Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

indigo çocuklar

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve Elif tarafından 30 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

  30 Ağustos 2006
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  30.486
  Beğeni:
  17.861
  Ödül Puanları:
  488
  Zeki, bilgece konuşan, yetenekli ve biraz da anlaşılmazlar... Uzmanlar yeni bir dünya düzeni kuracaklarına inanılan "İndigo çocuklar"ın gerçekten özel olarak gönderilmiş varlıklar mı yoksa zamane çocukları mı olduğunu araştırıyor
  Beyinlerinin her iki lobunu da mükemmel kullanan indigo çocukları anlamak için onlara yetişkin gibi davranmak gerekiyor

  Aynı anda birden fazla konuyla ilgilenebiliyorlar. Kendilerine saygı duyulmasını, ciddiye alınmayı istiyorlar. Verdikleri cevaplarla herkesi şaşkına çeviriyorlar. Bunlar zamane değil, indigo çocuklar. Uzmanlara göre beyinlerinin sağ ve sol loblarını mükemmel kullanan bu çocuklar geleceğin çocukları. Onları anlamak için biraz çaba göstermek gerekiyor. Suadiye'de Bebeğim Kreş'in sahibi Ayla Özaygen de kendi oğlundan yola çıkarak indigo çocuklar üzerinde araştırmalar yapıyor.

  Şu anda 19 yaşında olan oğlu Burak henüz bir yaşındayken babasının ona 'agucuk' yapmasına sinirlenerek "Bana öyle şeyler söyleme. Ya Burak ağabey ya da Burak Bey de" sözleri karşısında eşiyle şaşırıp kalmışlar. Ancak oğlunun bu davranışlarını zeki olmasına bağlayan Özaygen daha sonra Kyron dizisinden okuduğu kitaplarla oğlunun bir "indigo çocuk" olduğunu anlamış. Peki indigo ne demek? Dünyada ilk indigo kelimesinin duyulması Kyron isimli bir kitap dizisiyle başladı. Kitapta yazılanlara göre gelecek yıllarda oluşacak yeni dünya düzeninde özel görevli gelen çocuklar vardı ve bu çocuklara da indigo deniliyordu.

  Bu kitaba göre indigolar dünyayı değiştirmeye, varolan bütün bilinç kalıplarını yıkmaya gelen savaşçı çocuklardı. Gözlerinde bir bilgelik ve diğer çocuklardan farklı özellikleri vardı. Ancak indigo'nun geniş kitlelerce duyulması ABD'li araştırmacı yazar Lee Carol ve Jan Tober'in yazdığı "İndigo Çocuklar" kitabıyla oldu. Bu kitaba göre de 1980'li yıllardan sonra dünyaya gelen çocukların birçoğu indigo niteliği taşıyor. Ancak özellikle 1990 ve 2000'li yıllara gelindiğinde bütün dünyada indigo çocukların sayısı artıyor. Türkiye'de ise indigo daha henüz yeni bilinmesine rağmen bu tür özellik taşıyan çocukların sayısının hiç de az olmadığı tahmin ediliyor. Ancak indigo çocuk sahibi olup olmadığınızı anlamak hiç de kolay değil. Çünkü bu çocuklar için hiperaktivite teşhisi de koyulabiliyor.

  Kreşteki 30'a yakın indigo çocukla artık bu konuda bir uzman olan Ayla Özaygen ise indigo çocukları şöyle tanımlıyor. "İndigo çocukları farketmeniz için spritüel bir birikiminizin olması lazım. Çünkü bunlar normal bir bakış açısıyla baktığınız zaman hiperaktif, yaramaz, hatta isyankar, başkaldıran, çok bilmiş, ukala gibi gelebilir. O yüzden de sıradan anne babalar önce bunları bastırmak istiyorlar, sonra eğer bir farklılık olduğunu anlıyorlarsa psikoloğa ve psikiyatriste gidiyorlar. Bu sefer de bu çocuğu bastırmak için ilaç veriliyor. Ancak bu konuda bilinçli birilerine rastladıysa çocuğunun hiperaktif değil farklı bir çocuk olduğunu anlıyor. Çünkü bunlar asla şımarık ve zevzek çocuklar değil. Sadece ne istediklerini biliyor ve net bir şekilde ifade ediyorlar."

  DETAYI SEVMEZLER Özellikleri sıralamakla bitmiyor. 18 aylık İlayda yine kendisi kadar olan Melisa'nın altına kaçırmasını "Önemli değil Melisa, annen yıkayıp ütüledikten sonra yine o kıyafeti giyebilirsin" diye yorumluyor. Uzmanlar bu durumu "Bu çocuklar detaya takılmaz" diye açıklıyor. Kendi kreşine gelen çocukların annelerinin çocuklarıyla başedemedikleri için getirdiklerini de söyleyen Özaygen, "Evde bu çocukları bastırmaya çalışırsanız, kendilerine ve etrafına zarar veriyor. Ya saçını çekiyor ya kafasını duvara çarpıyor. Buradaki çocukların yüzde 90'ı indigo. Bakışlarından bir indigo'yu anlarsın. Adam muamelesini yaparsan derhal karşılığını alırsın. Sadece klasik anlamda çocuk muamelesi yapamazsınız
  kaynak:sabah.com.tr
   
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.