İbrahim Saraçoğlu Ödem Atıcı Kür Tarifleri

aaaaa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2010
266
65
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ödem tedavisini ve ödem tedavisine iyi gelen bitkisel kürleri açıklıyor. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun ödem tedavisine iyi gelen bitkisel kürlerini bu makalede inceleyebilirsiniz... Ödemde

Isırgan Yaprağı : Isırgan yaprağında yüksek miktarda C vitamini, potasyum, demir ve kalsiyum bulunur. Bu vitamin ve elementlerin tamamı böbrekleri çalıştırır. Metabolizmayı dengeleyici etkileri de bulunur. Kuvvetli bir antioksidandır. Uygun dozlarda alındığında, bilinen hiç bir yan etkisi yoktur. * 1 tatlı kaşığı kuru yaprağı 1 su bardağı kaynar su içinde 35 dakika demlendirerek günde 2 kez içebilirsiniz. Taze ısırgan yapraklarını yıkayıp ayıkladıktan sonra, üzerine limon suyu, elma sirkesi ve nar ekşisi ile soslandırarak yediğinizde de, aynı etkiyi yapar.

Ödemde Mısır Püskülü : Dişi çiçeklerden alınan mısır püsküllerinin gölgede kurutulması ile hazırlanır. Püsküller, mısırın en şifalı yeridir. Masum bir idrar söktürücüdür. Zayıflatma amaçlı olarak yüzyıllardır kullanılmıştır. * Bir tatlı kaşığı ince kıyılmış mısır püskülünü bir su bardağı kaynar su ile 5 dakika demleyin, günde 3 kere yemeklerden 1 saat önce için.

Ödemde Funda Yaprağı : ‘Süpürge otu’ olarak da bilinen funda bitkisi, idrar söktürücü etkisi olduğu için Zayıflama reçetelerinde yer alır. Tek başına zayıflatıcı etkisi yoktur. Çay olarak içildiği zaman selülitlerin giderilmesinde de yardımcıdır. * 1 tatlı kaşığı bitkiyi 1 su bardağı kaynar suda demlendirerek, günde 2 fincan içilebilirsiniz.

Kiraz Sapı : Kiraz ve vişnenin kurutulmuş saplarının idrar söktürücü, ödem çözücü etkisi vardır. Küçük boydaki idrar yolu taşlarının ve kumlarının düşürülmesine yardımcı olur. * Yarım litre kaynar suyun içine 30 gr kiraz sapı eklenerek 10 dakika kadar demlenir ve günde 3 fincan aç karnına içilir. Özellikle menopoz dönemindeki kadınların şikayetleri için de çok yararlıdır.

Ödemde Kimyon Yararı : Sindirimi kolaylaştırıcı ve metabolizmayı Uyarıcı etkilerinin yanında, idrar miktarını artıran ve vücuttaki fazla sıvıyı çözen etkileri de vardır. * Bir fincan için bir çay kaşığı ölçüsü ile çay olarak da içilebilir ama zayıflamak için diyet yapan kişilerin baharat olarak kullanması tavsiye edilen bir bitkidir. Kahvaltıda yumurta ile birlikte, çorbalarda, dolmalarda, tavuk ve et yemeklerinde günde 13 çay kaşığı tüketilmesinde yarar vardır. * Tüm bu bitkileri porselen bir demlikte bir arada da demleyip günde 3 fincan içebilirsiniz. Bir demlik dolusu kaynar suya her birinden ortalama birer tatlı kaşığı ekleyip, 510 dakika demleyin, 510 dakika sonra da süzün, tatlandırmadan için.
alıntıdır
Ödem Söktürücü Süper Elma Çayı Kürü Tıklayınız
hqdefault.jpg