Inegöl köfte sevenler buyrun

10101010

Ol iz vel !
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
43
Valla ben bayıldım harika oldu.İnegöl kötfe çok severim.Çok pahalı dışarda.Artık evde kolayca yapabileceğiz.

Malzemeler: 1 kg dana kıyma.Yarım bardak su.Yarım su bardağı ufalanmış ekmek içi.2 orta boy rendelenmiş soğan.2 tatlı kaşığı kargonat.Tuz.Bir yemek kaşığı limon suyu.

Kıymaya tuzu, suyu, ekmek içini katıp 10 dk yoğuruyoruz kızlar.Bir kapta karbonat ve limonu karıştırıp kıymanın üstüne dökün.24 saat buzdolabında dinlendikten sonra sabah soğanını da ekleyip yoğurun.Akşama kadar tekrar dinlenmeye alın.Hazırladığımız köfteleri yağsız tavada kızartın.Nefis oluyor.Misafirlerime yaptım, herkes bayıldı.Afiyet olsun şimdiden.

Son düzenleme:

rosense

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
acıktırdın yahuuuu...... teşekkürler canım a.s.denicem, çok canım çekti....

10101010

Ol iz vel !
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
43
İnegöl köfteyi çok severim ben.Yapınca zaten acayip sevindim.Çok güzel oldu.Deneyin kızlarcokacimcoook

_SakURa_

Reyyan - İsmail Kerem <3
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
17
gerçek inegöl köfte gibi olmaz ki ama arkadaşlar, has İnegöllü olarak söylüyorum yane -tatlicadiarzu-

çünkü inegöl köftede farklı yağlar kıymalar kullanılır. % bilmem kaç kuyruk yağı % bilmem kaç bilmem ne bölgesinden kıyma vs...

ama yine de bi İnegöllü olarak mutlaka denicem :jeyyar: :jeyyar: :jeyyar:

10101010

Ol iz vel !
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
43
Valla çok güzel oldu.Tabi ki o kadar profesyonel şey yapamayız.Burdaki inegöl köfteler bile ordaki gibi değildir ama ben çok beğendim.Hatta bugün kıyma aldım.Akşam tekrar papacağımcokacimcoook

KxixymA

(¯`·Kocesinin Meleee&#8226;´¯)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3
sağol şekerüüümmmmm Şeniz

10101010

Ol iz vel !
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
43
Deneyen var mı?Merak ediyorum nasıl oldu?Benim kociş çok sevdicokacimcoook

esyn

Guru
Pro Üye
Emoji Skoru
16
Yanına da sirkeli piyaz güzel olur beee canım çekti cokacimcoook

:smiley-cool:

asliii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Güzel bir tarif paylaşım için teşekkürler ancak birşey sorucam su miktarı subardağı ölçüsü mü çay bardağı mı genelde köfte yaparken bende su koyarım ama koyduğum miktar yarım çay bardağı bile tutmaz birde şunu önerebilirim soğanı rendeledikden sonra temiz bir tülbentden sıkıp sadece suyunu koymanız bu tip köftelere soğan direk olarak konmuyor sadece suyu konuluyor diye biliyorum.

Yukarı Alt