Ikiz bebege tek bakilabilinir mi

BirTutamMutluluk20

azerinnn
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
17 Aralık 2011
26.170
27.562
Bakilir ya niye bakilmasin
Ben ucuz ogluslarima 4 ay tek basina baktim bakici bulamadik diye.ustelik bi de yaramaz bi kizim daha vardi.annenin psikolojisine gore degisir bence.youtube den yabanci annelerin videolarina bi bakin kac cocuga tek basina bakiyolar biz biraz abartiyoruz sanki

cennet35

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2009
2.588
1.528
Valla canim imrendim sana. Nasil basedebildin? Tavsiyelerine vercekten ihtiyacim var
ikizler 7 gün kuvezde kaldı o ara biraz toparlandım hatta her gün onları görmeye gittim sonra eve geldiler biberon almamaya başladılar bende ikisini aynı anda emzirdim genelde aynı zamanda uyuttum onlar uyuyunca islerimi hallettim oğlumla vakit geçirdim tabi çoook zor oldu düzen kurmak yazarken basit gibi ama çok yorucu bide benim kızlar uyumayi çok sevmiyo hala en uzun uyku 45 dk sonra kalkarlar uyuma saatleri yeme saatleri hep belli olsun o zaman daha rahat olursun hep aynı anda ve aynı saatlerde uyut canım aklıma gelenler bunlar

Starstyle

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2017
234
55
ikizler 7 gün kuvezde kaldı o ara biraz toparlandım hatta her gün onları görmeye gittim sonra eve geldiler biberon almamaya başladılar bende ikisini aynı anda emzirdim genelde aynı zamanda uyuttum onlar uyuyunca islerimi hallettim oğlumla vakit geçirdim tabi çoook zor oldu düzen kurmak yazarken basit gibi ama çok yorucu bide benim kızlar uyumayi çok sevmiyo hala en uzun uyku 45 dk sonra kalkarlar uyuma saatleri yeme saatleri hep belli olsun o zaman daha rahat olursun hep aynı anda ve aynı saatlerde uyut canım aklıma gelenler bunlar
aynı anda nasıl emziriliyor ben de ikiz hamileyim hrp duyuyorum ama tutması falan zor olmuyor mu

cennet35

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2009
2.588
1.528
aynı anda nasıl emziriliyor ben de ikiz hamileyim hrp duyuyorum ama tutması falan zor olmuyor mu
ilk aylar çok zordu minik oldukları için yastıktan kayiyolardi bende birini normal emzirme şeklinde kucağıma alıp diğerini onun dizlerine başı gelcek sekilde koyuyordum bi süre sonra ikisini kafa önde vücut arkada kalacak şekilde yastığa yatırıp emzirdim hala birlikte emiyolar :)

Starstyle

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2017
234
55
ilk aylar çok zordu minik oldukları için yastıktan kayiyolardi bende birini normal emzirme şeklinde kucağıma alıp diğerini onun dizlerine başı gelcek sekilde koyuyordum bi süre sonra ikisini kafa önde vücut arkada kalacak şekilde yastığa yatırıp emzirdim hala birlikte emiyolar :)
sütün yetiyor mu canım bşr de diyırlar ki insan emzirme döneminde daha çok kilo alıyormuş öyle mi

Lemmy

Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2018
424
458
Canim cok tesekkur ederim tavsiyelerin icin. Bende yaklasik 5 gundur yalniz bakmaya basladim ikizlerimi. Biraz zor oluyor ama basedebiliyorum. Herseylerini duzene koymaya calisiyorum simdilik. Dediklerinide uyguluyorum gercekten isimi kolaylastiriyo.

hayalcik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2012
334
128
Benim 13 aylık ikizlerim allahım bi anne bebeklerinin kuvezde kalmasını ister mi hiç ben istedim biliyo musunuz 37 haftada dogdular ve kuvez e görmediler sezaryen okadar zor gecti ki iki gün hiç yerimden kalkmadan 3 . Gun kalktım olucem sandım neyse bebeklerle eve geldik annem kardeşim kaynanam var ama hiçbiri bi b.ka yaramadi yerimden kalkamadim allahım en büyük yardimcim eşim oldu sanki on tane çocuk büyümüş gibiydi allah bize bi nda sanki yıllardır bebek bakımsız gibi bi tecrübe verdi iki kiloydular biri kolik ti doğduğu andan itibaren hiç durmadan ağladı günlerce aylarca cildirmalik derecesine geldi k bi annem bi ay kaynanam gekdi gelmez olaydı lar daha beter psikolojimi bozdum ar sonrasında 5 aydan sonra def ettik herkesi eşimle ikimiz baktık eşim gece çocuğa baktı gündüz ise gitti uykusuz kaldik aç kaldik yemeğe vakit bile bulamadık yatak yüzü gormedik bizim biri kolik biri uysal di bitti tükendik. .. suan 13 aykik olduk hala eşimle bakıyoruz keşke en başından beri ole yaşadık kimse gekmeseydi çok zor günlerdi ama geçiyo heosi buyudkce rahatliycaksin 8 aydan sonra rahatlama başladım uyku düzeni yeme düzeni olsun hersey saatli planlı olsun ozmana düzene giriyo hersey çok şükür çok zor ama çok güzel en zor günleri atlattim sanirjm .
Sakon bakamam edemem deme kendini şartlama ben hep bakarım dedim tek başıma aglaya aglaya bakicam ben bakarım dedim hep kimse yardım etmedi malesef b

hayalcik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2012
334
128
He bu arada kuvezde kalmasını istememin sebebi çok zor ayağa bile kalkamadim sezaryen den sonra eve gidince bakamam die en azından bikaç gün orda Kalsın lar bende toparlanrjm die düşünmüştüm ama olmadı

Yukarı Alt