Idrar yolu enfeksiyonu bebeğe zarar verir mi

su00

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2013
2.252
1.060
Merhaba kizlar 5 haftalik hamileyim wbc 80 cıktı idrar yolu enfeksiyonum varmis cok yüksek ilaç verdi doktor ama bebeğe zarar verir mi

Kmsl Hnd

KIZLARIM HERŞEYİM🥰🥰🥰
Pro Üye
Anneler Kulübü
7 Ocak 2018
14.123
33.404
30
Merhaba kizlar 5 haftalik hamileyim wbc 80 cıktı idrar yolu enfeksiyonum varmis cok yüksek ilaç verdi doktor ama bebeğe zarar verir mi
Öncelikle hayırlı olsun canım👍👍👍
Bazen annedeki enfeksiyon bebeğe geçebiliyor dikkat et derim ben

Delirella

2 meleğim de cennette... 😞
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2018
2.878
3.771
Geçmiş olsun cnm, ilaçları düzenli kullan ve en önemlisi bol su iç ki dışarı atılsın enfeksiyon. Enfeksiyon sebebi ile erken doğum yapmış biri olarak önemse diyorum.

Ama erken farkedilmiş olması önemli, kullanacağın ilaçlar ve bol su ile bebeğe geçmeden engellemiş olursunuz cnm

su00

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2013
2.252
1.060
Öncelikle hayırlı olsun canım👍👍👍
Bazen annedeki enfeksiyon bebeğe geçebiliyor dikkat et derim ben
Geçmiş olsun cnm, ilaçları düzenli kullan ve en önemlisi bol su iç ki dışarı atılsın enfeksiyon. Enfeksiyon sebebi ile erken doğum yapmış biri olarak önemse diyorum.

Ama erken farkedilmiş olması önemli, kullanacağın ilaçlar ve bol su ile bebeğe geçmeden engellemiş olursunuz cnm
Teşekkür ederim pekii ya gecmisse bebege nasil anlaşılır

Feslegen

Tüm iyi şeyler sabırdan sonra gelir
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2019
4.713
7.478
Canim artık idrar yolu enfeksiyonuna doktorlar bitkisel bir ilaç var onu öneriyor ama bazı bitkisel kurler ilaçlar vs düşük yapabilir Allah korusun o yüzden sana yazmamis olabilir yazdığı ilaç ne sana antibiyotik mi cok gecmis olsun bebeginde saglicakla dogar insallah 💚

su00

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2013
2.252
1.060
Canim artık idrar yolu enfeksiyonuna doktorlar bitkisel bir ilaç var onu öneriyor ama bazı bitkisel kurler ilaçlar vs düşük yapabilir Allah korusun o yüzden sana yazmamis olabilir yazdığı ilaç ne sana antibiyotik mi cok gecmis olsun bebeginde saglicakla dogar insallah 💚
Tesekkur ederim canim üromisin yazdi gece yatmadan önce sonra idrarimdan sonra kullancakmisim

Kmsl Hnd

KIZLARIM HERŞEYİM🥰🥰🥰
Pro Üye
Anneler Kulübü
7 Ocak 2018
14.123
33.404
30
Teşekkür ederim pekii ya gecmisse bebege nasil anlaşılır
Canım anne karnında anlaşılmıyor bebek doğduktan sonra anlaşılıyor eltimin öyle olmuştu bebek doğduktan sonra emerken ve uyurken nefes almada zorlanıyordu hastaneye götürdüler enfeksiyon çıktı

su00

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2013
2.252
1.060
Canım anne karnında anlaşılmıyor bebek doğduktan sonra anlaşılıyor eltimin öyle olmuştu bebek doğduktan sonra emerken ve uyurken nefes almada zorlanıyordu hastaneye götürdüler enfeksiyon çıktı
Gelisimine zarar vermiyor yani enfeksiyon

Kmsl Hnd

KIZLARIM HERŞEYİM🥰🥰🥰
Pro Üye
Anneler Kulübü
7 Ocak 2018
14.123
33.404
30
Gelisimine zarar vermiyor yani enfeksiyon
Bildiğim kadarıyla vermiyor ama tabimi ne derece enfeksiyon onu da bilemeyiz,,, sen bol bol su iç kendini sıcak tut ve ayağına mutlaka çorap giy geçer inşallahhhhh

Feslegen

Tüm iyi şeyler sabırdan sonra gelir
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2019
4.713
7.478
Tesekkur ederim canim üromisin yazdi gece yatmadan önce sonra idrarimdan sonra kullancakmisim
Bebeğe bir zarar vermez bildiğim kadarıyla suya karışıp içilen bir ilacti uromisin aman canim sakin bitkisel kür yapıp içme maydonoz suyu vs sen hamile olduğun için zarar verebilir geçmiş olsun tekrar 🌸arkadaşların da dedigi gibi su iç ayağını sicak tut çorap giy belini ayağını usutme

su00

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2013
2.252
1.060
Bebeğe bir zarar vermez bildiğim kadarıyla suya karışıp içilen bir ilacti uromisin aman canim sakin bitkisel kür yapıp içme maydonoz suyu vs sen hamile olduğun için zarar verebilir geçmiş olsun tekrar 🌸arkadaşların da dedigi gibi su iç ayağını sicak tut çorap giy belini ayağını usutme
Yok canim içmem öyle şeyler ilacı bile korka korka içecem😢

tr_lelli

Ne için varsan O'nun için yaşa🍃
Kayıtlı Üye
1 Mart 2010
34.498
70.592
Benimde 37 cikti banada dr. tek seferlik sase verdi.
Bana agri yapiyor bu iltihap.
Kasiklarim ozellikle cok agriyor.
Sık wc cikiyorum.
Bol su icmeye calisiyorum fakat cok bisi yiyemedigimden midem suyuda kabul etmiyor.
Dün suya cok az sirke damlatip ictim o da iyi geliyormus diye okudum nette.
insAllah biter bu enfeksiyon bende korkuyorum bebegi etkiler diye

ahsen90

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2017
1.973
5.840
Ben dogum yapana kadar bi sekilde surekli idrar yolu enfeskyionu yasadim. Ne zaman baktirsam hep enfeksiyon cikiyordu. Tek gece kullanimlik şase kullaniyordum faydasini gormedim. Ama bebegimdede sorun vs olmadi. Bol su icin cok da endiselenmeyin derim.

Koalacikk

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2019
873
1.499
28
Bende de enfeksiyon vardı canım hatta protein kaçağı da vardı günde en az uc litre su içtim ayaklarımı sıcak tuttum hep. Bi de tek kullanımlık şase vermişti onun faydası oldu mu anlamadim. Bol su içip sık idrara çıkmayla geçti

su00

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2013
2.252
1.060
Benimde 37 cikti banada dr. tek seferlik sase verdi.
Bana agri yapiyor bu iltihap.
Kasiklarim ozellikle cok agriyor.
Sık wc cikiyorum.
Bol su icmeye calisiyorum fakat cok bisi yiyemedigimden midem suyuda kabul etmiyor.
Dün suya cok az sirke damlatip ictim o da iyi geliyormus diye okudum nette.
insAllah biter bu enfeksiyon bende korkuyorum bebegi etkiler diye
Benim 72ydi sase kullandım 12ye düştü tekrar 24 e yukselmis off

Tansu tanyeli

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2019
418
554
26
Benim 72ydi sase kullandım 12ye düştü tekrar 24 e yukselmis off
Canım benimde vardı o yüzden hamile kalamıyordum bi çok şey kullandık en çok kizilcik ise yaradı kizilcik suyu veya kendisi devamlı yerdim içerdim faydasını da çok gördüm tabi vajinal yara falan da vardı onları yakmıştık kökten kurtulunca2 ay içinde hamile kalmıştım istersen yada bulabilirsen kizilcik dene derim hem doğal hem etkili

su00

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2013
2.252
1.060
Canım benimde vardı o yüzden hamile kalamıyordum bi çok şey kullandık en çok kizilcik ise yaradı kizilcik suyu veya kendisi devamlı yerdim içerdim faydasını da çok gördüm tabi vajinal yara falan da vardı onları yakmıştık kökten kurtulunca2 ay içinde hamile kalmıştım istersen yada bulabilirsen kizilcik dene derim hem doğal hem etkili
Canım şu an bilmeden yiyemem doktoruma sormam lazım

Yarimm66

Sabırla bekledigim en güzel yarınımsın...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2016
2.775
7.133
27
Hayırlı geceler kizlar bende de var enfeksiyon. Ve geçmiyor bir türlü 25 haftalık gebeyim birde tup bebek aklım çıkıyor ağrım olunca bebıs iyimi diye yarın yine idrar vercem ama antibiyotik veriyor yada tek doz toz ama faydası olmuyor. İnsan aklına hersey geliyor korkuyor. Yaban mersini yiyorum onunda faydası oluyormuş ama olmadı bence benim avantajim çok su içiyorum isteyerek

su00

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2013
2.252
1.060
Hayırlı geceler kizlar bende de var enfeksiyon. Ve geçmiyor bir türlü 25 haftalık gebeyim birde tup bebek aklım çıkıyor ağrım olunca bebıs iyimi diye yarın yine idrar vercem ama antibiyotik veriyor yada tek doz toz ama faydası olmuyor. İnsan aklına hersey geliyor korkuyor. Yaban mersini yiyorum onunda faydası oluyormuş ama olmadı bence benim avantajim çok su içiyorum isteyerek
Ben de cok su içiyorum ama geçmiyor 😢

Yukarı Alt