─░lk gece kanama gelmedi ­čśö

beyza yerebakan

Yeni ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
18 Kas─▒m 2019
15
25
29
bu ne sa├žma bir muhabbet arkada┼člar kad─▒n psikolojik olarak mahalle bask─▒s─▒ndan dolay─▒ ┼čiddete maruz kal─▒yor sizde buna ├žanak tutuyorsunuz. yok doktora gidin falan ne kadar a┼ča─č─▒lay─▒c─▒ bir durum. art─▒k 2020 ye geldik hala burda kad─▒nlar doktora git kocan─▒n akl─▒nda bir ┼čey kalmas─▒n bu ne ya

Kar perisi

SABRIMA S├ťK├ŤT EKLED─░M, TEVEKK├ťLDEY─░M...
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
2 Kas─▒m 2019
2.457
7.253
Benim de kanamam olmad─▒, ama benim esnek de─čilmi┼č hatta o gece bozulmu┼čta,benim bekaretimde k─▒lcal damar yokmu┼č sadece, herkezde farkl─▒l─▒k g├Âsterir e┼čine yalan s├Âylemen hi├ž ho┼č de─čil. Ben ald─▒m e┼čimi 3. G├╝n Dr'a gittim kendimi biliyordum, e┼čim de ┼č├╝phe duymuyordu ama i├žim rahat olsun, e─čer bi sorun varsa erkenden bilelim diye gittim ben Dr'a. Ke┼čke e┼činize yalan s├Âylemek yerine Dr'a gitmeyi d├╝┼č├╝nebilseydiniz. Bi de g├Âr├╝mcenizin ├žar┼čaf istemesi midemi buland─▒rd─▒, e┼činiz ben biliyorum diyebilirdi.

Servannn

Yeni ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
12 Ocak 2020
83
29
22
Benim de kanamam olmad─▒, ama benim esnek de─čilmi┼č hatta o gece bozulmu┼čta,benim bekaretimde k─▒lcal damar yokmu┼č sadece, herkezde farkl─▒l─▒k g├Âsterir e┼čine yalan s├Âylemen hi├ž ho┼č de─čil. Ben ald─▒m e┼čimi 3. G├╝n Dr'a gittim kendimi biliyordum, e┼čim de ┼č├╝phe duymuyordu ama i├žim rahat olsun, e─čer bi sorun varsa erkenden bilelim diye gittim ben Dr'a. Ke┼čke e┼činize yalan s├Âylemek yerine Dr'a gitmeyi d├╝┼č├╝nebilseydiniz. Bi de g├Âr├╝mcenizin ├žar┼čaf istemesi midemi buland─▒rd─▒, e┼činiz ben biliyorum diyebilirdi.
Esimin ona ├Âyle demed─▒g─▒n─▒ nereden biliyorsun acaba insanlar─▒n neler ya┼čad─▒─č─▒n─▒ nas─▒l bir ortamda nas─▒l insanlar─▒n i├žinde bulundu─čunu hi├ž bilemezsiniz ordan klavye uzer─▒ harf harf basmak cok kolay. Yalan s├Âyledi─čimi ac─▒k ac─▒k yazd─▒m orada. Ayr─▒ca esim bu konuda bana hic b─▒sey soyleme gereginde bulunmad─▒. Sadece kafam─▒ kar─▒┼čt─▒r─▒yor dedim. Son olarak benim yapamad─▒─č─▒m─▒ sen yapm─▒┼čs─▒n ─▒y─▒ de yapm─▒┼čs─▒n imkan─▒n vard─▒r gitmeye gitmi┼čsin ├ž├Âzm├╝┼čs├╝n bu kadar tsk ederim

Servannn

Yeni ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
12 Ocak 2020
83
29
22
bu ne sa├žma bir muhabbet arkada┼člar kad─▒n psikolojik olarak mahalle bask─▒s─▒ndan dolay─▒ ┼čiddete maruz kal─▒yor sizde buna ├žanak tutuyorsunuz. yok doktora gidin falan ne kadar a┼ča─č─▒lay─▒c─▒ bir durum. art─▒k 2020 ye geldik hala burda kad─▒nlar doktora git kocan─▒n akl─▒nda bir ┼čey kalmas─▒n bu ne ya
G├╝zel d├╝┼č├╝nmussun fakat esim i├žin degil kendim i├žin gitmek isterdim

Kar perisi

SABRIMA S├ťK├ŤT EKLED─░M, TEVEKK├ťLDEY─░M...
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
2 Kas─▒m 2019
2.457
7.253
Esimin ona ├Âyle demed─▒g─▒n─▒ nereden biliyorsun acaba insanlar─▒n neler ya┼čad─▒─č─▒n─▒ nas─▒l bir ortamda nas─▒l insanlar─▒n i├žinde bulundu─čunu hi├ž bilemezsiniz ordan klavye uzer─▒ harf harf basmak cok kolay. Yalan s├Âyledi─čimi ac─▒k ac─▒k yazd─▒m orada. Ayr─▒ca esim bu konuda bana hic b─▒sey soyleme gereginde bulunmad─▒. Sadece kafam─▒ kar─▒┼čt─▒r─▒yor dedim. Son olarak benim yapamad─▒─č─▒m─▒ sen yapm─▒┼čs─▒n ─▒y─▒ de yapm─▒┼čs─▒n imkan─▒n vard─▒r gitmeye gitmi┼čsin ├ž├Âzm├╝┼čs├╝n bu kadar tsk ederim
E siz yazm─▒┼čs─▒n─▒z parma─č─▒n─▒ kesip g├Âsterdi diye, ben uydurarak s├Âylemedim. Ayr─▒ca nas─▒l bi ortamda olursan─▒z olun, anl─▒n─▒z ak y├╝z├╝n├╝z pak oldu─ču s├╝rece stres yapman─▒z gerekmez. Klavye ├╝zeri harf harf yazmak kolay diyorsunuz da ben size tepki vermedim, sadece ya┼čad─▒─č─▒n─▒z durumun normal oldu─čunu anlatmak istedim. Evet e┼čine yalan s├Âylemen hi├ž ho┼č olmam─▒┼č dedim, senin dedi─čin gibi e┼čin sana hi├ž bi┼čey s├Âyleme gere─či duymam─▒┼č, buna ra─čmen "pedime kan geldi" dedi─činiz i├žin dedim ho┼č olmam─▒┼č diye. ─░mkan derken anlad─▒─č─▒m ┼čey, hastahaneye gidememe durumu mu?

-Cheryl Blossom

Ge├žici Olarak Hesap Pasiftir !
├ťZG├ťN
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
21 Kas─▒m 2018
7.620
19.681
E┼čin ├Âyle dediyse neden g├Âr├╝mceye ├žar┼čaf g├Âsterdiniz?
E┼činiz a─č─▒rl─▒─č─▒n─▒ koyamam─▒┼č, onu da ge├žtim siz bile koyamam─▒┼čs─▒n─▒z. Benden ├Âyle bir┼čey isteyecek insan─▒n aln─▒n─▒ kar─▒┼člar─▒m ben. Ne ├žar┼čaf─▒ ne kan─▒ ka├ž─▒nc─▒ y├╝zy─▒lda ya┼č─▒yoruz ya.

beyza yerebakan

Yeni ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
18 Kas─▒m 2019
15
25
29
G├╝zel d├╝┼č├╝nmussun fakat esim i├žin degil kendim i├žin gitmek isterdim
hi├ž gitmene gerek bence kendini bu strese duruma sokma kimseye bir borcun yok senin hayat─▒n sen kendini biliyorsun ya ├Ânemli olan mahalle bask─▒s─▒ i├žimizde arkada┼člar malesef o bask─▒yla bizde zaman zaman kendimize hayat─▒ dar ediyoruz.

minik kalp0753

Sab─▒rla Mucizemi Bekliyorum
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
15 Aral─▒k 2018
7.751
17.480
k─▒z bari resmini koyma tan─▒yan biri felan okur ┼ča┼čk─▒n. kendini ele vercen

Optimussprime

­čŽő­čŽő­čŽő
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
27 May─▒s 2019
773
757
Benim de gelmedi hi├ž de kafama takmad─▒m kendimden eminim ya┼čant─▒m belli e┼čimin de en ufak bir imas─▒ sorusu hi├ž olmad─▒. Allah korkusu olan insanlar─▒z ├žok ┼č├╝k├╝r. Ayr─▒ca doktorlar zar─▒n esnekli─či hakk─▒nda hi├žbir yorum yapam─▒yorlar ge├žmi┼č gitmi┼č bi ┼čey o y├╝zden kendinizi yormay─▒n. Bu olabilen ├žok normal bir durum. Kanama olmas─▒ farz de─čil

BlancKahkul

Allah var, Allah yâr..
├ťZG├ťN
Kay─▒tl─▒ ├ťye
4 A─čustos 2014
3.295
4.166
O gece kan gelmedi defalarca deneme ragmen psikolojimi bozdum. G├Âr├╝mcem geldi ertesi gun esim parma─č─▒n─▒ kesip damlatt─▒ ondan kurtulmak i├žin herneyse atlatt─▒k sonra esime ded─▒m ki ben ped koydum kan geldi dedim akl─▒nda kalmas─▒n diye o da tm dedi ama hala i├žim rahat etmedi gidersem de ondan habersiz giderim cunku ben yalan s├Âyledimmmm
Ohaaaa g├Âr├╝nceye kan gostermek mi. ­čĄó­čĄ«

Umut999

├ťye
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
27 Aral─▒k 2019
539
240
29
Bizler bilgisizlikten ├žok s─▒k─▒nt─▒lar ya┼č─▒yoruz kapal─▒ toplumuz. Ben de bilmiyordum. Ilk gece kanamas─▒ kadinkarin y├╝zde 50 sinde olmazmis zaten. Bende de olmadi. Zaten vajinismus sonras─▒ 1 y─▒l─▒n sonunda birlikte olduk. Onda da kan gelmedi. Kan gelmemesinin nedeni ise benim zar─▒m─▒n ├žok esnek olmas─▒. Ayr─▒ca zarlarda k├╝├ž├╝k delikler olur. Kiminde b├╝y├╝k delik olur penis oradan girer ├ž─▒kar vs o y├╝zden hi├ž ├žekinme. E─čer e┼čin sorun etmiyorsa s─▒k─▒nt─▒ etme. Ediyorsa doktora gidin beraber. Doktor seni zor durumda birakmaz:KK66:

blondgunes

Guru
Kay─▒tl─▒ ├ťye
12 Ocak 2010
12.911
16.341
annem abalm─▒ dogum yaparken y─▒rt─▒lm─▒┼č zar─▒ ,
kend─▒ne g├╝ven─▒yorsan s─▒k─▒nt─▒ yapma

ama sen─▒n yer─▒nde olsam kocamla dr giderdim , o ┼č├╝phe kocan─▒n akl─▒nda hep kalacak

Audrey Hepburn x

├ťZG├ťN
Kay─▒tl─▒ ├ťye
4 Temmuz 2016
996
1.813
sen kendime g├╝veniyorum diyosan konu kapand─▒. burda e┼činide al doktora git diyenler olmu┼č ┼čaka gibi ger├žekten. bunun i├žin doktora gitmek kadar bir kad─▒n─▒ ne al├žaltabilir. kocan─▒nda akl─▒nda ┼č├╝phe varsa sana g├╝venmiyor demektir peki senin sana g├╝venmeyen bir adamla ne i┼čin var? k─▒zl─▒k zar─▒ dedi─činiz olay k─▒zlar─▒ bebekken mikroplardan korumak i├žin var olan bebeklikten sonra hi├ž bir i┼če yaramayan bir ┼čey sizin sand─▒─č─▒n─▒z gibi anlamlar─▒ yok yani.

leylosvemecnun

Cennet ku┼ču Deniz'im ÔŁĄ
Kay─▒tl─▒ ├ťye
24 Aral─▒k 2014
1.372
1.149
Deh┼čet i├žinde okudum mesaj─▒ parma─č─▒n─▒ kesip g├Âr├╝mceye g├Âstermek mi ? ­čś« 10 ay ili┼čkiye giremedim tedaviyle ili┼čkiye girdim ne tedavi s─▒ras─▒nda ne de ilk 3 ili┼čkide kan falan gelmedi e┼čim bir kez olsun sormad─▒ soramaz da zaten.Sonrakilerde geldi kimi insan─▒n do─čumda k─▒zl─▒k zar─▒ denen lanet olgusu(!) bozuluyor.

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 08-11-2020

Hamileli─čimin 27. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 94 g├╝n kald─▒.

Bebe─činizin beyni h─▒zl─▒ b├╝y├╝mesini s├╝rd├╝r├╝yor. Bebe─činiz art─▒k a─člayabilir. Yo─čurt iyi bir protein kayna─č─▒d─▒r. Yo─čurt s├╝tten daha fazla kalsiyum i├žerir ve hamilelikte daha yayg─▒n olan maya mantarlar─▒ riskini azaltan aktif bakteri k├╝lt├╝rlerini i├žerirler. Sofran─▒zdan yo─čurt etksik etmeyiniz.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 960 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 36.6 cm. (Ba┼čtan Topu─ča)

Hamilelik G├╝nl├╝─č├╝n├╝ ─░mza alan─▒na eklemek i├žin t─▒klay─▒n

brcnyldz13

Aktif ├ťye
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
7 Kas─▒m 2019
985
1.112
MrB arkada┼člar size 1 bucuk y─▒ld─▒r akl─▒m─▒ kurcalayan Bu sorumu ac─▒kl─▒─ča kavu┼čturmak i├žin buraday─▒m d├╝┼č├╝ncelerinize ihtiyac─▒m var. D├╝─č├╝n gecesi kanama gelmedi neden b├Âyle oldu bende anlamad─▒m kendime g├╝veniyorum. Evlenene kadar birlikteli─čim olmad─▒ kimseyle hala anlam─▒┼č de─čilim doktora da gitmedim bunun i├žin. Bi ben mi boyle oldum­čśĽ
afeders─▒n de ben de f─▒lmlerde carsafta avcum kadar k─▒pk─▒rm─▒z─▒ kan─▒ gorunce oyle b─▒sey akcak sand─▒m. ─▒lk ─▒l─▒sk─▒mde b─▒ damla b─▒le kana benzer b─▒sey gelmed─▒. pembe zar─▒ms─▒ b─▒ parca d─▒s─▒nda . herkes─▒n b─▒r olcak d─▒ye b─▒ ka─▒de m─▒ var.. keske yalana dolana g─▒rmeseyd─▒n.

V├╝cut Kitle ─░ndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI de─čer aral─▒─č─▒n─▒n ├╝st├╝nde.
Boyuma g├Âre tavsiye edilen VKI aral─▒─č─▒nda olmam i├žin a─č─▒rl─▒─č─▒m─▒n 50 Kg. ile 68 Kg. aras─▒nda olmas─▒ gerekir.
Boyum : 165 cm. Ba┼člang─▒├ž Kilom :79.3 Kg. ┼×imdiki Kilom :75 Kg.

nanim

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
5 A─čustos 2019
522
895
Ya b├Âyle oluk oluk kan gelmiyor ki zaten. Hani adet ilk ba┼člarken ak─▒nt─▒yla kar─▒┼č─▒k pembe bi┼čey gelir ya hatta o kadar bile belli olmuyor. Ne bekliyorsunuz kova kova kan m─▒ ├ž─▒kacak. G├Âr├╝mceye g├Âstermek ne ya hem de t├Âvbe yarabbim.

Audrey Hepburn x

├ťZG├ťN
Kay─▒tl─▒ ├ťye
4 Temmuz 2016
996
1.813
O gece kan gelmedi defalarca deneme ragmen psikolojimi bozdum. G├Âr├╝mcem geldi ertesi gun esim parma─č─▒n─▒ kesip damlatt─▒ ondan kurtulmak i├žin herneyse atlatt─▒k sonra esime ded─▒m ki ben ped koydum kan geldi dedim akl─▒nda kalmas─▒n diye o da tm dedi ama hala i├žim rahat etmedi gidersem de ondan habersiz giderim cunku ben yalan s├Âyledimmmm
bunlar nas─▒l hayatlar ya:olamaz::olamaz: hi├ž mi kendinize sayg─▒n─▒z yok? okurken utand─▒m. kan g├Ârmeye ne merakl─▒ insanlars─▒n─▒z ya

Derindeniz95

Mucize gibi girdin hayat─▒m─▒za;-)
Kay─▒tl─▒ ├ťye
13 Ocak 2018
2.455
2.862
29
Dr a gidin e─čer kanama ile ilgili e┼činiz bisey sorarsa belki zorlanm─▒┼čt─▒r filan dersiniz ondan kanama oldu dersiniz

Deryadenizxyz

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
13 Ocak 2020
2
1
MrB arkada┼člar size 1 bucuk y─▒ld─▒r akl─▒m─▒ kurcalayan Bu sorumu ac─▒kl─▒─ča kavu┼čturmak i├žin buraday─▒m d├╝┼č├╝ncelerinize ihtiyac─▒m var. D├╝─č├╝n gecesi kanama gelmedi neden b├Âyle oldu bende anlamad─▒m kendime g├╝veniyorum. Evlenene kadar birlikteli─čim olmad─▒ kimseyle hala anlam─▒┼č de─čilim doktora da gitmedim bunun i├žin. Bi ben mi boyle oldum­čśĽ
Bende de ├Âyle olmu┼čtu e┼čimle doktora gittik acaba olmad─▒m─▒ diye ┼č├╝phe ettim doktor olmu┼č kan gelmeyebilir esnektir dedi bu kadar stres yapmay─▒n kendinize g├╝veniyorsan─▒z b├Âyle ┼čeyler oluyor