• Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

İlk trimesterda kaç kilo aldınız?

Derindeniz95

Mucize gibi girdin hayatımıza;-)
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2018
2.454
2.817
Maşallah siz normal kilo almışsınız ideal yani 12 kilo bebek de kilo almış bir şey sorabilirim bebeğe kilo aldırmak İçin özel yediğiniz şeyler oldu mu🤗
Özel bisey tüketmedim ama mesela sağlıksız hiç bisey yiyip içmedim canım deli gibi cips isterdi 1 tane atardım ağzıma o kadar bol bol yoğurt yedim meyve tükettim ama kaşar duymuştum kilo aldırdığını doğruluğunu bilmiyorum tabi.

Marla91

Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2019
163
56
Özel bisey tüketmedim ama mesela sağlıksız hiç bisey yiyip içmedim canım deli gibi cips isterdi 1 tane atardım ağzıma o kadar bol bol yoğurt yedim meyve tükettim ama kaşar duymuştum kilo aldırdığını doğruluğunu bilmiyorum tabi.

Siz tukettiniz mi peki kaşar

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-06-2020

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 106 gün kaldı.

Şu ana kadar tıkalı olan bebeğinizin burun delikleri açılmaya başladı. Bugün itibariyle bebeğinizin akciğerlerindeki kan damarları gelişimini tamamlamış olmalıdır. Doğumdan sonra bu damarlar akciğer içinde dolaşarak, akciğerlerdeki oksijeni kana alacak ve bebeğinizin diğer dokularına taşıyacak. Diğer kültürlerde doğum : Bazı kültürlerde baby shower denilen doğum öncesinde anneye hediye verme partisi düzenlenir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

mucizelazim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2017
736
955
3 kilo aldıktan sonra yediklerime dikkat etmeye başladım, umarım toplamda 12 kilodan fazla almadan bitirebilirim :dua:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-05-2020

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 86 gün kaldı.

Bebeğinizin emme ve yutma becerileri gelişiyor. Gebelik sırasında bazı durumlar bayılmaya neden olabilirler. Özellikle sıcak havalar, vücudunuzun pozisyonundaki, duruşundaki ani değişimler, uzun süre ayakta kalmak, yorgunluk veya heyacanlanma, havasız kapalı yerler ve kalabalık bu tarz bayılmalara neden olabilir.Bu durumlardan uzak durmaya çalışın. Gebeliğe bağlı şeker hastalığı testi yaptırmanızda fayda var.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

slnkhrmn008

iyi düşün iyi olsun!
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2016
6.939
18.025
3 kilo aldıktan sonra yediklerime dikkat etmeye başladım, umarım toplamda 12 kilodan fazla almadan bitirebilirim :dua:
Yes aynen ben de. İştahım da bi duruldu bakalım ne zaman coşar.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-05-2020

Bebeğimi kucağıma almama 84 gün kaldı.

Geçtiğimiz iki hafta içinde bebeğiniz yaklaşık 170 gr. ağırlaştı ve yaklaşık 19 mm. uzadı. Rahminiz mesanenize baskı yapma ve kapasitesini azaltmaya devam ediyor. Hamilelik boyunca böbreklerinizden mesaneye giden tüpler kolayca genişler, bükülür ve sıkışır. Artık doktorunuz veya sağlık kuruluşunuz sizi iki haftada bir kontrol için çağırıyor olmalı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

r0s3n

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2013
2.801
2.908
13 hafta bitti 4 kg almisim 🤦‍♀️ bende bulanti kusma vs olmuyor o yuzden de alıyorum ilk aylarda da galiba 🤷‍♀️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-05-2020

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 81 gün kaldı.

Her geçen gün bebeğinizi doğuma daha da yaklaştırıyor ve bebeğinizin doğum öncesi gelişiminin tamamlanmasının sonuna getiriyor. Her geçen gün bebeğiniz rahminiz dışında yaşama becerisini geliştiriyor. Rahminiz hamile kalmadan önce yaklaşık 56 gr iken hamileliğinizin sonunda yaklaşık 986 gr. olacak. Bebeğiniz vücut yağı toplayıp depoluyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

mucizelazim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2017
736
955

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-05-2020

Bebeğimi kucağıma almama 86 gün kaldı.

Bebeğinizin emme ve yutma becerileri gelişiyor. Gebelik sırasında bazı durumlar bayılmaya neden olabilirler. Özellikle sıcak havalar, vücudunuzun pozisyonundaki, duruşundaki ani değişimler, uzun süre ayakta kalmak, yorgunluk veya heyacanlanma, havasız kapalı yerler ve kalabalık bu tarz bayılmalara neden olabilir.Bu durumlardan uzak durmaya çalışın. Gebeliğe bağlı şeker hastalığı testi yaptırmanızda fayda var.

Cuttingcorners

hayat kısa, kuşlar uçuyor...🕊
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2017
3.139
7.788
Ben 3 kilo almıştım ama toplamda 12 13 kiloyla tamamladım midem bulandığı halde iştahım çok açıktı bebek gelişim evresinde olduğu için ambalajlı hiçbir ürün yemedim sadece son aylarda yemiştim herkesin dinamiği farklıdır bence hepsi kilo olmuyor ödem de olabilir

slnkhrmn008

iyi düşün iyi olsun!
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2016
6.939
18.025
işin kötüsü benim iştahım hiç durulmadı hep çok açım :sus:
Bi de açlık hamilelikten önceki gibi değil acıkınca midem ağrıdan çıldırıyor 🤧 sende de öyle mi.

Geçtiğimiz iki hafta içinde bebeğiniz yaklaşık 170 gr. ağırlaştı ve yaklaşık 19 mm. uzadı. Rahminiz mesanenize baskı yapma ve kapasitesini azaltmaya devam ediyor. Hamilelik boyunca böbreklerinizden mesaneye giden tüpler kolayca genişler, bükülür ve sıkışır. Artık doktorunuz veya sağlık kuruluşunuz sizi iki haftada bir kontrol için çağırıyor olmalı.

slnkhrmn008

iyi düşün iyi olsun!
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2016
6.939
18.025

Yukarı Alt