1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
 2. Merhabalar Ziyaretçi, Pınar ürün inceleme ankete katılım için tıklayınız.
  Notu Gizle
 3. Notu Gizle

Hint Astrolojisine Göre Şubat Ayı Etkileri

Konusu 'Burçlar, Tarot ve Astroloji' forumundadır ve EU1 tarafından 8 Şubat 2008 başlatılmıştır.

  8 Şubat 2008
  Konu Sahibi : EU1
 1. EU1

  EU1 Ziyaretçi

  2008 yılı ilk Merkür gerilmesi ile başladığımız Şubat ayında Merkür, Hint Astrolojisine göre Oğlak burcunda gerilemekte. Bu yıl içinde toprak elementi burçlarda yapacağı gerileme özellikle maddi güvence ve sabit ve inatçı etkilerimizi deneyimlememize sebep olacak.

  Oğlak burcu iş ve kariyer etkilerinin, sıkı çalışmanın hayata daha soğuk ve kararlı tutumlar içinde yürümenin burcudur. Çalışma hayatımız bu burç ile önem kazanır ki, bir çok üst düzey yönetici de yine oğlaktan çıkar. Bu nedenle bu gerileme sırasında özellikle iş ve eleman alımları konuları daha önde. Eğer iş yerinize veya bulunduğunuz bölüme eleman alma durumunuz varsa bunu 20 şubat dan sonraya aktarmanız kesinlikle daha akılcı olacaktır.

  Maddi konularda, parasal konularda (nakit akışınız) önemli kararlar vermenin veya bu kararları gerçekleştirmenin zamanı da değil. Yeni adımlar, önemli projeler, başlangıçlar 20 şubattan sonraya aktarılmalıdır. Internet bankacılığına dikkat etmeli ve mecbur değilseniz net üzerinden önemli transferler yapmamalısınız. Bilgisayarlarınızda ki bilgiler içinde yedekleme yapmayı ihmal etmeyin. Alım satım ve kiralama ve her türlü kontrat imzası da yine mümkün olduğu kadar bu dönem denk gelmemeli.

  14 şubat sevgililer günü Merkür gerilemesi devam ediyor olacak. Sevgilinizle Merkür geriliyor diye aranız açılmayacak merak etmeyin ama eğer dikkat etmezseniz cüzdanınızda büyük bir delik açılabilir. Zira maddi noktaları tetikleyen gerileme gereksiz büyüklükte hediyeler veya harcamalar yapmanıza sebep verebilir.

  Gelelim 7 Şubat da Güneş tutulması ve 21 şubattaki ay tutulmasının bizlere etkileri. Hint sisteminde güneş tutulmasının bizi direk ve yoğun biçimde etkileye bilmesi için tutulmanın yaşadığımız ülkede görülmesi ve hissedilmesi önemlidir. 7 şubat tutulması ülkemizden görülemeyecek ama gene de hint astrolojisine göre Oğlak-Yengeç aksında meydana gelecek olan tutulma; özellikle çalışma hayatında sorunları olanlar, üstleri ile problem yaşayanları ve yeni başlangıçlar isteyenleri daha fazla etkiler. Zira ani kopmalar, önemli değişimler tutulmaların genel etkileridir. Merkür gerilemesi ile de karışacak olan tutulma enerjileri ticari konularda, alım satımlarda, üst düzey yöneticilerde daha keskin etkiler verebilir. Ani taşınmalar, yer değiştirmeler ve farklı bir yere gitme istekleri artabilir veya bu istekleri olanlar birden bunları gerçekleştirmek için fırsatlar yakala bilirler.

  21 Şubat da gerçekleşecek olan ay tutulması ise Kova – Aslan aksında gerçekleşecek

  Kova ve Aslan burçları tutulmadan daha fazla etkilenecekler. Özellikle duygusal konularda bu burçlar daha yoğun değişimler yaşabilirler. Bilhassa Aslan yükselenliler tutulmayı saturn-ketu birlikteliği ile karşılayacakları ve yükselenleri üzerinden bu enerjiyi alacakları için duygusal travmalara, ani kopmalara ve çocukları ile sorunlara daha açık olacaklar.

  Şubat ayı ilk 3 haftası gergin ve karışık etkiler içermekte. Son haftadan itibaren daha rahat ve akıcı enerjiler bizi rahatlatacak. Oğlak, kova, yengeç ve aslan burçları (yükselenleri bu burçlarda olanlar) bu etkileri daha yoğun hissedecekler.

  Herkese mutlu bir ay geçirmesi dileklerimle.