İlk trimesterda kaç kilo aldınız?

mucizelazim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2017
716
918
Bi de açlık hamilelikten önceki gibi değil acıkınca midem ağrıdan çıldırıyor 🤧 sende de öyle mi.
hayır ya ağrı yok bazen midemde mi bağırsaklarımda mı olduğunu anlayamadığım bir gaz oluyor sadece, o zaman şişkinlikten bir şey yiyemiyorum. Onun dışında acıkınca gözüm dönüyor midem bulanıyor leblebi bile olsa illa ağzıma bişey atıyorum.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-05-2020

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 98 gün kaldı.

Bu noktada, bebeğiniz karnınızdaki konaklamasının üçte ikisini tamamladı. Önümüzdeki 3 ay içinde bebeğiniz sizinle hiç bir fiziki bağı olmadan hayatta kalabiliyor olacak. Hamileliğinizin 6. ayının sonunda bebeğinizin boyu en az 23 cm ve ağırlığı en az 779 gr. olacaktır. Giderek daha fazla anne bebeğinin kordon kanını saklanmasını düşünüyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

r0s3n

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2013
2.801
2.908
Aksam yemekten 2 saat sonra filan canim bir seyler istiyor ozellikle cikolata vs. Dün aksam kendimi tutuyordum. Eşim dün diyetisyene gitmisti ona yemekten 2 saat sonra yiyebilecegi bir sey soylemis onu yapti geldi. Yogurt icine elma dogramis üstüne tarçın. Cok iyi geldi tatli isteğim gecti tavsiye ederim 😊

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-05-2020

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 93 gün kaldı.

Bebeğinizin beyin dalga şekilleri artık doğmuş bir bebeğin beyin dalga şekilleri ile aynı. Bebeğinizin beyninin görsel ve işitsel bilgileri işleyen bölümünde faaliyetlenme başladı. Anneler artık haftada 200-400 gr kilo alırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Cuttingcorners

hayat kısa, kuşlar uçuyor...🕊
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2017
3.109
7.731
İşte görmek istediğim yorum 😍
Ben ilk üç ay 3 kg alınca toplamda 20 falan alcam diye korktum da 😁
Ben o 3 kiloyu alınca bunalıma girmiştim resmen 😂😂 ama dikkat ettim yani yedim ama sağlıklı şeylerden yedim siz de öyle yapın ve çok yürüyüş yaptım evde spor yaptım videolarla şuan da tartıda birkaç kilo fazlalığım var ama her kıyafetim oluyor

slnkhrmn008

iyi düşün iyi olsun!
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2016
6.746
17.428
Ben o 3 kiloyu alınca bunalıma girmiştim resmen 😂😂 ama dikkat ettim yani yedim ama sağlıklı şeylerden yedim siz de öyle yapın ve çok yürüyüş yaptım evde spor yaptım videolarla şuan da tartıda birkaç kilo fazlalığım var ama her kıyafetim oluyor
Yok yok ben de dalgalandım da duruldum 😄
Şimdi hamilelikten önceki gibi besleniyorum şımarık beslenmiyorım.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-05-2020

Bebeğimi kucağıma almama 96 gün kaldı.

Bebeğiniz erkekse, önümüzdeki üç ay içinde bebeğinizin testisleri testis torbasına inecektir. Bebeğinizin gözleri bugünlerde açılmaya başlayacak. Diğer kültürlerde doğum: Filipinlerde, plasentanın bebeğin kardeşi olduğu düşünülür ve gelenek olarak evin altına gömülür daha sonra plesantanın ruhunun gökyüzüne dönceğine inanırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Lollapollosaa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2012
4.422
6.972
3 kilo aldıktan sonra yediklerime dikkat etmeye başladım, umarım toplamda 12 kilodan fazla almadan bitirebilirim :dua:
Günümüz aynıymış
İlk 12 haftayı 3 kiloyla tamamladım ben de :KK43:

Bu noktada, bebeğiniz karnınızdaki konaklamasının üçte ikisini tamamladı. Önümüzdeki 3 ay içinde bebeğiniz sizinle hiç bir fiziki bağı olmadan hayatta kalabiliyor olacak. Hamileliğinizin 6. ayının sonunda bebeğinizin boyu en az 23 cm ve ağırlığı en az 779 gr. olacaktır. Giderek daha fazla anne bebeğinin kordon kanını saklanmasını düşünüyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

mucizelazim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2017
716
918
Günümüz aynıymış
İlk 12 haftayı 3 kiloyla tamamladım ben de :KK43:
3 kilonun 2 sini yüzümden adım ben herhalde ya gıdım falan çıktı komik bir şekilde :) sizin cinsiyet belli oldu mu ben çok meraktayım da:KK48:

Lollapollosaa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2012
4.422
6.972
3 kilonun 2 sini yüzümden adım ben herhalde ya gıdım falan çıktı komik bir şekilde :) sizin cinsiyet belli oldu mu ben çok meraktayım da:KK48:
Salı günü gittim söylemedi doktorum
Daha erken bir dahaki sefere söylerim dedi 🙂

Scener

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2015
2.042
3.061
11 haftalik hamileyim 1.5-2 kilo aldim. Acken midem cok bulaniyor, gece uyandigimda acsam uyuyamiyorum. Cubuk kraker yiyorum. Cok abartilmadigi surece asiri kilo alinmiyor. Ilk hamileligimde mutemadiyen yerdim 25 kilo almistim. Simdi oyle olmasin istiyorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-06-2020

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 110 gün kaldı.

Bebeğiniz doğumundan sonra yaşamı için önemli olan refleks hareketlerini yapmaya devam ediyor. Bebeğinizin ağzı ve dudakları artık daha duyarlı. Eğer bebeğinizin eli ağzına yakın bir pozisyona gelirse hemen başparmağını veya diğer parmaklarını emmeye başlıyor. Bugünlerde yüksek bir ses olduğunda bebeğinizin zıpladığını hissedebilirsiniz. Bebeğinizin gözleri gelişimini bugün yarın tamamlayacak ve bebeğinizin gözleri açılacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

karamelmakiyato

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2019
58
116
Benim şekerim yüksek çıktığı için diyet yapıyorum, 8 kg verdim. 15. Haftaya kadar kilo vermekte sakınca yok demişti diyetisyen. Zaten kilolu hamile kalmıştım. Herhalde eski kilomla doğuma girerim:anneadayı:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-05-2020

Bebeğimi kucağıma almama 94 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni hızlı büyümesini sürdürüyor. Bebeğiniz artık ağlayabilir. Yoğurt iyi bir protein kaynağıdır. Yoğurt sütten daha fazla kalsiyum içerir ve hamilelikte daha yaygın olan maya mantarları riskini azaltan aktif bakteri kültürlerini içerirler. Sofranızdan yoğurt etksik etmeyiniz.

Yagmuryagmuryyy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2020
23
8

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-09-2020

Hamileliğimin 10. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 210 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yakşalık 29 mm ağırlığı yakşalık 1-3 gr oldu. Rahminiz şu anda orta boy bir portakal veya bir tenis topu büyüklüğüne erişti. Şaşırtıcı bir şekilde bu kadar çok değişiklik olan bebeğin hareketlerini henüz hissedemiyorsunuz. Bazı anneler hafif hamilelik belirtileri yaşarlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 6 gr. - Yaklaşık boyu : 23 mm. (Baştan Popoya)

Yukarı Alt