İkilemde bırakan alerji derdi

Pufy1987

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
136
Merhaba hanımlar alerjik rinitim var uzun yıllardır ev akarı, küf vs olmak üzere.Uzman doktorun yazdığı antihistaminiklerle sorunu atlattım sonra yaşadığım yer degisince hastalık gecti zannettim fakat mevsime bağlı olarak sinuzit olduğumu zannettiğim alerjik rinit tekrar yineledi ve şuan emzirdigim icin antihistaminik kullanamıyorum.Ayni dertten müzdarip olan var mı aranızda ne yaptınız nasıl çözdünüz?

ardacinar

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
585
Bende ürtiker var kronik ve 3yildir aktif daha once olur gecerdi ama artik gecmiyo ikili ilac kullaniyorum ama.bu aralar gece 1 tane iciyorum o yetiyo ama unutursam ertesi sabah kasinmaya basliyorum alerji testide yaptiramiyorum çünkü hala aktif sonmesini bekliyorum 3 yildir bana misin demedi ayni hizda devam ediyo ben ilactan baska care bulamadim gecmis olsun insallah siz bi cozum bulursunuz

Pufy1987

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
136
Bende ürtiker var kronik ve 3yildir aktif daha once olur gecerdi ama artik gecmiyo ikili ilac kullaniyorum ama.bu aralar gece 1 tane iciyorum o yetiyo ama unutursam ertesi sabah kasinmaya basliyorum alerji testide yaptiramiyorum çünkü hala aktif sonmesini bekliyorum 3 yildir bana misin demedi ayni hizda devam ediyo ben ilactan baska care bulamadim gecmis olsun insallah siz bi cozum bulursunuz
Ilaç da kullanamıyorum emzirmeden dolayı ve dolayısıyla iyilesemiyorum

ardacinar

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
585
Ilaç da kullanamıyorum emzirmeden dolayı ve dolayısıyla iyilesemiyorum
Doktora gittiniz mi kesinlikle kullanamazsiniz dedi mi bebeginiz kac aylik duruma gore emzirirken kullanamiyosaniz emzirmeyi birakip ilac kullanmaniz gerekli alerji hafife alinacak bi hastalik degil doktorum bana gerekirse omur boyu kullanacaksin hic birakmadan demisti

Pufy1987

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
136
Doktora gittiniz mi kesinlikle kullanamazsiniz dedi mi bebeginiz kac aylik duruma gore emzirirken kullanamiyosaniz emzirmeyi birakip ilac kullanmaniz gerekli alerji hafife alinacak bi hastalik degil doktorum bana gerekirse omur boyu kullanacaksin hic birakmadan demisti
Bebeğim henüz 2 aylik olmadi doktora gittim ve kullanmamak gerektiği söylendi.Eskisi gibi kaşıntı durumu yok ama bu kez de sinuzit gibiyim 1 aydır boğaz ağrısı grip gibi burun tıkalı,perişan oluyorum

Mavidenya

Gayret kadere dahildir.
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.339
Bende de alerjik rinit var emziriyorum ama antihistaminik kullandim. Hamileyken de dusuk olcekli kullanmistim. Siddetli oksurukler, koku alamama, urtiker, dudak ve goz sismesi dr kar zarar hesabi vermisti.
Bir ayi gecmisti hastalik hali benim de.

Pufy1987

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
136
Bende de alerjik rinit var emziriyorum ama antihistaminik kullandim. Hamileyken de dusuk olcekli kullanmistim. Siddetli oksurukler, koku alamama, urtiker, dudak ve goz sismesi dr kar zarar hesabi vermisti.
Bir ayi gecmisti hastalik hali benim de.
Emzirirken antihistaminiklerin hepsinin süte geçtiğini dolayısıyla bebegin karaciğer ve böbregine zarar verme ihtimali olduğunu söylediler.

Mavidenya

Gayret kadere dahildir.
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.339
Emzirirken antihistaminiklerin hepsinin süte geçtiğini dolayısıyla bebegin karaciğer ve böbregine zarar verme ihtimali olduğunu söylediler.
İste kullanmasak iyiydi ama alerji de beni oldurecekti neredeyse. Kortizonlu igne ile mudahale ettiler o zaman sutumu sagdim vermedim ama 10 mg lik antihistaminigi ictim bir kutu.

Plm123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.409
Bende de var o alerjik rinitten. Deli gibi oksuruyorum. 3 aydır geçmiyor ama 2 gündür tavan yapti. Hem oksuruyorum hem hapsiriyorum. Hamileyim ben de o nedenle ilaca ara verdim ve tam gaz azdi.
Dün de biraz usuttum iyice fena.
Yarın aktardan günlük sakızı alıp onu deneyeceğim. Tavada eritip pamuğa dumanı cektiriliyormus ve o pamuğu göğsüne koyuyormussun. Inşallah ise yarar.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-09-2019

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 47 gün kaldı.

Bebeğinizin gözleri günlük aktivite zamanlarında açık ve uyuduğu zamanlarda gözlerini kapatıyor. Bebeğinizin gözlerindeki pigmentasyon tamamlanmadığı ve göz renkleri tam gelişmediği için bebeğinizin gözleri şimdi mavi. Bebeğinizin gözlerinin renk pigmentasyonunun tamamlanması için bir kaç haftası daha var. Bebeğinizin hareket edecek yeri gittikçe daraldı fakat hala çok aktif.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

girlinred

Neyi arıyorsun, sen osun....
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4.132
Bende de var o alerjik rinitten. Deli gibi oksuruyorum. 3 aydır geçmiyor ama 2 gündür tavan yapti. Hem oksuruyorum hem hapsiriyorum. Hamileyim ben de o nedenle ilaca ara verdim ve tam gaz azdi.
Dün de biraz usuttum iyice fena.
Yarın aktardan günlük sakızı alıp onu deneyeceğim. Tavada eritip pamuğa dumanı cektiriliyormus ve o pamuğu göğsüne koyuyormussun. Inşallah ise yarar.
Kızımda var beş yaşında. Geçen sene geniz etini aldırdık. Alerji sebebiyle çok tıkanıp hastalanıyordu. Çok büyümüş geniz eti. Geçen şubattı. Şimdi yine hasta, yine antibiyotik.. kabarmış yine geniz eti. Alerjik rinit olup böyle olan çar mı? Bu tarifiniz çocuklara da uygun mu acaba??

Yukarı Alt