• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

histeroskopi hakkında

uumutluu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2019
5
1
Merhaba hanımlar,
Sizlere danışmak istediğim bir konu var . Yaklaşık iki ay önce tüp bebek için tedaviye başladım önce vitamin tarzı ilaçlar verdi doktor daha sonrasında rahimde miyon olduğunu ve histeroskopiyle miyonu alması gerektiğini söyledi geçen ay bu işlem yapıldı daha sonrasında adet olunca tekrar kontrole gittim ve iğnelere başlattı bir haftadır iğnelere devam ediyorum salı günüde yumurta toplama işlemim yapılacak. Bugün kontrolde doktor tekrar miyon gördüğünü söyledi ve tekrar histeroskopi olabileceğimi söyledi bu da beni çok üzdü. Yumurtaları aldıktan sonra donduracağını ve rahim hazır olunca transfer yapılacağını söyledi. Ben kendimi çok hazırlamıştım hemen transfen olacağıma fakat şimdi çok üzgünün başına böyle bir şey gelen varmı ,miyom böyle çabuk oluşurmu bilgi verebilcek varsa çok sevinirim . Şimdiden teşekkürler

Selinby61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2019
1.301
579
Merhaba hanımlar,
Sizlere danışmak istediğim bir konu var . Yaklaşık iki ay önce tüp bebek için tedaviye başladım önce vitamin tarzı ilaçlar verdi doktor daha sonrasında rahimde miyon olduğunu ve histeroskopiyle miyonu alması gerektiğini söyledi geçen ay bu işlem yapıldı daha sonrasında adet olunca tekrar kontrole gittim ve iğnelere başlattı bir haftadır iğnelere devam ediyorum salı günüde yumurta toplama işlemim yapılacak. Bugün kontrolde doktor tekrar miyon gördüğünü söyledi ve tekrar histeroskopi olabileceğimi söyledi bu da beni çok üzdü. Yumurtaları aldıktan sonra donduracağını ve rahim hazır olunca transfer yapılacağını söyledi. Ben kendimi çok hazırlamıştım hemen transfen olacağıma fakat şimdi çok üzgünün başına böyle bir şey gelen varmı ,miyom böyle çabuk oluşurmu bilgi verebilcek varsa çok sevinirim . Şimdiden teşekkürler
Geçmiş olsun canim. Yumurtalarını dondurup rahim toparlaninca yerleştirmesi daha iyi bence. Bir çok büyük merkez bu uygulamayı yapiyor rahmi dinlendirip trabsfer ediyor. Transfer için en uygun duruma gelmesi sansini artırır. Vardir herseyde bir hayir. Bisey sormak istiyorum histereskopiden sonra nekadar kanaman ve lekelenmen oldu konu actim bu konuda fakat net bisey ogrenemedim bende 2 hafta once oldum merak ediyorum

uumutluu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2019
5
1
Teşekkurederim canım. Benim kanamam 7 gün surdu. Ama boyle adetin son günleri gibi lekelenme şeklinde oldu. Senin ne kadar surdu daha uzunmu

Selinby61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2019
1.301
579
Teşekkurederim canım. Benim kanamam 7 gün surdu. Ama boyle adetin son günleri gibi lekelenme şeklinde oldu. Senin ne kadar surdu daha uzunmu
15 gün oldu yaptirali hala camurumsu lekeler geliyor ama ben myom aldirmadim prrde ve rahim kalınlaşması için oldum belki ondan farklıdır

uumutluu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2019
5
1
Olabilir. Şimdi bende tekrar miyon oluşmuş görünüyor tekrar yapma ihtimali var bende onu istemiyorum bakalım hayırlısı :KK43:

uumutluu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2019
5
1
Evet normalde öyle ama her ay miyommu olacak böyle anlamadım. Tüp bebek tedavisinden önce miyom sorunum yoktu tedaviyle başladı ilaçların yan etkisi olarak düşünüyorum. Bende merak ediyorum miyon aldırıp sonra bir ay sonra tekrar miyonu oluşan oldumu hiç duymadım ben çünkü. Artık hepimiz için hakkımızda hayırlısı

Selinby61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2019
1.301
579
Evet normalde öyle ama her ay miyommu olacak böyle anlamadım. Tüp bebek tedavisinden önce miyom sorunum yoktu tedaviyle başladı ilaçların yan etkisi olarak düşünüyorum. Bende merak ediyorum miyon aldırıp sonra bir ay sonra tekrar miyonu oluşan oldumu hiç duymadım ben çünkü. Artık hepimiz için hakkımızda hayırlısı
İlaçların olabilir tabi. Farkli doktordanda görüş al belki baska bir yol gosterir

esrbhr

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2016
877
1.026
Arkadaşlar merhaba. Ben de dün histeroskopi oldum, polip alındı. Gelecek ay aşılama yapılacak. Yalnız bende narkoz etkisi mi bilmiyorum mide bulantısı, baş dönmesi, ara ara kendinden geçme durumları oluyor. Normal mi acaba bu durum? 😞

Kafkasgelini

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2016
265
54
Bende bu konuyu soracak yer arıyordum kızlar bende p.tesi ofis histeroskopi çekildim.Tup bebek öncesi istedi doktor ve temiz çıktı şükür .Ama hiç bişey yoktu dün yanma hissi gibi bir his olmaya başladı bende.Kasiniyor gibi yanıyor gibi.Antibiyotik verdi 3 gün kullan bırak dedi kullandım bıraktım ertesi günü yanma başladı sizde de böyle olan var mı

Yukarı Alt