• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
  1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
  2- Dirseğinize öksürün!
  3- Yüzünüze dokunmayın!
  4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
  5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
  5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

histereskopi sonrası...

dervis

Guru
Kayıtlı Üye
12 Mart 2008
1.244
12
Arkadaşlar
15 gün önce operatif histereskopi, 6 gün önce de ofis histereskopi oldum.. rahimde hem polip vardı, hem de perde ( septum) vardı.. operatif histereskopide bunlar alındı, daha sonra ameliyattan 5 gün sonra kontrol yapıldı, rahimde yapışıklık oluştuğu için,-bu tür histereskopilerde olabiliyormuş-, ofis histereskopi de oldum ama hala adet olamadım, gecikti....ameliyatın etkisi mi, başka bir sorun mu oldu merak ediyorum, biraz daha beklemeyi düşünüyorum doktora tekrar gitmeden önce ama histereskopi olan arkadaşlar, başınıza geldi mi böyle birşey? ya da histereskopi sonrası adetiniz nasıl oldu? doktor bana hiçbir ilaç vermedi, ama ben huzursuzum ve de stresliyim...buarada 2 negatif mikro, 3 negatif aşılamamız var... 3. mikroya başlamadan bu sorunlar çözülür mü....:uhm:
 

23SM

o şimdi HAMİLE
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2009
320
1
canım benim de histeroskopi sonrası adet gecikmesi olmuştu.

bide anlamadğım aşılama ve mikro yapıldıktan sonra mı histeroskopi yapıldı
 

dervis

Guru
Kayıtlı Üye
12 Mart 2008
1.244
12
evet 3 negatif aşılama ve 2 negatif tüp bebekten sonra histereskopi yapıldı maalesef.. polip vardı ama doktorlar o kadar önemli değil demişlerdi, perde de varmış çok minimum düzeyde o da buarada alındı.. adet gecikmesi oldu demişssin ne kadar gecikti? ben panik oldum.. hamile falan değilim ama bir terslik mi var acaba diye merak ediyorum
 

23SM

o şimdi HAMİLE
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2009
320
1
canım geçen yıl oldum ben hatırlamıyorum. sen hala aynı dr a mı gidiyon yada dr na ne kadar güveniyon. ben dr rahim filmi çekmezsek olmaz mı dedim olmaz demişti.

bu arada özür dilerim histeroskopi değil laporaskopi yapıldı. ondan sonra aşılma yapıldı.
 

dervis

Guru
Kayıtlı Üye
12 Mart 2008
1.244
12
ben doktoruma güveniyorum da tüp bebekleri başka bir merkezde oldum tabii..ama ben biraz daha bekleyip adet olamazsam giderim doktora..
 

dervis

Guru
Kayıtlı Üye
12 Mart 2008
1.244
12
kaygılanma gerçekten zor değil, ofis histereskopi mi olacaksın? eğer öyleyse 5 dakika bile sürmüyor, çok çok hafif bir ağrı hissediyorsun kaygılanacak bir durum olmadığına hak vereceksin...
kızlar buarada sanırım histereskopiden sonra adeti geciken yok aranızda??
 

sier

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2009
2.733
8
Bende septumdan dolayı histeroskopi ameliyatı olmuştum.ve ameliyat sonrası 2 ay süre ile kullanacağım cyclo progynova adlı ilaç kullanmıştım.bu ilaç adet olabilmek ve rahimin toparlanması ve hormonlar içinmiş.o yüzden 2 ay düzenli şekilde regl olmuştum.fakat daha sonra benim regl miktarımda biraz azalma olmuştu.yani 2-3 günde bitiyodu.normalde 5-6 gün sürerdi.daha sonra bendede biraz yapışıklık görmüştü dr ve ofis hist.ile açmıştı.yapışıklıklarında reglin azalmasına neden olduğunu söylemişlerdi.yani istersen dr una bunu dile getir.maalesef bu operasyonlardan sonra regl düzenlerinde veya miktarlarında değişiklikler olabiliyor.düzenli kontrollerine git.için rahat değilse de başka bikaç dr a da görünebilirsin.
 

yasmin_07

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2009
1.883
5
mrb arkadaşlar banada aralık ayında aynı anda laparoskopi ve histeroskopi yapıldı.opersayon sonrası adet gecikmesi yaşamadım.tam gününde adet oldum.ama yapışıklık olabileceği konusunda hiç bilgim yoktu.yapışıklık olduğunu doktorunuz nasıl anladı.ben histeroskopiden sonra adetin 2.günü muayeneye gittim.hem ultrasonla hemde vajinal yoldan muayene etti doktorum herhengi bişey söylemedi yapışıklık olsaydı bu şekilde anlaşılırmıydı acaba.şimdi benimde içime kurt düştü.
 
Yukarı Alt