Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Ilginç Bir Aşk Hikayesi

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve xsxulem tarafından 8 Kasım 2006 başlatılmıştır.

  8 Kasım 2006
  Konu Sahibi : xsxulem
 1. xsxulem

  xsxulem Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  695
  Beğeni:
  14
  Ödül Puanları:
  86
  İLGİNÇ BİR AŞK HİKAYESİ


  --------------------------------------------------------------------------------

  Moses Mendelssohn hiç yakışıklı bir adam değildi. Çok kısa boyunun olmasının yanı sıra, çok garip bir de kamburu vardı. Moses Mendelssohn, günün birinde Hamburg'da yaşayan bir işadamını ziyarete gitti.

  İşadamının, Frumtje adında çok güzel bir kızı vardı. Moses, bu güzel kıza umutsuz bir aşkla tutuldu. Fakat güzel kız onun çirkin görüntüsünden ürkmüştü. O nedenle, değil onun sevgisine karşılık vermek, yüzüne bile bakmak istemiyordu.

  Ayrılma zamanı geldiğinde Moses, güzel kızın üst kattaki odasına çıktı ve tüm cesaretini toplayarak onunla son kez konuşma girişiminde bulundu. Kızın güzelliği öylesine olağanüstüydü ki, bir an için onun cennetten geldiğini bile düşündü.

  Fakat kızın, başını kaldırıp da yüzüne bakmamaktaki direnci, Moses' i çok üzdü.Güçlükle başarabildiği konuşması sırasında çirkin aşık, bu güzel kıza bir soru sordu: "Evliliklerin kutsal bir özelliği olduğuna inanır misiniz?" dedi.

  "Elbette" diyerek yanıtladı güzel kız ve gözlerini yine kaldırmayıp Moses'in yüzüne yine bakmadan, kendi de ona bir soru sordu: "Peki ya siz?"dedi."Siz inanır misiniz buna?"

  Moses bir an bile duraksamadı: "Evet,ben de inanırım" dedi ve ekledi: "Biliyor musunuz? Her erkek çocuğu doğduğunda Tanrı,onun evleneceği kızı belirlermiş.Benim doğumumda da,benim evleneceğim kız belirlenmiş ve bana 'Senin karin kambur olacak' demiş.O zaman ben bir istekte bulunmuşum Tanri'dan.

  'Tanrım, kambur bir kadın bir trajedi olur. Lütfen onun kamburluğunu bana ver ve onu güzel bir kadın yap' demişim." Moses' in bu sözlerinden sonra Frumtje gözlerini yerden kaldırdı, onun gözlerinin içine baktı ve elini uzatIp, Moses' in elini tuttu.Ve daha sonra da onun, sevgili eşi oldu.

  Bu anlattığımız bir "peri masalı" değil, ünlü Alman besteci Mendelssohn' un büyükbabası ile büyükannesinin evlenmelerinin öyküsüdür.
   
  meltemgul bunu beğendi.
 2. 9 Kasım 2006
  Konu Sahibi : xsxulem
 3. zeytin1955

  zeytin1955 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Eylül 2006
  Mesajlar:
  34
  Beğeni:
  1
  Ödül Puanları:
  76
  hayranlık duydum Süslücüm..paylaştığın için teşekkürler..Yazıyı nerden almıştın? yazarmısın lütfen../I]
   
 4. 11 Kasım 2006
  Konu Sahibi : xsxulem
 5. rxuxya_

  rxuxya_ Aktif Üye Üye

  Katılım:
  10 Kasım 2006
  Mesajlar:
  1
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  eline emeğine sağlık. harika, bayıldım:1yes2:
   
 6. 11 Kasım 2006
  Konu Sahibi : xsxulem
 7. EU2

  EU2 Ziyaretçi

  Degisik bir ask hikayesiymis =)