Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

İkizler Burcu Genel Özellikleri !

Konusu 'İkizler Burcu' forumundadır ve Kazen tarafından 23 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

  23 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : Kazen
 1. Kazen

  Kazen Babalar ve Oğulları

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  14.803
  Beğeni:
  33.953
  Ödül Puanları:
  663
  Gurubunuz : Hava

  Uğurlu gününüz : Çarşamba

  Uğurlu sayınız : 5

  Uğurlu taşınız : Akik ve İnci

  Uğurlu renkleriniz : Sarı, grimavi, açık mavi

  Uğurlu çiçekleriniz : Mimoza, çiğdem, zerren

  Uğurlu kokunlarınız : Gardenya, yasemin, sümbül

  Uğurlu müzik : Modern batı müziği ve çok hareketli parçalar

  En bilirgin özelliğiniz : Seziş

  En büyük emeliniz : Yazarlık

  En büyük hatanız : Gevezelik

  En büyük arzunuz : Edebiyat alanında isim yapmak

  İkizler burcu insanları her işe yatkınlıkları ve çift karakterleri ile tanınırlar. Entelektüel bir burç olan ikizleri Merküri yönettiği için bu burçta doğan kişiler çabuk düşünür, çabuk hareket ederler. Aynı anda birkaç işi birden yapabilirler. Neşeli ve mutlu oldukları bir anda suratsız yada huysuz olabilirler. Dışarıdan izleyen birkaç kişi onları anlamakta güçlük çekebilir.

  Hep haklı olduklarını ileri sürerek görüşlerini değiştirmezler. Bazen tümüyle başka bir tutuma bürünüp bu değişkenlik tavırları ile karşısındaki insanı çileden çıkarılabilecek duruma getirebilirler. Bir konuda bilgisi az olsa bile bu bilgileri ustaca sıralayarak çok iyi biliyormuş gibi gösterebilir. Blöf yapmakta şaşılacak derecede ustadırlar.

  Bu burcun insanları her şeyi nitelendirip sınıflandırmak, konuşmaları daha anlamlı kılabilmek için sözcük üretmek isterler. Konuşmak çalışmalarının temel taşı olduğu için özel bir önem verirler. Zihinleri sürekli olarak bir konudan diğerine atladığından sözcükleri bir bağlayıcı öğe olarak kullanmaya önem gösterirler. Rahat konuşma yeteneklerinin gevezeliğe dönüşmemesine çalışmamalıdırlar. Zeki, akıllı ve çekicidirler. Bu burcu tanımlayan cümle "DÜŞÜNÜYORUMDUR" dır. Öğrenmeyi sever entelektüel konuların tümüyle ilgilenirler. En büyük kusurları kararsızlıkları ve yüzeysel tartışmalarıdır. Çalışmalarında fazla ciddi olmaz, kitaplara şöyle bir göz gezdirirler. Sürekli oturup çalışmak onlara zor gelir. Yeni bir şeyler arayıp düşünen bir kafaları olmasına karşın katı konular üzerinde çalışmayı yeğ tutarlar.

  Merküri haberleşmeyi yönettiğinden konuşmaya olan düşkünlükleri onların telefonda saatlerce dedikodu yapmasına neden olur. Gazete , radyo ve televizyonda en sevilen konuşmacılar herhalde ikizler burcundandır. İkizler insanları için eğitim doğdukları andan itibaren gereklidir. İyi eğitilmiş ikizler ne kadar hoş ve zarif ise, zayıf eğitim görmüş olanlar da yaşamı başkaları için çekilmez hale getirirler.

  Bu burcun insanlarının anı anına uymaz. Değişkenlikten büyük zevk alır ama bu yüzden huzursuz olurlar. Gerginliklerinden ötürü zihinsel ve bedensel rahata kavuşamazlar. Aynı anda ilgilenebilecekleri birden fazla konu varsa mutlu olurlar. Zor zamanda kontrollerini kaybetmez , beklenmeyen çözümleri sağlayabilirler.

  İkizler burcu sinirleri olduğu gibi el ve ayakları da yönettiği için düşüncelerini elleri ile biçimlendirmeyi severler. Bedenlerini de kafaları kadar eğitmeli; işe el ayaklarını hareketsiz tutmaya, yavaş yemek yemeye alışmakla başlamalıdırlar.

  İkizler eğlenceli konuşmaları, terbiyeli davranışları ile kendilerini hemen sevdirir ama bir yere yada bir şeye bağlı kalmayı sevmezler. Bu yüzden aşk ve aile yaşamlarını pek iyi olduğu söylenemez. Değişikliğe meraklı olduklarından devamlı arayış içindedirler; bu yüzden de ortam değişikliğinden ve gezmeden çok hoşlanırlar.

  Paraya özel bir düşkünlükleri yoktur ama güç ve özgürlük için isterler. Kendi paralarına karşı tutumlu olmalarına karşın başkalarının paralarını kolayca harcaya bilirler. Çoğu ikizler fazla maddeci olup kazançları konusunda kurnazca davranırlar.

  Bazı ikizler yalana yatkın olurlar. Sevdiklerini, arkadaşlarını çok eleştirirler. Yasal olmayan işlere kolayca bulaşabilirler. Kavgacı değildirler ama tartışmayı severlere. Bu insanlar burçlar kuşağının anarşistleridirler. Ayrıcalıklarını vurgular, kurulu düzene baş kaldırır, kuralları çiğner, kişilere karşı koyarlar. Olgunlaştıkları zaman başkaları ile iyi geçinmek gerektiğini öğreneceklerdir.

  Yeteneklerini tam olarak kullana bilmek için hiçbir bağlamaları olmadığını düşünürler. Flörtçü kişilerdir. Aşk mektupları birer edebiyat yapıtı sayılabilir. Evlendikten sonra canlılık istediklerinden ikil duyguları metres ya da sevgilileri olmasına yol açar.

  İyi bir gazeteci , radyocu, öğretmen, yazar, sekreter, gezgin satıcı, postacı ya da zanaatkar olabilirler.

  Gazetecilik konuşma, yazma ve değişiklik iç güdülerini doğuracağından onlar için biçilmiş kaftandır.

  Çocukların ilgisini uyandırabilir, onlara okumaları için birçok kitap verebilir.

  İkizler bucunda doğan çocuklar, arkadaşları elma şekeri yerken kitaplar devirirler. Bu çocukların yüzeysel olmalarına ve başladığı işi bitirmeye alışmalarına özen gösterilmelidir. Disiplinden hoşlanmaz , okulda arkadaşlarının konuştuklarını konuşturdukları için sık sık öğretmenden azar işitebilirler. Disiplini ile ünlü okullarda okutulmaları öğütlenir. Bir defter ve bir kutu kalem onları günlerce oyalayabilir tabi başka bir konu bulana dek...
   
 2. 23 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : Kazen
 3. roxett

  roxett Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.286
  Beğeni:
  49
  Ödül Puanları:
  108
  yani bennnnnnnn:smilewinkgrin:
   
 4. 23 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : Kazen
 5. Zepp

  Zepp Popüler Üye Üye

  Katılım:
  21 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  9.346
  Beğeni:
  17
  Ödül Puanları:
  146
  :)hemen hemen hepsi tutuyor
   
 6. 25 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : Kazen
 7. BarbunyaPilaki

  BarbunyaPilaki Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  826
  Beğeni:
  7
  Ödül Puanları:
  108
  Evet Kizlar Banada çoğu Uyuyor
  Yani Bende Tipik Bir Ikizlerim
   
 8. 25 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : Kazen
 9. edirneli

  edirneli Guru Üye

  Katılım:
  22 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  300
  Beğeni:
  4
  Ödül Puanları:
  308
  vallaha bi çoğu uyuyor fakat anında değişmeleri tamamen ben:laugh:
   
 10. 25 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : Kazen
 11. wonderfulgirl84

  wonderfulgirl84 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  151
  Beğeni:
  3
  Ödül Puanları:
  86
  Bir çoğu Doğru özellikle Edebiyat Konusunda Isim Yapma Olayina şaşirdim Hemde çok Işte Bu Tam Bir B E N.........
   
  hicmakam bunu beğendi.
 12. 26 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : Kazen
 13. BAHARYAGMURU

  BAHARYAGMURU Ziyaretçi

  ikizler burcunun hemen hemen tüm özelliklerini tasiyorum hatta ani degisim göstermem beni cok yipratiyor bir bakmisin cok neseli bir bakmisin sinir küpü olmusum elimde degil napayim cünkü ikizler burcuyum:smile: :smile: :smile:
   
 14. 18 Ağustos 2006
  Konu Sahibi : Kazen
 15. ecitah

  ecitah Ziyaretçi

  Arkadaşları elma şekeri yerken onlar bi kitap devirirler tıpa tıp ben ben küçükken okul arkadaşlarım haçlıklarıyla gazoz simit alırken ben biriktirip kitap almayı yeğlerdim ve ilk okul ikinci sınıftan beri gazete okurum eskiden saklambaç gazetesi vardı ve ben ondan kitap fasükülü biriktirip kitap yapardım nerde bize kitap aşlamıyordu ailemiz o zamanlar koşullar iyi değildi çünkü yani tam bir ikizlerim teşekkürler kazen
   
  hicmakam bunu beğendi.
 16. 1 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : Kazen
 17. **kardelen**

  **kardelen** Ziyaretçi

  banada bir cogu uydu ha bende tipik bir ikizlerim:)))
   
 18. 10 Mayıs 2008
  Konu Sahibi : Kazen
 19. pessimist.kız

  pessimist.kız Ziyaretçi

  gerçekten %99 'u uyuyor.. tşkrler