• İstediğin her konuda başarılı olabilirsin! Saklama Kendini…
    Detayları incelemek için tıkla!
  • Pınar Labneli Tarif Yarışması 4. Hafta yarışma başladı.
    Pınar Labne lezzetlerı yarışıyor. Her hafta birinciye süpriz hediyeler.
    Lezzetli yarışmaya katılmak için HEMEN TIKLA !..

Hukukçu arkadaşlarım size sormak istediğim bir soru var.

Alanda

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2016
283
725
34
merhaba hukukçu arkadaşlar;KPSS ye hazırlanıyorum.Sizleri KPSS bölümünde bulamayacağımı düşündüğüm için bu alanda sormak istiyorum.Ayrıca aklıma takıldığı ve dert olduğu için BDV ye de uygun olabilir.İçime dert oldu evet.Ekte 2 tane görüntüm var.Biri konu çalışma diğeri ise test sorusu.
Şimdi bu test sorusundaki B şıkkı cevap anahtarına göre doğru ancak ben yanlış olduğunu düşünüyorum.B şıkkına göre Tamamlayıcı ve tanımlayıcı hukuk kuralları ifadesi diyor ama konu çalışma sayfasına göre tanımlayıcı hukuk kuralları sözleşme ile aksi kararlaştırılamaz.Tamamlayıcı tamam ama tanımlayıcı hayır.Yanlış mı düşünüyorum.
Birde D şıkkında belirtilen ifade için aşağıdaki gibi bir örnek doğru olur mu?
Karı koca evlenmeden önce evlilik sözleşmesi yaparlar.Boşanmak istediklerinde mal paylaşımı konusunda uyuşmazlık yaşandığı için kanunun ''Evlilik sonrası edinilen mallar ortaktır'' ifadesine göre evlilik sözleşmesinde gözden kaçan bu nokta tamamlanmış yani boşluk doldurma görevi görmüştür.(Peki gözden kaçırılmazsa ve evlenmeden önceki evlilik sözleşmesine taraflardan biri uymak istemezse ne olur?)
Bana yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
 

Eklentiler

Astoria

for whom the bell tolls... time marches on.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2016
16.260
50.931
28
Burada KPSS bölümü var, orada insanlar birbirlerine soru sorup ders çalışma programlarını paylaşabiliyorlar. Orada paylaşabilirsiniz, burada konunuz taşınır.