir kadin, iki kücük cocuk ve sürdügü hayat.
bunca yil rencide olmamissiniz benim yazdiklarimli rencide olmanizi sagladi.
niye korkuyorsunuz esinizden? ali kiran bas yaranmi? yasadiginiz yerde polis/savcilik yokmu?
bu adam anne/babana zarar verecek kadar pislik bir insanmi? bugüne kadar kac insani öldürdü? niye bukadar korku icindesin?

biryolcuu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2019
73
49
aslinda baya samimiyim.
okumus memur olmus bir kadin, iki kücük cocuk ve sürdügü hayat.
bunca yil rencide olmamissiniz benim yazdiklarimli rencide olmanizi sagladi.
niye korkuyorsunuz esinizden? ali kiran bas yaranmi? yasadiginiz yerde polis/savcilik yokmu?
bu adam anne/babana zarar verecek kadar pislik bir insanmi? bugüne kadar kac insani öldürdü? niye bukadar korku icindesin?
aynen dediğiniz karakterde bir insan.

Pamukannesi83

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2018
6.616
19.399
çünkü aileme de zarar verir diye. onu sakin bi şekilde kimseye zarar vermeden ayrılmaya ikna etmek için.
Birşey sormak istiyorum. Fazla da özele girmeden: Eşiniz cidden tedaviyi ele alsa, düzelmeye gayret etse. Belkide iyileşse, bu evliliğe devam etmek istiyormusunuz? Hani ilk defa bir terapiste gitmişsiniz beraber.

Pamukannesi83

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2018
6.616
19.399
ya eskisi gibi biri olsa neden boşanayım. çok iyi bir eş idi önceden .
Normalde şiddet olan evliliklerde boşanma taraftarıyım yalan yok. Esinizin ama psikoloğun dediğine göre hem ilaçlararla hem kişisel tedaviye ihtiyacı var. Ümidiniz de yok yazmıştınız, ama adam şimdiye kadar doğru dürüst tedavi görmemis. Yani sahsen 3 seçenek görüyorum burda.
1. Siz öyle veya böyle bosanacaksiniz ve o ne hali varsa görücek. Anne baba olarak zaten yinede az cok görüşmeniz gerekecek ama. Yani içinizde düzelmesini dair hiçbir umut yoksa ne kadar erken yeni hayatınız için adım atarsanız o kadar kardır. Yinede her iki tarafa terapiyi öneririm bu süreçte. Kızınız içinde bir pedagogla görüşün. Evdeki durumlardan etkilenmiş görünüyor.
2. Eşinizle ciddi bir şekilde bu terapi işini ele alacaksınız. Hem ikiniz ayrı, hem çift olarak terapi görüp evliliginizi kurtarmaya çalışacaksınız. Bunun için belli bir süre ve kurallar lazım. Cünkü siz çok yıpranmışsınız ve evde belli bir huzur lazım insana. Pedagog meselesi burdada geçerli. Tekrar bir aile olmayi baştan öğrenmek lazım
3. Ayni şimdiye kadar yürüdüğü gibi devam Edeceksiniz ve eninde sonunda kötü olaylar tekrarlanacak. Bunu ama ne siz ne çocuklar istersiniz. O "evde yok say" olayların sahsen olacağını düşünmüyorum. Bu gergin ortami daha da gerir.

Şu anda hamilesiniz ve huzurlu bir ortama en çok ihtiyacınız bir dönemde bunlarla uğraşmak zorunda kalmanız son derece üzücü. İnsallah hakkınızda hayırlısı olur

biryolcuu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2019
73
49
Normalde şiddet olan evliliklerde boşanma taraftarıyım yalan yok. Esinizin ama psikoloğun dediğine göre hem ilaçlararla hem kişisel tedaviye ihtiyacı var. Ümidiniz de yok yazmıştınız, ama adam şimdiye kadar doğru dürüst tedavi görmemis. Yani sahsen 3 seçenek görüyorum burda.
1. Siz öyle veya böyle bosanacaksiniz ve o ne hali varsa görücek. Anne baba olarak zaten yinede az cok görüşmeniz gerekecek ama. Yani içinizde düzelmesini dair hiçbir umut yoksa ne kadar erken yeni hayatınız için adım atarsanız o kadar kardır. Yinede her iki tarafa terapiyi öneririm bu süreçte. Kızınız içinde bir pedagogla görüşün. Evdeki durumlardan etkilenmiş görünüyor.
2. Eşinizle ciddi bir şekilde bu terapi işini ele alacaksınız. Hem ikiniz ayrı, hem çift olarak terapi görüp evliliginizi kurtarmaya çalışacaksınız. Bunun için belli bir süre ve kurallar lazım. Cünkü siz çok yıpranmışsınız ve evde belli bir huzur lazım insana. Pedagog meselesi burdada geçerli. Tekrar bir aile olmayi baştan öğrenmek lazım
3. Ayni şimdiye kadar yürüdüğü gibi devam Edeceksiniz ve eninde sonunda kötü olaylar tekrarlanacak. Bunu ama ne siz ne çocuklar istersiniz. O "evde yok say" olayların sahsen olacağını düşünmüyorum. Bu gergin ortami daha da gerir.

Şu anda hamilesiniz ve huzurlu bir ortama en çok ihtiyacınız bir dönemde bunlarla uğraşmak zorunda kalmanız son derece üzücü. İnsallah hakkınızda hayırlısı olur
yazdıklarınız çok değerli teşekkür ederim tavsiyeleriniz için

Nilul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2018
1.909
932
Merhaba öncelikle bugün artık ailevi sorunların en dibine vurduğum için hesap aöıp buraya yazmak istedi.Benim durumumdaki insanların hayatlarını burdan okuyordum fakat yazmak içimi dökmek istedim.
Bende dahil olmak üzere sizlerinde beni yargılayacağı bi hayat yaşıyorum ama bırakıp gidemiyorum da isteyerek veya istemeyerek....
7 yıla yakındır evliyim.Severek evlendim.Hatta eşim çok daha fazla beni seviyordu ve herşey yolunda gitsin diye daha fazla çaba gösteriyordu.
Fakat zamanla çok yıprandık.Eşimin ailesinin borçları yüzünden evlendiğimiz ilk günden itibaren sürekli borç ve sıkıntı içindeyiz.
bu arada ben memurum eşim asgari ücret civarında bi ücrette çalışıyor.
bir kızım var ve şuan 5 aylık hamileyim.o kadar soğudumki ben artık ne yapacağımı bilmiyorum.bana şidddet uyguladı bi kaç kezde. ve işin en kötü yanı benim yaşadığım manevi ve fiziksel şiddetten ailemin haberi hiç yok.kızım babasını sevdiği için onsuz büyümesin diye katlanıyorum.bir de öfke kontrolü olmayan biri.benimle ayrılmayacağını öteki durumda öldüreceğini söylüyor. ki dediğini yapacak gözü karalıkta.onu çok iyi tanıyrum.aileme bi zarar vermesinden korktuğum için ailem üzülmesin diye susuyorum ama sanki ölmüş gibiyim...
Hemen hemen seninle ayni durumdayim ve inan kendi maadi ozgurlugum olsa 5 dk beklemez çıkar giderim. Korkunu kaygini emin ol cok iyi anliyorum ailen yaninda duruyorsa bence daha fazla cekme esinin duzelecegine dair duauncen varsa once onu ailesinden uzaklastir gercek ailenin sen ve cocuklarin oldugunu anlat uzaklasin kendi maddi imkanlariniz icinde yasamaya calisin baktin olmuyor ipleri kopar naslsa mesleginde var

Ardebade

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2018
3.120
3.852
Ayyy çok zor durum canım ya
2.çocuğu yapmasaydın keşke
Ama işte olanda olmuş yani
Piskopat tiplerden mi ki eşin?
Yani seni böyle tehdit edip sindirmesi çok kötü

Ysmdfn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2015
6.445
8.408
Bukadar mutsuz evliliğe şiddet olan bi eve neden 2. Çocuk?
Kazayla olmuştur ondan eminim,bukadar sevmez ve şiddet görürken nasıl ilişkiye girdiğinizi anlayamıyorum..

Yukarı Alt