ihanet üzerine..tamam mı, devam mı?

Nil

KK Kro
Pro Üye
Katılım
22 Temmuz 2008
Mesajlar
9.659
Emoji Skoru
96

İlişkide erkeğin yaptığı hatayı, ihaneti kabulllenebilmek çok zordur. Kimi gururunu ön plana çıkarır ve ilişkiyi bitirir. Kimi de sevgisine verdiği emeğin hatırına bir kez daha dener! Peki siz olsanız ne yaparsınız?

Gerçekle karşılaştınız. Bir süredir içiniz içinizi kemiriyordu. İlk önceleri hissetmek bilmek istemediniz. Sonra da kendinize kızdınız, sevdiğiniz adamdan şüphelendiğiniz için.

Ama bir gün geliyor ve gerçeği öğreniyorsunuz. Bundan sonra ne yapacaksınız?

Karar vermek
Duyunca hiç bir tepki vermediniz. Devam etmek ya da etmemek! Duyduğunuz şüphelerin doğrulanması çok acı. Oysa onu o kadar çok seviyorsunuz ki... İçiniz gerçekten acıyor. Yaptığı itirafı kulağınızda yankılanıyor. Gururunuz aklına geliyor. Kapıdan çıkıp eşyalarını toplaması gerektiğini söyleyeceksiniz.

Ama ilişkiniz canlanıyor gözünüzde. Üç günlük heyecan için bitirmek istemiyorsunuz bu ilişkiyi. Nefes almanız zorlaşıyor. Bir yanda da uzun zamandır emek verdiğiniz sevginiz... İşte yol ayrımındasınız. Karar sizin. Yüreğiniz ne diyor? Kararlı, güçlü olun. Veee...

Ona tekrar güvenmek
Devam etmeye karar verdiniz diyelim. Yapabilecek misiniz? Ona tekrar güvenebilecek misiniz? Bazen insanlar bir hata yapar. “O da bir hata yaptı. Bir daha yapmayacak” diyebilyor musunuz? Bu hatanın ardından bu sorulara olumlu cevap veriyorsanız, ikinizin de bu ilişkide hatalarınızın olduğunu düşünüyorsanız, bunları onardıktan sonra böyle bir şeyi bir daha tekrar etmeyeceğinden eminseniz durmayın devam edin.

Siz ve gururunuz
Diğer alternatife gelince; Hayatınız boyunca ayaklarınız altına almadığınız gururunuz var ortada! Karşınızdaki adamı ne kadar severseniz sevin, siz bunu kabul edemezsiniz. Siz onunla bu hatayı bilerek yaşayamazsınız.

Unutmazsınız, unutamazsınız. Her şeyden önce; bir şekilde bu hata tekrar tekrar içinizde hayat bulur. O hiç bir şey yapmasa da, size bağlılıını kanıtlasa da bu hatayı aklınızdan çıkartmak çokzordur. Eğer böyle düşünen biriyseniz, eşyalarını toplayıp gitmesini isteyin ondan.

Eğer böyle yapmazsanız sevginiz içinizde işkenceye dönüşecek. Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. En mutlu anınızda bile o aldattığı hali gözünüzün önüne gelecektir. Tüm bu karmaşanın içinde yaşamak ne kadar size göre?

Kapıyı açmak
Tüm bunları göz önünden geçirin. Boğazınızdaki düğümlenmeyi yutkunarak, göz yaşlarınızı silin. Siz hangi kadınsınız? Gururunu asla ayaklar altına almamış bir kadın mı? Yoksa sevgisini bir kalemde harcayamayacak, bunun için çabalayacak kadın mısınız?
 

aysegul

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
7 Mart 2007
Mesajlar
340
Emoji Skoru
7
aldatılmak bi bayan için en çirkin ve en acı şeydir. bekli herşeyi affeder ama aldatılmayı asla !
 

Ally

Vadideki Zambak
Kayıtlı Üye
Katılım
28 Kasım 2007
Mesajlar
2.073
Emoji Skoru
25
O beni hiçe saymış beni kaybetmekten korkmamış bu insan için neden savaşayım? şakkıdı
 

DatluCadu

5 dakkaya hazırım
ÜZGÜN
Pro Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
22.733
Emoji Skoru
794
Yaş
39
Kapıdan çıkıp eşyalarını toplaması gerektiğini söyleyeceksiniz.

maalesef bu olay toplumumuzda böyle tepki görmüyo. çalışmayan, aile desteği olmayan kadınlarımız kocalarının her yaptığını sineye çekmek zorunda kalıyor. kocadır her şeyi yapar, boş ver, yuvana bağlamasını bil, sende cilveli ol şeklinde nakaratlar uzayıp gidiyor. çok yakın örnekler var hayatımda bununla ilgili. maalesef ne kadar çırpınsamada insanları aksine iknaya yanaştıramıyorum. horlanan , hakir görülen, zayıflığı yüzünden sürekli istismar edilen kadınlarımız. içim acıyor.
ben olsam öyle bi durumda yüzünü görmeye katlanamaz çeker giderim.
 

ibet

ağır işçi
Kayıtlı Üye
Katılım
17 Haziran 2008
Mesajlar
788
Emoji Skoru
1
Yaş
46
tuvalet dahi temizlerim kendi rızkımı çıkarırım....benim değerimi bilmeyene kapı hemen ardına kadar açılır.:mymeka:.................net ve kesin..............hayyattaki oan pozisyonum ne olursa olsun................ben bu tipteyim....................:nazar:
 

ozlem24

henuz rutbeye daha var:)
Kayıtlı Üye
Katılım
5 Temmuz 2007
Mesajlar
413
Emoji Skoru
2
hangi bir bayan kabullenebilirki aldatilmayi?aldatilmak kadar kotu birsey varmi kabullendigini varsayalim icinden cikarmi ihanet acisi yapmayin arkadaslar allah korusun gercekten dusunmesi bile kotu.
 

Lady34

♥Kocasının Bebek'i♥
Pro Üye
Katılım
6 Haziran 2008
Mesajlar
13.562
Emoji Skoru
3
:nazar:
doğamızda aldatmak olmasa
 

fragola

Gruşenka
Kayıtlı Üye
Katılım
4 Mayıs 2008
Mesajlar
5.571
Emoji Skoru
93
Yaş
38
Allah göstermesin, düşünmesi bile korku ve tiksinti verici bir durum. Ben kabullenebileceğimi sanmıyorum. Kinciyimdir, hayatta unutup tekrar güvenemem. Zaten aldatmakla ilişkiyi bitiren, bozan karşı taraf oluyor. Yapacak bir şeyim kalmaz benim ayrılmaktan başka. Büyük konuşmayayım ama yutmam yutamam ben böyle bişeyi.
 
Yukarı Alt