İkiz gebelikte yaptırılan tahliller

ikincibahar45

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2015
192
132
Herkese merhabalar, nasipse bende ikiz annesi olacağım... Çift yumurta ikizi
Benim doktorum ikizlerde 2 li ve 3 lü tarama testi yapılmıyor diyor.
38 yaşındayım, yaşımdan dolayı hamileliğim riskli olabilirmiş.
İkiz gebeliklerde sizler hangi testleri yaptırdınız?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-04-2020

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 174 gün kaldı.

Kan hacminizdeki artış ve burun zarlarının şişmesine neden olan östrojen hormonunun etkisiyle burun kanamaları ve burun tıkanıklığı yaşayabilirsiniz. Eğer burun kanaması yaşarsanız burnunuzun iki yanından (kemik dokularının bittiği yerden) bastırmanız kanın durdurulmasında faydalı olacaktır. Başınızı biraz geriye yatırmanızın da faydası olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Homongolosus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2016
282
84
Benim dr yaptirmadi 35 yasindayim ayrintili ultrasin yaptirdim sadece

ikincibahar45

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2015
192
132
Başka kimse yok mu yardımcı olabilecek :KK43:

Kan hacminizdeki artış ve burun zarlarının şişmesine neden olan östrojen hormonunun etkisiyle burun kanamaları ve burun tıkanıklığı yaşayabilirsiniz. Eğer burun kanaması yaşarsanız burnunuzun iki yanından (kemik dokularının bittiği yerden) bastırmanız kanın durdurulmasında faydalı olacaktır. Başınızı biraz geriye yatırmanızın da faydası olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Minicooper16

Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2018
105
79
Merhabalar. Bende 18 haftalık ikiz annesi olacağım inşallah. Benim doktorum 12.haftada nifty test denendi yurt dışına kan örneği gönderilerek yapılan 2li tarama testi önermişti. Ben yaptırmamıştım. Çünkü herhangi bir risk çıktığında kürtaj yapacak mısın dedi... Kaldı ki ikizlerde kürtaj nasıl olacak??? Rabbim ne verirse Amenna dedim ve yaptırmadım. Çünkü tüp bebek tedavisi ile Rabbimizin mucizeleri onlar olmamış saçlarının teline kıyamam. Kalp atışını duyduğum bir yaratılmışın kalbini nasıl parçalamalarına izin verirdim..
22.haftamın içinde inşallah Rabbim nasip ederse Radyologta detaylı ultrason çekimim olacak.
Uzun uzun yazdım çünkü ben de sen gibiyim canım.. Kafası karışık ve sorularına cevap arayan

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-02-2020

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 110 gün kaldı.

Bebeğiniz doğumundan sonra yaşamı için önemli olan refleks hareketlerini yapmaya devam ediyor. Bebeğinizin ağzı ve dudakları artık daha duyarlı. Eğer bebeğinizin eli ağzına yakın bir pozisyona gelirse hemen başparmağını veya diğer parmaklarını emmeye başlıyor. Bugünlerde yüksek bir ses olduğunda bebeğinizin zıpladığını hissedebilirsiniz. Bebeğinizin gözleri gelişimini bugün yarın tamamlayacak ve bebeğinizin gözleri açılacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

ikincibahar45

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2015
192
132
Merhabalar. Bende 18 haftalık ikiz annesi olacağım inşallah. Benim doktorum 12.haftada nifty test denendi yurt dışına kan örneği gönderilerek yapılan 2li tarama testi önermişti. Ben yaptırmamıştım. Çünkü herhangi bir risk çıktığında kürtaj yapacak mısın dedi... Kaldı ki ikizlerde kürtaj nasıl olacak??? Rabbim ne verirse Amenna dedim ve yaptırmadım. Çünkü tüp bebek tedavisi ile Rabbimizin mucizeleri onlar olmamış saçlarının teline kıyamam. Kalp atışını duyduğum bir yaratılmışın kalbini nasıl parçalamalarına izin verirdim..
22.haftamın içinde inşallah Rabbim nasip ederse Radyologta detaylı ultrason çekimim olacak.
Uzun uzun yazdım çünkü ben de sen gibiyim canım.. Kafası karışık ve sorularına cevap arayan
Çok teşekkürler cevap için:KK200: her bilgiyi not alıyorum.

Cikssekil

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2019
1.011
741
26 yaşındayım ilk gebeligim sadece detaylı ultrason ve kan degerleri için test yapıldı şimdi 25ci haftadayim şeker testi falan varmış ama henüz yaptırmadım

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-12-2019

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 64 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni hızla gelişmeye devam ediyor ve münferit sinir hücreleri ile tanımlama grup hücreleri arasındaki bağlantıların sayısını artırıyor. Bu bebeğinizin hayatı boyunca kullanacağı karmaşık ve gelişmiş işlevleri yerine yetirecektir. Son haftalarda rahminizdeki genişleme ve gerilme devam ettikçe, karnınızada daha fazla acı hissedeceksiniz. Ayaklarınızı daha fazla dinlendirmeye çalışın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

ozgeturken54

Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2019
75
212
Merhaba ben de bugün çift yumurta ikiz bebek beklediğimi öğrendim. Doktorum çoğul gebeliklerde 2li ve 3lü testin yapılmasının mantıksız olduğunu söyledi. Çünkü alınan sıvı hangi bebeğe ait ?? Bana da mantıklı geldi. Detaylı ultrason önemli dedi sadece.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-04-2020

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 194 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsakları artık karın bölgesinde. Bebeğinizin cildi artık pembe ve hasas bir durum almıştır. Geçen 2 ayda olduğu gibi kendinizi normalden daha yorgun hissetmeye devam edeceksiniz. Vücudunuzu dinleyerek, ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda dinlenebilmek için programınızda ayarlamalar yapın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

ikincibahar45

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2015
192
132
Merhaba ben de bugün çift yumurta ikiz bebek beklediğimi öğrendim. Doktorum çoğul gebeliklerde 2li ve 3lü testin yapılmasının mantıksız olduğunu söyledi. Çünkü alınan sıvı hangi bebeğe ait ?? Bana da mantıklı geldi. Detaylı ultrason önemli dedi sadece.
Hayırlısı olsun, Allah sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin...

_Gulnihal_

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2018
2.995
5.285
İkili test yerine detaylı ultrasona girmiştim sonrası rutin kan tahlilleri oldu şimdi 28 deyiz Allah'ın izniyle

Yukarı Alt