• Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

İlk trimesterda kaç kilo aldınız?

Marla91

Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2019
158
52
Arkadaşlar ilk 3 ay kaç kilo aldınız? Normali iki kiloymus sanırım.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-06-2020

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 111 gün kaldı.

Vücudun en kısa ve ince damarları (kılcal damarlar) bebeğinizin derisinin altında gelişmeye başlıyor. Kan bu kılcal damarlara doldukça bebeğinizin cildi kırmızı yada pembemsi bir görüntü alır. Artık hamilelik sizin için yeni bir durumdan ziyade bir hayat biçimi oldu. Eğer hala mide bulantısı yaşıyorsanız iki saatte bir aperatif bişeyler yemeniz daha iyi hissetmenizi sağlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

BBlair

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Mart 2013
2.194
9.129
kilo almadım ama 14.haftadayım aldıgımı dusunuyorum 😊

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-05-2020

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 79 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudu sizi görmek, sizi duymak, size özgü kokuyu tanımak ve sütünüzü tatmak için hazırlanıyor. Bebeğinizin doğumu artık çok uzak değil. Bebeğinizin derisinin, cildinin her santimetre karesinde yaklaşık 110 ter bezi, 15 yağ bezi ve 3300 ısıya duyarlı hücre bulunur. Annelerde bugünlerde tekrar sık idrara çıkma olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Ozgelin

🧿
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2018
852
1.110
7 kilo verdim :halay: kusmalardan dolayı..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-04-2020

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 47 gün kaldı.

Bebeğinizin gözleri günlük aktivite zamanlarında açık ve uyuduğu zamanlarda gözlerini kapatıyor. Bebeğinizin gözlerindeki pigmentasyon tamamlanmadığı ve göz renkleri tam gelişmediği için bebeğinizin gözleri şimdi mavi. Bebeğinizin gözlerinin renk pigmentasyonunun tamamlanması için bir kaç haftası daha var. Bebeğinizin hareket edecek yeri gittikçe daraldı fakat hala çok aktif.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Marla91

Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2019
158
52
Ben de henüz 9. Haftamdayim iki kilo aldım bile ☹☹

Vücudun en kısa ve ince damarları (kılcal damarlar) bebeğinizin derisinin altında gelişmeye başlıyor. Kan bu kılcal damarlara doldukça bebeğinizin cildi kırmızı yada pembemsi bir görüntü alır. Artık hamilelik sizin için yeni bir durumdan ziyade bir hayat biçimi oldu. Eğer hala mide bulantısı yaşıyorsanız iki saatte bir aperatif bişeyler yemeniz daha iyi hissetmenizi sağlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

bi prenses annesi

B(1.59)B(100)kg🤰b(84)kg🤰g(84)kg🤰h(86)kg
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2018
17.422
40.045
1 kilo aldım, ama kilolu hamile kaldığım için dikkat ediyorum 2.trimesterdayım hala kilom aynı
Bende kilolu hamile kaldım dikkat etmeyi düşünüyorum insAllah evdeki hesap çarşıya uyar 😃🤭🤲

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-07-2020

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 145 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde, bebeğinizin kaşları oluşturmaya başlar. 20. Haftadan itibaren bebeğinizin saçları ve kaşları görülebilir. Cenine ait kalp atışları etoskop ile duyulabilir. Eğer birşeyi kaldırırken bacaklarınızdan kuvvet alarak kaldırma alışkanlığınız varsa, sırt ve bel incinmesine karşı kendinizi korumalısınız. Bu durumdan hamile olmasanız bile kaçınmalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

Marla91

Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2019
158
52

Yukarı Alt