• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Histereskopi ve spiral:(

Teletabiii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2016
559
366
Arkadaşlar merhaba. Tüp bebek tedavisindeyim, son aşama olarak histereskopiyle rahmimdeki şekil bozukluğu giderildi ve spiral takıldı. İki ay cyclo die bir ilaç kullanacağım sonra spiral çıkacak ve inşallah transfer.. bugün 12.günüm ama kasıklarımda ara ara çakılır gibi ağrılar devam ediyor, bir de kanamam bitmemişti zaten hemşire de 1 ay hafif olur demişti ama bugün adet şekline döndü sanki. Cyclonun yarısındayım daha , bu kadar erken olmuş olmam sıkıntı mı acaba?
Bilgisi olanlardan fikir alabilirsem çok sevinirim

cyd86

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2010
8.014
1.174
Geçen sene Haziran'da ben de histereskopi oldum rahim içi yapisiklik vardı. Spiral takıldı ve 2 ay sonra cikarildi ama spiral takili olduğu süre boyunca hep ağrım oldu. doktor muayene ediyordu enfeksiyon vs yok ama gerçekten beni canimdan bezdirdi diyebilirim. Vücudun kabul etmiyor dedi artık doktor. Yani ağrı olabilir bu süreçte ama çok fazla olursa yine de doktoruna danış

Teletabiii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2016
559
366
Geçen sene Haziran'da ben de histereskopi oldum rahim içi yapisiklik vardı. Spiral takıldı ve 2 ay sonra cikarildi ama spiral takili olduğu süre boyunca hep ağrım oldu. doktor muayene ediyordu enfeksiyon vs yok ama gerçekten beni canimdan bezdirdi diyebilirim. Vücudun kabul etmiyor dedi artık doktor. Yani ağrı olabilir bu süreçte ama çok fazla olursa yine de doktoruna danış
Teşekkür ederim, doktor da öyle demişti aslında , ağrılarım ve kanaman sürekli olabilir ama aşırı bi durum olursa haberleşelim diye.. bakalm dayanılmaz hale gelirse gideyim ben de madem, yoksa şu sıralar çok da hastane taraftarı değilim zaten😔
İnş hayırlısıyla hepimiz kalırız hamile cnm. En çok da ameliyatın yan etkilerinden korkuyorum zaten bak tüpün alınmış. Ama bu kistle de hamile kalmak zor oluyor..

Yukarı Alt