1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Ilk Geceniz

Konusu 'Cinsellik +18' forumundadır ve yaren_76 tarafından 12 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  12 Nisan 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 1. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.070
  Beğenildi:
  29
  Ödül Puanları:
  348
  SİZİ BÖYLE ALIYIM
  :Roflol: :Roflol: :Roflol:


  Link Silinmiştir.
   
 2. 13 Nisan 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 3. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.070
  Beğenildi:
  29
  Ödül Puanları:
  348
  ÇİFTLERİN İLK GECE HAZIRLIĞI


  Evlilik iki çiftin uzun süre birlikte olması ve bu birlikteliğin resmi kanunlar çerçevesinde koruma altına alınmasıdır. Evlenen her çift mutlaka ilk gece heyecanı yaşamaktadır. İlk kez evlenenler, evlenip ayrılanlar sonra yeniden evlenenler uzun süre birliktelik yaşayıp evlilik için ciddi adım atanların hepsinde ilk gece heyecanı yaşarlar. Evlilikte ilk gece unsuru bölgelere ve geleneklere göre de değişmektedir. İlk gece üzerinde dini etkenler de bulunmaktadır. İlk geceyi yaşayanların neler yapması gerektiği konusunda detaylı bilgi verilirken Türkçe bilenlerin yüzde 90'nına yakını müslüman olduğu için müslümanlığa göre ilk gece nasıl olmalıdır, nelere dikkat edilmelidir bu konuda da detaylı bilgiye sahip olacaksınız.

  Çoğu bölgelerde geleneklere göre ilk gecenin hazırlanması ve şeklinin yok olmaya başlasa bile bunların detaylarını göreceksiniz. Büyük kentlerin yüzde 60'ına yakını bölgesel, dini veya geçmişten gelen geleneklerini sürdürmektedir. Dünyanın birçok yerinde bulunan ve Türkçe bilen vatandaşlarımız da aynı şekilde geleneklerini sürdürüyorlar. Yüzde 40'ına yakını ise bölgesel geleneklerini sürdürmese bile dini geleneklerini sürdürürler. Nikahtan sonra ilk gece korkusunu veya heyecanını aşmak isteyen evli çiftler hemen balayına çıkarlar. Böylelikle çevre etkenlerinden uzaklaşmayı temenni etmiş olurlar. Bu durum bazı uzmanlara göre yalnış bazı uzmanlara göre ise doğru bir davranış olarak yorumlanır.

  Yalnış bir yaklaşım diye uzmanlar, "ilk gecede tecrübesiz olan gençler için bu yaklaşım yanlıştır. İlk gecede vajinal veya buna benzer etkisel davranışlarda kanamanın artması, yanlış ilişkiye girme gibi vb. durumlarda aile büyüklerinin müdahalesi mümkün olmaktadır. İşte bu durum için gerekli olmaktadır" şeklinde yorumluyor. İlk geceyi balayında geçirmeleri gerktiği konusunu savunan uzmanlar ise, "Zate günümüz şartları bilinçli sağlık ekiplerinin her bölgede bulunmasına neden olmaktadır. Kadın veya Erkekte meydana gelebilecek rahatsızlıklar, bedensel, birleşememe vs. gibi durumlar karşısında çiftler hemen bir uzmana danışabilirler.

  Böylece sıkılmalarını gerektirecek bir durmun mevzubahis olmayacaktır" diyor. Evlendikten sonra balayına çıkma isteği her geçengün artmaktadır. Böyle oluncada çiftlerin sadece başbaşa kalmaları durumnda neler yapmaları gerektiğine değinmek gerekir.

  TEMİZ KIYAFETLER GİYİNMELİ
  İlişki konusunda çok kimse bilgisizlikten bunalımlara düşmektedir. Bunun için önce ilk gece ilişkisinin ne olduğunu iyi bilmek gerekir. İyi bilinmez ve yanlış yapılırsa acı ve tatminsizlik verir. Her şeyden önce, eşler birbirine çok samimi, nazik ve yumuşak davranmalı, sevgi ve şefkatle yakınlaşmalıdır.

  Erkek, eşini gerdeğe psikolojik yönden iyice hazırlamalıdır. Ona cesaret vermeli; endişelerinin yersiz olduğunu, onu da rahat bir atmosferde konuşturarak izah etmeli. Eşini incitecek davranışlardan sakınmalı. Eşinin, özellikle bu gecede sevgi ve şefkat görmeye ihtiyacı vardır. Erkek aceleci ve kaba olmamalı. İlişkiy girmeden önce aşk oyunlarına önem vermelidir. İlişki teması her iki tarafın da aktif şekilde katılması gerekir. Genç kız da eşinin heyecan ve sevgisini paylaşıp isteyerek kendini teslim etmeli. Zifaf (gerdek) gecesi, eşler temizliğe önem vermelidirler. Vücudun her zerresi ıslanacak şekilde yıkanılmalıdır. Çiftlerin, temiz ve güzel kıyafetler tercih etmesi, ilk gecede seksüel etkinliğin artmasına neden olur. Balayına çıkmayanlar ise zifaf odasını (gerdek odası) tenha, emniyetli bir yerde olmalıdır..

  GERDEĞE ÖN HAZIRLIK
  Damat ilk gecede neler yapacağını bilse dahi evlilik tecrübesi olan, güvenilir bir sağdıçın tavsiyelerinden istifade etmesinde sakınca yoktur. İlk gece yaşayacak olan çiftlerin şunu unutmamaları gerekir; her konuda birbirlerine açık olmalıdırlar. Biri ilişkiyi ve birlikteliği bilmezse bile diğeri mutlaka ona yardımcı olmalı. Böylelikle evlilikte ilk paylaşımcılığı yapmış olur.
  İslam dinine göre, Bu gece, iki rekat nafile namaz kılıp dua edilir. Gelinin ayağı bir leğende yıkanır, odanın köşelerine serpilir.


  Resulullah efendimiz, Hz.Fatıma’yı Hz.Ali’ye tezvic ettiklerinde buyurdu ki:
  (Ya Ali! Gelini kendi evine götürdüğün zaman, çorabını ayağından çıkar. Ayağını yıka. O suyu evin bütün köşelerine saç. Böyle yapınca, Allahü teâlâ senin evinden yetmiş türlü fakirliği dışarı çıkarır. Yetmiş türlü bereketi evine dahil eder. Yetmiş rahmeti sana nazil kılar. O gelin ile ve onun bereketi evin köşelerine erişir. O gelin, delilikten ve diğer hastalıklardan emin olur.) Bugünlere kavuşmanın şükrü ve gelecek günlerin saadeti için, Allahü teâlâya dua edilir. Bu arada, oturup, bir müddet sohbet etmeli. Böylece, fazla heyecan atılmaya çalışılır.. İslam dinine göre ilk gece konusunda daha geniş bilgi öğrenmek için "İslamda cinsellik bölümümüzü ziyaret etmeliler. Böylelikle islam dinine göre neler yapılmalı detaylar vardır.


  Çiftler evlendikleri ilk gece gerdeğe girmeyebilirler. Durum ve hallere göre bu ilk gece zamanı uzayabilir. Gerdek gecesinde en önemli husus da, ön hazırlığın gelini ürkütecek tavır ve davranışlardan damat kaçınmalıdır. Bazı istisnai durumlarda damat ilişkiye girmekte çekinir veya bilemez bu durumda da gelinin eşine belli etmeden yardımcı olmalıdır. Gerdek gecesi çiftlerinsoyunma sırasında dikkatli olmak gerekir. Damadın gelini veya gelinin damadı kendi elleriyle soyması bazen gelini ürkütebilir. Bu nedenledir ki gelin ve damat, kendi kendine soyunmalı. Soyunma işlemi sadece kıyafetlerden ibaret olmalıdır. iç çamaşırlarıyla yatağa girilmelidir. Çırılçıplak soyunmak da uygun değildir. Ekseriya gelin, erkeğin karşısında ilk defa çıplak olarak

  görünmekten ve erkeği çıplak olarak görmekten dehşet ve sıkıntıya düşebilir. Soyunma sırasında, utanma duygularının korunması için, lamba söndürülmeli veya az ışıklı gece lambası bulundurulmalı. Çıplak vücutla ortada görünmenin vereceği sıkıntıyı düşünülmeli. Bazı erkekler, zifaf gecesinde hem kendi vücutlarını teşhir eder, hem de kadını tamamen soyarak, kaba davranışlarıyla, gelini sıkıntı içinde bırakırlar. Bu ve buna benzer davranışlar kadın yani gelini ilişkinden kaçmaya yöneltir ve zor anlar yaşanmasına neden olur.

  AŞK OYUNLARI VE İLK TEMAS
  Yatağa girildiğinde çiftlerden biri diğerinin heyecanlı oluduğunu fark edince kur yapmalıdır. İlk gecede gelinlerin daha çok korkusu olur. Bu nedenledir ki erkeğin kadının istek heyecanını arttırması sevişme tekniğinin mükemmel olduğu zaman, kadın ne kadar utangaç olursa olsun, yavaş yavaş eşiyle birlikte olma arzusu artar ve hatta coşar. Bu coşku ilişkiye girmesinde rahatlatmaya neden olmaktadır. Ondan sonra teslimiyet duygusu artar, çekingenlik yerine arzu ve istek başlar. İlişkiye girme korkusunu yok etmek ve arzuyu doruklara çıkartmanın bazı yöntemleri ilişkide hassas noktaları bilmek gerekmektedir.

  devamı:CİNSEL BİLGİLER
   
 4. 20 Nisan 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 5. aysegul

  aysegul Popüler Üye Üye

  Katılım:
  7 Mart 2007
  Mesajlar:
  340
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  108
  güzel bi yazı. saol.
   
 6. 20 Nisan 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 7. SEN_KOLIK

  SEN_KOLIK herkez YALANCI!! Pro Üye

  Katılım:
  15 Nisan 2007
  Mesajlar:
  4.367
  Beğenildi:
  1.465
  Ödül Puanları:
  363
  kizlar ilk geceden bu kadarda korkmayin ya bisey olmaz
   
 8. 3 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 9. humane

  humane Aktif Üye Üye

  Katılım:
  31 Ekim 2006
  Mesajlar:
  310
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  ben gibi korkak bi insan yoktur su dunyada dogumdan bile acaip korkuyodum ama alıştırıyorum kendimi napıyım


  ilk gecede hiçbir acı duyulmuyor merak etmeyin
   
 10. 4 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 11. asiali

  asiali さゆり Üye

  Katılım:
  3 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  77
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  76
  guzel bir paylasim..tesekkurler///
   
 12. 10 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 13. XIXpeknur

  XIXpeknur Aktif Üye Üye

  Katılım:
  9 Nisan 2007
  Mesajlar:
  79
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  76
  ben çok korkuyorum yaa.senağlama senağlama
   
 14. 10 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 15. EU1

  EU1 Ziyaretçi

  korkunun ecele faydası yok tatlicadiarzu
   
 16. 10 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 17. emel.sd

  emel.sd Aktif Üye Üye

  Katılım:
  4 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  34
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  :eek: :asigim: :eek:
   
 18. 22 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 19. dilek32

  dilek32 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  11 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  122
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  merak etmeyin kızlar bu zamana kadar kimse ölmüş mü..........
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.