ilk hamileliğim ve düşükle sonuclanıyor

minik_kelebek

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
171
arkadaslar bu benım ilk hamileliğim ve suan düşükle sonuclanıyor.moralim cok kötü ama toparlıyorum yavas yavas. ya merak edıyorum aranızda ilk hamılelıgını düşük yapıp tekrar hamile kalan varmı? cunku kendılıgınden sonlanmıcak kürtaj olucam yarın. cok korkuyorum bi daha hamıle kalamassam diye. Allah bebek isteyen herkezed nasip eder inşallah (AMİN) cevaplarınızı beklıyorum arkadaslar

E

EMEL_76

Ziyaretçi
Canim çok geçmiş olsun benimde ilk bebegim 7 haftalikken kalp atişlari duyulmadi kanamam da vardi ve kurtaj la sonuçlansi tabiki çok üzüldüm bende ama herşeyde hayir vardir deyip yoluma devam etdim 7 ay sonra tekrar hamile kaldim ve şu an da 3 aylik hamileyim allaha şükür ki bir sorunum yok.

BASAK0402

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Canim sağlik olsun sikma canini.bebeğini neden aliyorlar? Rabbim herkese bebek nasip etsin benim bebeğimide 19 temmuz 2008 - 14:42 de aldilar.allah büyük verende alanda allah diyerek kendimi teselli etmeye çalişiyorum.

xkimyagerx

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
8
Canım öncelikle geçmiş olsun,Allah hayırlısınız versin.Yapılan istatistiklere göre her 5 kadından 2 si hamileliğinin ilk 2 ayında düşük yapıyormuş ve bu kadınların bir çoğu düşük yaptıklarını bile farkına varmıyor normal adet kanaması zannediyorlarmış.

Bu istatistiği öğrendiğimde ilk hamileliğim düşükle sonuçlanmış,kürtaj olmuş ve doktora kontrole gitmiştim,doktorum söylemişti ve eklemişti "moralini bozma bir kere hamile kaldığına göre doğurganlığın var,3 ay korunun rahim kendini toparlasın sonra yeniden hamile kalabilirsin"

Doktorum haklıymış, biz 3 aydan fazla korunduk kürtajdan 6 ay sonra hamile olduğumu öğrendim,yalnız ilki düşük olduğu için ve kanamam olduğu için riskli bir hamilelikti bu yüzden ilk 3 ayımı yatarak geçirdim,Allah'a çok şükür şu an bir problemim yok ve kısmetse 1.5 ay sonra kızım dünyaya gelecek.

Moralini yüksek tut,biliyorum ilk zamanlar zor gelecek,hele bir de çevrende yeni doğum yapacak birileri varsa daha da zor gelecek ama hayırlısı böyleymiş de,düşük olmasaydı sakat olma ihtimali çok yüksekti bunu aklından çıkarma ve unutma "Her şer gibi görünen şer,her hayır gibi görünen hayır değildir".

Allah hayırlı,sağlıklı,güzel ahlaklı nesiller nasip etsin.

baby nurse

izmiri çok özlüyor....
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4
geçmiş olsun canım korkma tekrar hamile kalırsın hatta daha bile hızlı hamile kalırsın düşük ,küretaj sonrası hamile kalmaya yatkınlık artıyor

BASAK0402

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Canım öncelikle geçmiş olsun,Allah hayırlısınız versin.Yapılan istatistiklere göre her 5 kadından 2 si hamileliğinin ilk 2 ayında düşük yapıyormuş ve bu kadınların bir çoğu düşük yaptıklarını bile farkına varmıyor normal adet kanaması zannediyorlarmış.

Bu istatistiği öğrendiğimde ilk hamileliğim düşükle sonuçlanmış,kürtaj olmuş ve doktora kontrole gitmiştim,doktorum söylemişti ve eklemişti "moralini bozma bir kere hamile kaldığına göre doğurganlığın var,3 ay korunun rahim kendini toparlasın sonra yeniden hamile kalabilirsin"

Doktorum haklıymış, biz 3 aydan fazla korunduk kürtajdan 6 ay sonra hamile olduğumu öğrendim,yalnız ilki düşük olduğu için ve kanamam olduğu için riskli bir hamilelikti bu yüzden ilk 3 ayımı yatarak geçirdim,Allah'a çok şükür şu an bir problemim yok ve kısmetse 1.5 ay sonra kızım dünyaya gelecek.

Moralini yüksek tut,biliyorum ilk zamanlar zor gelecek,hele bir de çevrende yeni doğum yapacak birileri varsa daha da zor gelecek ama hayırlısı böyleymiş de,düşük olmasaydı sakat olma ihtimali çok yüksekti bunu aklından çıkarma ve unutma "Her şer gibi görünen şer,her hayır gibi görünen hayır değildir".

CNM HAYIRLISIYLA BEBİŞİNİ KUCAKLARSIN İNŞALLAH. BİZİM BEBEĞİMİZİDE ALDILAR BİZDE 4-5 AY SONRA TEKRAR DÜŞÜNÜYORUZ.RAHİM KENDİNİ İYİCE TOPARLASIN ÇÜNKÜ GEÇEN CUMARTESİ KÜRTAJ OLDUM.

"Her şer gibi görünen şer,her hayır gibi görünen hayır değildir".
HAKLISIN VARDIR Bİ HAYIR.RABBİM KİMSEYE TAŞIYAMAYACAĞI YÜK VERMEZMİŞ

minik_kelebek

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
171
Canim sağlik olsun sikma canini.bebeğini neden aliyorlar? Rabbim herkese bebek nasip etsin benim bebeğimide 19 temmuz 2008 - 14:42 de aldilar.allah büyük verende alanda allah diyerek kendimi teselli etmeye çalişiyorum.
zaten tek tesellim alanda verende Allah.inşallah bı daha bebek sahıbı olurum.yaa benım bebişin kesesi gec olustu.sonra kalp atıslarınıda duyamadık ve dunde karın agrısı ve kanama oldu.oyuzden alıncak.suan 6_ 7 haftalık hemenn hemen.sanada cok gecmıs olsun canım.Allah büyük hepimize saglıklı bebişler nasıp eder inşallah
senağlama senağlama

minik_kelebek

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
171

cok tesekkür ederim canım yazın ilaç gibi geldi valla.bende moralımı yüksek tutmaya calısıyorum.tek merak ettıgım benım gıbı bırılerı varmı dıyeydı,çünkü ilk ya,bide kürtajla alınınca korktum.hep bi söylenti vardırya ilkini kürtajla aldırırsan bıdaha bıraz zor hamile kalınırdıye.ondan cok korkuyodum.inşallah hayırlısıyla alırsın bebısını kucagına.Allah dogumunada yardım etsın kolay gecır inşallah

xkimyagerx

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
8
cok tesekkür ederim canım yazın ilaç gibi geldi valla.bende moralımı yüksek tutmaya calısıyorum.tek merak ettıgım benım gıbı bırılerı varmı dıyeydı,çünkü ilk ya,bide kürtajla alınınca korktum.hep bi söylenti vardırya ilkini kürtajla aldırırsan bıdaha bıraz zor hamile kalınırdıye.ondan cok korkuyodum.inşallah hayırlısıyla alırsın bebısını kucagına.Allah dogumunada yardım etsın kolay gecır inşallah
Amin sağol canım.
Başkalarının söylediklerine hiç kulak asma,benim bir arkadaşımda tıpkı bizim gibi ilk bebeğini düşürmüştükürtaj olmuştu,onu da bu şekilde korkutmuşlardı ama hiç de öyle olmadı,şu an 3 aylık hamile ve çok şükür hiç bir sıkıntısı yok,doktoru seyehat etmesine bile izin veriyor:nazar:

axsxkitom

Konyanın Gülü :)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
8
bende 5 yıldan sonra hamile kalmıştım ve 5 haftalıkken ani kanamayla düşürdüm bebeğimi.
ama ümidimi hiç yitirmedim . doktorum bana demişti ki : EN AZINDAN TEDAVİSİZ NORMAL YOLLA HAMİLE KALABİLİYORSUN..

bu cümleyi hiç unutmadım ve 4,5 ay sonra hamile kaldım . şimdi 10 haftalık ikiz bebek bekleyen bir hamişim. allah hayırlı zamanda versin. ümidini hiç ama hiç yitirme...

Yukarı Alt