hiç höllük (öllük) yaptınız mı bebişinize

sevcan19

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
11 Nisan 2008
Mesajlar
45
Emoji Skoru
5
kızlar memlekete tatile gittim.benim cadı kız hiç durmuyordu.gazını çıkaramıyordu.sonra kayınvalidem bahçeden toprağı eleyip ince kısmını alıp geldi yanıma.toprağın yarısını tavada ısıttı.soğuk toprağı bir beze koydu.sıcak toprağıda soğuğa karıştırdı sonra toprağın hepsini karıştırdı.:emir_bebek: kızımı toprağın içine yatırdı.bacaklarının arasına da topraktan koydu.beline kadar sardık.sonra 2 çarşaf daha sardık.toprak dökülmesin diye.emzirdim.uyuttum.inanın 3 saat aralıksız mışıl mışıl uyudu.karnı acıkınca bidaha emzirdim tekrar uyudu emerken.inanırmısınız kızım öyle bir neşeli uyandı ki ilk defa ağlamadı uyanınca agucuklar dağıttı.bir gaz çıkarışı vardı patır patır.karnı sıcacıktı ve yumuşacıktı.artık haftada bir yapıyorum öllükten.ne varsa eskilerde var.pişiği falan kalmadı yavrumun.çokda mutlu oluyor toprağa yatırınca.şiddetle tavsiye ederim.
 

Viola

Yiğitim bitanem..
Pro Üye
Katılım
26 Haziran 2007
Mesajlar
1.278
Emoji Skoru
3
Yaş
41
Canım,ilk defa duydum ama dediğin gibi ne varsa eskilerde var..bizim çok şükür şimdilik bir sorunumuz yok ama olursa diye aklımın bir köşesine yazdım.bebeğinin rahatlamasın da çok sevindim...:nazar:
 

16eslem

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
21 Ocak 2008
Mesajlar
476
Emoji Skoru
0
ilk defa duyuyorum geçmiş olsun canım. toprağı direk mi koydun bacağının arasına enfeksiyon felan kapmaz mı bana pek hijjenik gelmedi
 

julianne

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
1 Nisan 2008
Mesajlar
3.062
Emoji Skoru
3
Topraktaki mikrobu hiç mi düşünmüyorsunuz. Bence eskilerin dediklerini yapayım derken bebeğinizi tehlikeye atmayın. Sonuçta onlar mikrop kapmaya çok elverişliler ve daha bağışıklık sistemleri gelişmedi. Ben asla böyle bir yöntemi denemezdim.
 

SEHER YILDIZI

Guru
Kayıtlı Üye
Katılım
19 Temmuz 2007
Mesajlar
3.155
Emoji Skoru
2.845
Kizlar ananem hep anlatir ve bütün eskiler direk sarilmiyor beze sariliyor oyle anlatmişti eskiden sobali evlerde üşütüp hasta olmasin diye toprağa yatirirlarmiş bwnce beze sarili olduktan sonra ve içinew gitmediktern sonra skincali değildir. şimi herşey daha tehlikeli aslinda yenen içilen herşey hormon doğla olan hiçbirşey yok mesela bebek bezleri içini incelerseniz saçma sapan şeyler vap yuvarlak minik bilyeler var daha birsürü şey hepsi olmasa bile çoğu şeyi biliyorlar eskiler
 

demircool

Popüler Üye
Pro Üye
Katılım
6 Haziran 2008
Mesajlar
4.413
Emoji Skoru
19
topragın zararlı oldugunu düşünmüyorum.bir aile bebeğini o kadar iyi korumus ki,ne soguga cıkarmıslar ne mindersiz yere oturtmuslar.ne topraga bastırmıslar.cocuk gene hastalanmıs ve doktora götürmüşler.doktor bagırmıs hiçmi rahat bırakmadınız çocugu bağışıklıgı kalmamış diye.biraz dag havası biraz köy havası aldırın demiş.ve doktorun dedigi gibi yapmıslar ve çocuk iyileşmiş.ben zannetmiyorum topragın zararlı oldugunu.
 

sevcan19

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
11 Nisan 2008
Mesajlar
45
Emoji Skoru
5
kızlar ben 1 aydır yapıyorum hiç bir sorunumuz yok.toprak negatif elektriği alıyor.üstelik diğer sorunlarımız bitti.annelerimiz dedelerimiz bez yokken bu höllükle büyümüş.hatta annem banada yapmış.hijyen konusuna gelince topraktan temiz başka ne olabilir ki.sonuçta topraktan gelmedik mi? isteyen yapar ben tavsiyemi yazdım.bilmeyen büyüklerine sorsun.onlar en iyisini bilir.
 
N

nisanyağmuru2008

Ziyaretçi
Canım bende duydum annemgilden ve kayınvaldemgilden.İnanki bizde başa çıkamasaydık yacaktık.Bizimde denemediğimiz o yol kalmıştı.Neyseki 40 ı çıkınca geçti.Toprak temizliğine gelince diğer arkadaşlar temizlik konusunda doğru gibi.Çünkü eskiden yiyecekler hormonsuzmuş.topraklarda temiz.şimdi hormonsuz yiyecekte yok.Temiz toprakta.Ama çocuk durmayınca her yolu deniyorsun işte.Acaba üşütmüşmüydü,sıcağı görünce rahatladı.
 

Schirin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
5 Ocak 2008
Mesajlar
1.013
Emoji Skoru
4
Yaş
38
çok ilginç valla hoşuma gitti.. bende höllük ne demek diye merak ederdm hep türkü varya eledim eledim asker eledim
 

Yukarı Alt