Ikiz bebege tek bakilabilinir mi

1994mucuzeikizlerim

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2019
57
42
Zor canım. Bakarsın ama sende bitersin. Ben 3.5 aydır annem olmasına ragmen cok yoruluyorum
Tek bakmayi dusunuyorum annemvilin semtini sevmiyommm annnemdw bana yakin olursan rahatlikla destek olurum dedi bende tek bakabilirim mi diye dusundum fikir almak istedim tasinmakta masraf ikiz ve tup bebek kafam cok karisti

Lemmy

Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2018
423
456
Canim tecrubesizim diye uzulme, benimde ilk bebeklerim bende tecrubesizdim. Ama hemen adapte oluyorsun zaten, hemencecik ogreniyorsun herseyi sanki yillardir bebek bakmissin gibi. Zorluklari derken soyle aciklayim bebekleri suan kv ile uyutmaya calisiyoruz tabi ikiside ayni anda emmek istiyor gben birisini aliyorum memeye emerek uyuyacak nerdeeee digeri okadar yuksek sesle agliyorki uyuyanida uyandiriyor onu aliyorsun digeri basliyor, bu kisir dongu yarim saate kadar bitecek, sonra 3-4 arasi ayni anda ikiside kalkacak acikmis olacaklar saat 5e kadar ayni seyleri yasayacagiz sonra 7-8 gibi ayni. Butun gece toplamda 2 saat uyuyabiliyorum. Benim kizlardan biri cok sakin digeri cok fena. Buna ragmen bitigim. Bide diyorum ikiside fena olsaydi napardim. :rolleyes: :confused:

1994mucuzeikizlerim

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2019
57
42
Canim tecrubesizim diye uzulme, benimde ilk bebeklerim bende tecrubesizdim. Ama hemen adapte oluyorsun zaten, hemencecik ogreniyorsun herseyi sanki yillardir bebek bakmissin gibi. Zorluklari derken soyle aciklayim bebekleri suan kv ile uyutmaya calisiyoruz tabi ikiside ayni anda emmek istiyor gben birisini aliyorum memeye emerek uyuyacak nerdeeee digeri okadar yuksek sesle agliyorki uyuyanida uyandiriyor onu aliyorsun digeri basliyor, bu kisir dongu yarim saate kadar bitecek, sonra 3-4 arasi ayni anda ikiside kalkacak acikmis olacaklar saat 5e kadar ayni seyleri yasayacagiz sonra 7-8 gibi ayni. Butun gece toplamda 2 saat uyuyabiliyorum. Benim kizlardan biri cok sakin digeri cok fena. Buna ragmen bitigim. Bide diyorum ikiside fena olsaydi napardim. :rolleyes: :confused:

1994mucuzeikizlerim

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2019
57
42
:eek:haklisin vallaha canim Allah yardimcin olsun ben suan 2 bucuk ayligim ama annem bakamasin zorlanirsin dedi simdiden bi sitres oldum rahatlattin beni sut sakma ponpasi yada makinasi oluyorya kulanmak daha koloylik saglamaz mi mesela birini
emzirorken birine biberon bi diyeri emerken diyerine biberon olmaz mi tabi dusunce sen daha bilgilisindir cnm senin sayande baya tecrube kazanacagim yardimci olursan:KK36:

Lemmy

Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2018
423
456
:eek:haklisin vallaha canim Allah yardimcin olsun ben suan 2 bucuk ayligim ama annem bakamasin zorlanirsin dedi simdiden bi sitres oldum rahatlattin beni sut sakma ponpasi yada makinasi oluyorya kulanmak daha koloylik saglamaz mi mesela birini
emzirorken birine biberon bi diyeri emerken diyerine biberon olmaz mi tabi dusunce sen daha bilgilisindir cnm senin sayande baya tecrube kazanacagim yardimci olursan:KK36:
Canim baslarda sutum cok geliyordu bebeklere mideleri kucuktu, sagiyordum kalani. Sutum normalde cok olmasina ragmen yetmiyor simdi ikisine. Mama takviyesi yapiyorum. Zaten genelde oyle oluyor birine meme digerine mama sonra mama verdigine meme , meme verdigine mama, valla gitgide kendimi asiyorum sanirim 1-2 gundur ikisinide ayni anda emzirmeye calisiyorum, tabi yine bi kisi 2.bebegi kucagina vermesi gerekiyor veya basinda beklemesi gerekiyo ters bisi olursa mudahele etmek icin. Tabi canim neyi merak ediyorsan sorabilirsin elimden geldigince yardimci olurum :KK200: sen daha yolunda basindaymissin :anneadayı: keyfini cikar hamileligin her donemin ayri bi guzelligi var. Ikiz hamileligi de normalden cok daha risklidir erken dogum vb. Dikkat et kendine cok yorma, simdiden cok iyi bir doktor bul kendine ikizlerde tecrubesi olan bi doktor olsun, gittigin hastaneyi arastir 3.seviye bebek yogun bakimi mutlaka olsun ve yogun bakimin kadrosuna bak en kotu ihtimal 500-750 gr dogarsa bebekler guzel bakabileceklermi. Hastaneye ve doktora simdiden karar verirsen stres yapmazsin ilerdeki zamanlarda doktor degistirmek zor oluyo. Umarim hersey gonlunce olur :KK68:

Emira SY

Mutluluğun resmini çizen üye :)
Pro Üye
Anneler Kulübü
14 Aralık 2015
11.708
29.704
Dikişlerin iyileşene kadar kesinlikle yardımcı lazım ama sonrasında yavaş yavaş düzen oturtabilirsin belki canım. Benim çocuklarımın arası 2buçuk yaş olmasına rağmen ikizlere bakmak gibi oldu o yüzden şöyle bir taktik vereyim, otomatik sallanan beşik aldık küçük olan 4 ay hep onda uyudu. Uyanıkken de sling ile kendime bağlayarak büyüğün peşinde koştum. Sen de titreşimli anakucağı oyun halısı hoppala vs artık maddi durum elverdiği ölçüde hazırlıklı olursan biriyle ilgilenirken diğeri oyalanır bir şekilde. Sling olarak da neko wrap sling tavsiye ederim icat edenden Allah razı olsun :)
Sağlıkla kucağına al miniklerini inşallah 😘

Yukarı Alt